Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2022 жылғы 4 тамыздағы № 30-9/83 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының м.а. 2024 жылғы 14 ақпандағы № 30-9/27 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының м.а. 14.02.2024 № 30-9/27 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 3 мамырдағы № 887 жарлығына, "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 955 қаулысына және "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 20 шілдедегі № 543-Ө бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Зайсан-Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 4 августа 2022 года № 30-9/83. Утратило силу приказом и.о. Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 февраля 2024 года № 30-9/27.
Сноска. Утратило силу приказом и.о. Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства РК от 14.02.2024 № 30-9/27.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2022 года № 887 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № 955 "О некоторых вопросах Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" и приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 543-п "Об утверждении Положения о Комитете рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение республиканского государственного учреждения "Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение республиканского государственного учреждения "Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение республиканского государственного учреждения "Зайсан-Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение республиканского государственного учреждения "Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение республиканского государственного учреждения "Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 5 к настоящему приказу;

6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
2. Мыналар:
1) "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2021 жылғы 8 ақпандағы № 30-1/1 бұйрығының;
2) "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2021 жылғы 8 ақпандағы № 30-1/1 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 30-4-8/111 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Ұйымдастыру-құқықтық жұмысы басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне жеткізсін.
4. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелерінің басшылары заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты іске асыру үшін қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі Балық
шаруашылығы комитеті төрағасы
Н. Жүнісов
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
1-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы Ережесі

6) Положение республиканского государственного учреждения "Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение республиканского государственного учреждения "Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение республиканского государственного учреждения "Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 8 февраля 2021 года № 30-1/1 "Об утверждении положений межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
2) приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 декабря 2021 года № 30-4-8/111 "О внесении изменений в приказ председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 8 февраля 2021 года № 30-1/1 "Об утверждении положений межобластных бассейновых инспекций рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
3. Управлению организационно-правовой работы Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан настоящий приказ довести до территориальных подразделений Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Руководителям территориальных подразделений Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, необходимые для реализации настоящего приказа.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Председатель Комитета
рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Жунусов
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от __________ 2022 года № ____
Положение о республиканском государственном учреждении "Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"

Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Шымкент қаласы, Қызылорда және Түркістан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Арал-Сырдария бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қажет болғанда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Инспекция заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Инспекция өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Инспекция құрылымын және штат санын Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысы бекiтедi.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.

Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на территории и водоемах Арало-Сырдарьинского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ города Шымкент, Кызылординской и Туркестанской областей.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, при необходимости в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Инспекция по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Инспекции и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Инспекции утверждаются руководителем аппарата Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после согласования с Министром экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.

8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 120008, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, А.Иманов көшесі, 125.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетiнің Арал-Сырдария облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттiк мекемесi.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
10. Осы Ереже Инспекцияның құрылтай құжаты болып табылады.
11. Инспекцияның қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Инспекцияның кәсіпкерлік субъектілерімен Инспекция функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастар жасауға тыйым салынады.
Егер Инспекцияға заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Инспекцияның мақсаттары, құқықтары мен міндеттері
13. Мақсаты: балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
14. Инспекция құқықтары:
1) мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан, олардың лауазымдық тұлғаларынан қажетті ақпаратты және материалдарды заңнамада белгіленген тәртіпте сұрату және алу;
2) қажет болған жағдайда жергілікті атқарушы органға жергілікті маңызы бар су айдындары және (немесе) учаскелеріне жаңа су айдындарын енгізу бойынша ұсыныс беру;
3) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылау және қадағалау жүргізу кезінде бекітілген ережелерге сәйкес арнаулы құралдар мен қызметтік қаруды пайдалану;
4) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелерінің материалдық-техникалық құралдармен жарақтандырудың бекітілген нормаларына сәйкес жарақталу.
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
15. Инспекция міндеттері:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету;
2) мемлекеттік қызметтерді алушылардың мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі туралы хабардар болуын қамтамасыз ету;
3) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына бағалау жүргізу үшін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау жөніндегі уәкілетті органға, ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға тиісті ақпарат беруге қатысу;

8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 120008, Кызылординская область, город Кызылорда, улица Амангельды Иманова, 125.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Арало-Сырдарьинская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Инспекции.
11. Финансирование деятельности Инспекции осуществляется из республиканского бюджета.
12. Инспекции запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Инспекции.
Если Инспекции законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в государственный бюджет.
Глава 2. Задачи, права и обязанности Инспекции
13. Задача - реализация государственной политики в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных.
14. Права Инспекции:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов и иных организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) в случае необходимости вносить в местный исполнительный орган предложение по включению в перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения новых водоемов;
3) в соответствии с утвержденными правилами применять специальные средства и служебное оружие при осуществлении государственного контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
4) оснащается в соответствии с утвержденными нормами оснащенности материально-техническими средствами территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, осуществляющих деятельность в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных.
5) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
15. Обязанности Инспекции:
1) обеспечивать доступность государственных услуг;
2) обеспечивать информированность получателей государственных услуг о порядке оказания государственных услуг;
3) участвовать в предоставлении соответствующей информации в уполномоченный орган по оценке качества оказания государственных услуг и контроля за качеством оказания государственных услуг, уполномоченный орган в сфере информатизации для проведения оценки качества оказания государственных услуг;

4) заңнамада белгіленген тәртіппен қоғамдық мониторинг жүргізетін коммерциялық емес ұйымдарға тиісті ақпарат беруге қатысу;
5) мемлекеттік қызмет алушылардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың шағымдары мен өтініштерін қарау;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
7) осы Ережеге және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инспекцияға жүктелген функцияларды уақтылы және сапалы орындау.
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асырады.
16. Инспекция функциялары:
1) балық шаруашылығы саласындағы субъектілердің қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асырады;
2) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау және қадағалау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы, сондай-ақ балық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
3) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
4) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
5) Инспекцияның бюджеттік өтінімін дайындау, оны Комитетке ұсыну, сондай-ақ өзге де бюджеттік процесстердің рәсімдерін орындауды қамтамасыз етеді;
6) мемлекеттік сатып алу саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алу рәсімдеріне қатысады;
7) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды;
8) интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатында аулауды, балықтың қырылу қаупі бар су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аулауды жүзеге асырады және (немесе) ұйымдастырады, сондай-ақ бақылау үшін аулауды жүзеге асырады;
9) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды жүргізуге рұқсаттар береді;
10) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында ғылыми зерттеулер мен жобалау-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырады және (немесе) қамтамасыз етеді;
11) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын мемлекеттік есепке алуды, оның кадастры мен мониторингін жүргізуді ұйымдастырады;
12) балық шаруашылығы су айдындарының резервтік қорында және (немесе) учаскелерінде жануарлар дүниесінің өсімін молайту мен мемлекеттік есепке алуды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;

4) участвовать в предоставлении соответствующей информации некоммерческим организациям, проводящим общественный мониторинг, в установленном законодательством порядке;
5) рассматривать жалобы и обращения получателей государственных услуг, а также физических и юридических лиц;
6) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
7) своевременно и качественно выполнять функции Инспекции, возложенные в соответствии с настоящим Положением и законодательством Республики Казахстан.
8) осуществлять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции Инспекции:
1) осуществляет межотраслевую координацию деятельности субъектов в области рыбного хозяйства;
2) реализует государственную политику в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также в области развития рыбного хозяйства;
3) осуществляет государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
4) осуществляет международное сотрудничество в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
5) обеспечивает подготовку бюджетной заявки Инспекции, предоставление ее в Комитет, а также выполнение иных процедур бюджетного процесса;
6) участвует в процедурах государственных закупок в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области государственных закупок;
7) рассматривает дела об административных правонарушениях в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
8) осуществляет и (или) организует лов с целью интродукции, реинтродукции и гибридизации, лов в воспроизводственных целях, лов в замороопасных водоемах и (или) участках, а также осуществляет контрольный лов;
9) выдает разрешения на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации рыбных ресурсов и других водных животных;
10) организует и (или) обеспечивает проведение научных исследований и проектно-изыскательских работ в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
11) организует ведение государственного учета, кадастра и мониторинга рыбных ресурсов и других водных животных;
12) организует и обеспечивает воспроизводство и государственный учет животного мира в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участках;

13) балықтардың болмай қоймайтын қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілеріне немесе олардың бөліктеріне ағымдағы балық шаруашылығы мелиорациясын жүргізу арқылы мұндай қатерді жою мүмкін болмаған жағдайларда ғылыми ұсынымдар негізінде балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдайды;
14) тексеру материалдарын құқық қорғау органдарына iс жүргiзу шешiмiн қабылдау үшiн жолдайды;
15) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының бұзылуы салдарынан келтiрiлген зиянның көлемiн анықтайды және осының негiзiнде кiнәлi тұлғаларға осы зиянды ерiктi түрде өтеу туралы талап қояды не сотқа талап-арыз береді;
16) су тарту және ағызу құрылыстарын балық қорғау құрылғыларының бар-жоғына және олардың белгіленген талаптарға сәйкестігіне қарап-тексеруді жүзеге асырады;
17) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүзеге асыру тәртібінің сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
18) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының сақталуын айқындау мақсатында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың қызметін тексереді;
19) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде аншлагтардың болуын, сондай-ақ олардың бекітілген үлгілерге сәйкестігін, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған мерзімдер мен орындарды, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналдарын тексереді (кәсіпшілік журнал);
20) Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген құзыретіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асырады;
21) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпарат ұсынады;
22) балық шарушылығын жүргізу қағидаларының сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
23) балық аулау қағидаларының сақталуына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
24) балық ресурстарының және басқа да су жануарларын қорғау және қадағалау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы нормалар мен нормативтердің сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
25) балық ресурстарының және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану жөніндегі іс-шаралардың орындалуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;

13) на основании научных рекомендаций принимает решение о мелиоративном лове рыб в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей;
14) передает материалы проверок в правоохранительные органы для принятия процессуального решения;
15) определяет размеры вреда, причиненного в результате нарушения законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, и на основании этого предъявлять к виновным лицам претензии о добровольном возмещении этого вреда либо предъявлять иск в суд;
16) осуществляет осмотр водозаборных и сбросных сооружений на наличие рыбозащитных устройств и их соответствие установленным требованиям;
17) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции, и гибридизации рыбных ресурсов и других водных животных;
18) проверяет деятельность пользователей животным миром в целях определения соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
19) проверяет наличие аншлагов на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также их соответствие утвержденным образцам, а также запретные для рыболовства сроки и места, журналы учета лова рыбных ресурсов и других водных животных (промысловый журнал);
20) осуществляет производство по делам об административных правонарушениях в пределах компетенции, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
21) предоставляет информацию о порядке оказания государственных услуг в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг;
22) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением правил ведения рыбного хозяйства;
23) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением правил рыболовства;
24) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением норм и нормативов в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных;
25) осуществляет государственный контроль и надзор за выполнением мероприятий по охране, воспроизводству и использованию рыбных ресурсов и других водных животных;

26) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануға белгіленген шектеулер мен тыйым салулардың сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
27) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы жергілікті атқарушы органдарға мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
28) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамаларының өзге де талаптарының орындалуына бақылауды жүзеге асырады;
29) биологиялық негіздеме негізінде бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынындағы және (немесе) учаскесіндегі балық шаруашылығы мелиорациясын, жануарлар дүниесін пайдаланушылар арнайы пайдалану кезінде жүргізетін балық ресурстарының және басқа да су жануарларының кәсіпшілік қорының деректерін жыл сайын түзетуді келіседі;
30) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 1 және 2-тармақтарында көрсетілген Инспекция бақылауындағы аумақтарда және су айдындарында (халықаралық және республикалық маңызы бар су айдындарына жатпайтын) шаруашылық және өзге де қызметті жүзеге асыратын субъектілер әзірлейтін техникалық-экономикалық негіздемені және жобалау-сметалық құжаттаманы келіседі;
31) балық ресурстарын және басқа да су жануарларының жағдайына әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін болатын кәсiпорындарды, құрылыстар және басқа да объектiлердi орналастыруға, сондай-ақ, жаңа техника, технология, материалдар мен заттар енгізуге келісім береді;
32) балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық аулауға тыйым салынған кезеңде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған жерлерде қозғалтқыштары қосылған су көлігінің барлық түрлерінің жүруін келіседі;
33) су тарту және ағызу құрылыстарының балықтарды қорғау құрылғыларын орнатуға келісім береді;
34) аулаған жері туралы анықтаманы береді;
35) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекітіп беру бойынша конкурс өткізеді;
36) балық шаруашылығын жүргізуге шарттар жасайды;
37) жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қайта бекітіп беруді жүзеге асырады;
38) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымдардың ұсынымы бойынша тыйым салудың жалпы ұзақтығын өзгертпестен, жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға тыйым салу мерзімін табиғи-климаттық жағдайларға байланысты қайсыбір жағына күнтізбелік он бес күнге ауыстыру туралы шешім қабылдайды;

26) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением установленных ограничений и запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными;
27) осуществляет государственный контроль и надзор за местными исполнительными органами в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
28) осуществляет контроль за выполнением иных требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных;
29) согласовывает на основании биологического обоснования рыбохозяйственную мелиорацию на закрепленном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке, ежегодную корректировку данных промыслового запаса рыбных ресурсов и других водных животных, проводимую пользователями животным миром при специальном пользовании;
30) согласовывает технико-экономическое обоснование и проектно-сметную документацию, разрабатываемые субъектами, осуществляющими хозяйственную и иную деятельность на подконтрольных Инспекцией территориях и водоемах (не относящихся к водоемам международного и республиканского значения), указанную в пунктах 1 и 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира";
31) согласовывает места размещения предприятий, сооружений и других объектов, а также внедрение новой техники, технологии, материалов и веществ, которые влияют или могут повлиять на состояние рыбных ресурсов и других водных животных;
32) согласовывает движение всех видов водного транспорта с включенными двигателями в запретный для рыболовства период на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также в местах, запретных для рыболовства;
33) согласовывает установку рыбозащитных устройств водозаборных и сбросных сооружений;
34) выдает справку о происхождении вылова;
35) проводит конкурс по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
36) заключает договора на ведение рыбного хозяйства;
37) осуществляет перезакрепление рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения;
38) принимает решение о переносе срока запрета на изъятие объектов животного мира на пятнадцать календарных дней в ту или иную сторону в зависимости от природно-климатических условий без изменения общей продолжительности запрета по рекомендации аккредитованных научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;

39) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының бұзылуы анықталған кезде Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қызметiн тоқтатады немесе қызметiне тыйым салу туралы ұсыныс енгiзеді;
40) Қазақстан Республикасының заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының актілерімен, сондай-ақ, осы Ережемен қарастырылған басқа да функцияларды атқарады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
3-тарау. Инспекция қызметін ұйымдастыру кезіндегі оның басшысының мәртебесі және өкілеттіктері
17. Инспекцияға басшылықты Инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
18. Инспекция басшысы Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысымен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
19. Инспекция басшысының Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің төрағасымен қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
20. Инспекция басшысының өкілеттіктері:
1) Инспекция жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды,
2) Инспекцияға жүктелген міндеттерді орындауға және өз қызметтерін жүзеге асыруға, шығыс құжаттардың сапасы мен уақыттылығына, сондай-ақ республикалық бюджеттен бөлінген қаражатты мақсатты пайдалануына дербес жауапты болады;
3) өз құзыреті шегінде бұйрықтарға қол қояды;
4) Инспекция басшысының орынбасарларын қоспағанда, Инспекция қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өз құзыреті шегінде Инспекцияда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі іс-шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады және іс-шараларды ұйымдастырады;
6) еңбек қатынастары мәселелері заңнамалық актілерге сәйкес жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Инспекция қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

39) при выявлении нарушения законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных приостанавливает деятельность или вносит предложение о запрещении деятельности пользователей животным миром в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
40) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 3. Статус и полномочия руководителя Инспекции при организации его деятельности
17. Руководство Инспекции осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекции задач и осуществление им своих полномочий.
18. Руководитель Инспекции назначается на должность и освобождается от должности руководителем аппарата Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан по согласованию с Министром экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
19. Руководитель Инспекции имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей Председателем Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
20. Полномочия руководителя Инспекции:
1) организует и руководит работой Инспекции;
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Инспекцию задач и осуществление им своих полномочий, за качество и своевременность исходящих документов, а также целевое использование выделенных средств из республиканского бюджета;
3) в пределах своей компетенции подписывает приказы;
4) утверждает должностные инструкции работников Инспекции, за исключением заместителей руководителя Инспекции;
5) в пределах своей компетенции организует мероприятия и несет персональную ответственность за принятие мер по противодействию коррупции в Инспекции;
6) назначает на должности и освобождает от должностей работников Инспекции, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;

7) Комитет төрағасына Инспекция басшысының орынбасарларын көтермелеу және тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізеді;
8) еңбек қатынастары мәселелері заңнамалық актілерге сәйкес жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Инспекция қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау) және біліктілігін арттыру, үстемеақы төлеу және көтермелеу, тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселелерін шешеді;
9) заңнамада белгіленген тәртіппен Инспекция басшысының орынбасарларына материалдық көмек көрсету, үстемеақылар төлеу мәселелерін келіседі;
10) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
11) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның атынан өкілдік етеді;
12) Қазақстан Республикасы заңнамаларына және Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
21. Іссапарға жіберуді қоспағанда, инспекция басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Инспекция басшысының орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысының бұйрығымен жүктеледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
Іссапарға жіберу кезеңінде Инспекция басшысының өкілеттіктері Инспекция басшының орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне Комитет төрағасының бұйрығымен жүктеледі.
22. Инспекция басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктері бойынша Комитет төрағасына ұсыныстарын енгізеді.
4-тарау. Инспекцияның мүлкі
23. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Инспекцияға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Инспекция өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

7) вносит предложения председателю Комитета о поощрении и привлечении к дисциплинарной ответственности заместителей руководителя Инспекции;
8) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки) и повышения квалификации, выплаты надбавок и поощрения, привлечения к дисциплинарной ответственности работников Инспекции, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
9) в установленном законодательством порядке согласовывает вопросы оказания материальной помощи, выплаты надбавок заместителям руководителя Инспекции;
10) утверждает положения структурных подразделений Инспекции;
11) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях без доверенности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
21. Исполнение полномочий руководителя Инспекции в период его отсутствия, за исключением его командирования, возлагается на заместителя руководителя Инспекции, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции, на основании приказа руководителя аппарата Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
22. Исполнение полномочий руководителя Инспекции в период его командирования осуществляется лицом, его замещающим на основании приказа председателя Комитета рыбного хозяйства, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции;
23. Руководитель Инспекции вносит предложения председателю Комитета по полномочиям своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Инспекции
23. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Инспекцией относится к республиканской собственности.
25. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
26. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
2-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Алматы қаласы, Алматы облысы және Жетісу облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Балқаш көлінде, Алакөл көлдер жүйесінде, Қапшағай су қоймасында Іле өзенінде және басқада Балқаш-Алакөл бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қажет болғанда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Инспекция азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
5. Инспекция заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.

Глава 5. Реорганизация и упразднение Инспекции
26. Реорганизация и упразднение Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от ____________ 2022 года № __
Положение о республиканском государственном учреждении "Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на озере Балхаш, Алакольской системе озер, Капшагайском водохранилище, реке Или и других территории и водоемах Балхаш-Алакольского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ города Алматы, Алматинской области и области Жетісу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, при необходимости в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Инспекция вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Инспекция имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

24. Инспекцияға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Инспекция өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
26. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
3-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Зайсан-Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Зайсан-Ертіс облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Алакөл көлдер жүйесін қоспағанда Абай облысы, Павлодар және Шығыс Қазақстан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Ертіс бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қажет болғанда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

24. Имущество, закрепленное за Инспекцией относится к республиканской собственности.
25. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Инспекции
26. Реорганизация и упразднение Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от _______________ 2022 года
№ _____________
Положение о республиканском государственном учреждении "Зайсан-Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Зайсан-Ертисская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на территории и водоемах Ертисского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ области Абай, Павлодарской и Восточно-Казахстанской областей, за исключением Алакольской системы озер.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, при необходимости в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

24. Инспекцияға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Инспекция өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
26. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
4-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Есіл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Астана қаласы, Ақмола және Солтүстік Қазақстан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Есіл бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қажет болғанда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

24. Имущество, закрепленное за Инспекцией относится к республиканской собственности.
25. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Инспекции
26. Реорганизация и упразднение Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от ___________ 2022 года № ___
Положение о республиканском государственном учреждении "Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Есильская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на территории и водоемах Есильского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ города Астаны, Акмолинской и Северо-Казахстанской областей.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, при необходимости в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

24. Инспекцияға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Инспекция өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
26. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
5-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Атырау, Маңғыстау және Батыс Қазақстан облыстары әкімшілік шекарасының шегіндегі Жайық-Каспий бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
2. Инспекция өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Инспекция мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы Комитетке ведомстволық бағынысындағы заңды тұлға болып табылады, оның өз атауы мемлекеттік тілде көрсетілген мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қажет болғанда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

24. Имущество, закрепленное за Инспекцией относится к республиканской собственности.
25. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Инспекции
26. Реорганизация и упразднение Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от ___________ 2022 года № ___
Положение о республиканском государственном учреждении "Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Жайык-Каспийская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на территории и водоемах Жайык-Каспийского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Атырауской, Мангистауской и Западно-Казахстанской областей.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
2. Инспекция осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Инспекция является юридическим лицом, подведомственным Комитету, в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, при необходимости в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
22. Инспекция басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктері бойынша Комитет төрағасына ұсыныстарын енгізеді.
4-тарау. Инспекцияның мүлкі
23. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Инспекцияға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Инспекция өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
26. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
6-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Балқаш көлін қоспағанда Ұлытау облысы және Қарағанды облысы әкімшілік шекарасының шегіндегі Нұра-Сарысу бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.

Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
22. Руководитель Инспекции вносит предложения председателю Комитета по полномочиям своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Инспекции
23. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Инспекцией относится к республиканской собственности.
25. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Инспекции
26. Реорганизация и упразднение Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от ___________ 2022 года № ___
Положение о республиканском государственном учреждении "Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на территории и водоемах Нура-Сарысуского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административной границы области Ұлытау и Карагандинской области, за исключением озера Балхаш.

10) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
11) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның атынан өкілдік етеді;
12) Қазақстан Республикасы заңнамаларына және Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
21. Іссапарға жіберуді қоспағанда, инспекция басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Инспекция басшысының орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысының бұйрығымен жүктеледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
22. Инспекция басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктері бойынша Комитет төрағасына ұсыныстарын енгізеді.
4-тарау. Инспекцияның мүлкі
23. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Инспекцияға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Инспекция өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
26. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
7-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Тобыл-Торғай облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Қостанай және Ақтөбе облыстары (Арал теңізін қоспағанда) әкімшілік шекарасының шегіндегі Тобыл-Торғай бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.

10) утверждает положения структурных подразделений Инспекции;
11) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях без доверенности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
21. Исполнение полномочий руководителя Инспекции в период его отсутствия, за исключением его командирования, возлагается на заместителя руководителя Инспекции, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции, на основании приказа руководителя аппарата Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
22. Руководитель Инспекции вносит предложения председателю Комитета по полномочиям своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Инспекции
23. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Инспекцией относится к республиканской собственности.
25. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Инспекции
26. Реорганизация и упразднение Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от ___________ 2022 года № ___
Положение о республиканском государственном учреждении "Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Тобол-Торгайская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на территории и водоемах Тобол-Торгайского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Костанайской и Актюбинской областей (за исключением Аральского моря).

10) Инспекцияның құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін бекітеді;
11) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда сенімхатсыз Инспекцияның атынан өкілдік етеді;
12) Қазақстан Республикасы заңнамаларына және Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
21. Іссапарға жіберуді қоспағанда, инспекция басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Инспекция басшысының орынбасарына, ол болмаған жағдайда Инспекцияның басқа қызметкеріне Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысының бұйрығымен жүктеледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
22. Инспекция басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктері бойынша Комитет төрағасына ұсыныстарын енгізеді.
4-тарау. Инспекцияның мүлкі
23. Инспекцияның заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Инспекцияның мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Инспекцияға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Инспекция өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату
26. Инспекцияны қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігінің Балық
шаруашылығы комитеті
төрағасының
2022 жылғы ________________
№ _________ бұйрығының
8-қосымшасы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекеме туралы ережесі
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 15.02.2023 № 30-9/23 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Шу-Талас облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – Инспекция) "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитет) құзыретi шегінде Балқаш көлін қоспағанда Жамбыл облысының әкімшілік шекарасының шегіндегі Шу-Талас бассейнінің аумағында және су айдындарында (су қорғау белдеуі мен аймағын, жағалау жиегін және санитарлық қорғау аймағын қоса алғанда) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы іске асыру, реттеушілік, бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын аумақтық бөлімше болып табылады.

10) утверждает положения структурных подразделений Инспекции;
11) представляет Инспекцию в государственных органах и иных организациях без доверенности;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
21. Исполнение полномочий руководителя Инспекции в период его отсутствия, за исключением его командирования, возлагается на заместителя руководителя Инспекции, в случае его отсутствия на другого работника Инспекции, на основании приказа руководителя аппарата Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
22. Руководитель Инспекции вносит предложения председателю Комитета по полномочиям своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Инспекции
23. Инспекция может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Инспекции формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Инспекцией относится к республиканской собственности.
25. Инспекция не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Инспекции
26. Реорганизация и упразднение Инспекции осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу Председателя
Комитета рыбного хозяйства
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от _______________ 2022 года
№ _____________
Положение о республиканском государственном учреждении "Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов РК от 15.02.2023 № 30-9/23.
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Шу-Таласская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (далее – Инспекция) является территориальным подразделением в пределах компетенции Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляющим реализационные, регулятивные, контрольные и надзорные функции в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных на территории и водоемах Шу-Таласского бассейна (включая водоохранные полосы и зоны, береговые полосы и зоны санитарной охраны) в пределах административных границ Жамбылской области, за исключением озера Балхаш.