"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік мекемелерінің жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 17 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2022 жылғы 14 шiлдедегi № 265 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік мекемелерінің жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 17 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ:
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) осы бұйрыққа 7-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Абай облысы төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Семей қаласы) республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы;";
10) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
"10-1) осы бұйрыққа 10-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қонаев қаласы) мемлекеттік мекемесінің жарғысы;";
мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) осы бұйрыққа 13-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жетісу облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы) республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы;";
мынадай мазмұндағы 20-1) тармақшамен толықтырылсын:
"20-1) осы бұйрыққа 20-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ұлытау облысы төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Жезқазған қаласы) республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы;";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
37-тармақ мынадай мазмұндағы 18), 19) және 20) тармақшалармен толықтырылсын:
"18) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі "Апаттар медицинасы орталығы" мемлекеттік мекемесінің Абай облысы бойынша филиалы;
19) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі "Апаттар медицинасы орталығы" мемлекеттік мекемесінің Ұлытау облысы бойынша филиалы;
20) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі "Апаттар медицинасы орталығы" мемлекеттік мекемесінің Жетісу облысы бойынша филиалы.";
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшада:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 17 "Об утверждении Уставов государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 14 июля 2022 года № 265
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 17 "Об утверждении Уставов государственных учреждений Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
пункт 1:
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) Устав республиканского государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Семей), согласно приложению 7-1 к настоящему приказу;";
подпункт 10) исключить;
дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) Устав государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Қонаев), согласно приложению 10-1 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) Устав республиканского государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Талдыкорган), согласно приложению 13-1 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктом 20-1) следующего содержания:
"20-1) Устав республиканского государственного учреждения Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Жезказган), согласно приложению 20-1 к настоящему приказу;";
в приложении 2 к указанному приказу:
пункт 37 дополнить подпунктами 18), 19) и 20) следующего содержания:
"18) Филиал государственного учреждения "Центр медицины катастроф" Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по области Абай;
19) Филиал государственного учреждения "Центр медицины катастроф" Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по области Ұлытау;
20) Филиал государственного учреждения "Центр медицины катастроф" Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по области Жетісу.";
в приложении 3 к указанному приказу:

34-тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) Абай аумақтық пайдалану басқармасы (Семей қаласы).";
көрсетілген бұйрық осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 7-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 10-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрық осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 13-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа 20-қосымшада:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қызметтің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, индексі 161200, Түркістан облысы, Түркістан қаласы, Жаңа қала шағын ауданы, 13-көше, 23-құрылыс.";
көрсетілген бұйрық осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 20-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрыққа 22-қосымшада:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қызметтің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, индексі 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, "Сарыарқа" ауданы, Көктал тұрғын алабы, Ақтау көшесі, 6/1.".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Кадр саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Нұр-Сұлтан қаласының, Абай, Жетісу, Ұлытау, Алматы, Түркістан облыстарының төтенше жағдайлар департаменттерінің бастықтары, Төтенше жағдайларды алдын-алу департаменті мен Медициналық-психологиялық қызмет басқармасы бастықтары сеніп таспсырылған мемлекеттік мекемелердің құрылтай құжаттарын, сондай-ақ құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте әділет органдарында тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
генерал-лейтенант
Ю. Ильин
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2022 жылғы " " № бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2020 жылғы 3 қарашадағы
№ 17 бұйрығына

пункт 34 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) Абайское территориальное эксплуатационное управление (город Семей).";
указанный приказ дополнить приложением 7-1 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
указанный приказ дополнить приложением 10-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
указанный приказ дополнить приложением 13-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в приложении 20 к указанному приказу:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Место нахождения Службы: Республика Казахстан, индекс 161200, Туркестанская область, город Туркестан, микрорайон Жаңа Қала, улица 13, строение 23.";
указанный приказ дополнить приложением 20-1 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в приложении 22 к указанному приказу:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Место нахождения Службы: Республика Казахстан, индекс 010000, город Нур-Султан, район "Сарыарка", жилой массив Көктал, улица Ақтау, 6/1.".
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Начальникам департаментов по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султан, областей Абай, Жетісу, Ұлытау, Алматинской, Туркестанской областей, начальникам Департамента предупреждения чрезвычайных ситуаций и Управления медико-психологической службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить регистрацию учредительных документов, а также внесенных изменений и (или) дополнений в учредительные документы вверенных государственных учреждений в органах юстиции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики
Казахстан генерал-лейтенант
Ю. Ильин
Приложение 1
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 14 июля 2022 года № 265

7-1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Абай облысы төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Семей қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Абай облысы төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Семей қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрттерді сөндіру бойынша, авариялық-құтқару жұмыстары жүргізу жөніндегі функцияларын жүзеге асыру үшін мекеме ұйымдық құқықтық нысанында құрылған, заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес мекеме болып табылады.
2. Мемлекеттік мекеме түрі: республикалық.
3. Қызмет "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" 2022 жылғы 3 мамырдағы № 886 және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" 2022 жылғы 3 мамырдағы № 887 жарлықтарын іске асыру жөніндегі кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 11 шілдедегі № 471 қаулысына сәйкес құрылды.
4. Қызметтің құрылтайшысы Қазақстан Республикасының Үкіметі болып табылады.
5. Тиісті саланың уәкілетті органы, сондай-ақ оған байланысты Қызметтің мүлкіне қатысты құқық субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) болып табылады.
6. Қызметтің атауы: "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Абай облысы төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Семей қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Қызметтің тұрған жері: Қазақстан Республикасы, 071400 индексі, Абай облысы, Семей қаласы, Дулатов көшесі, 137.
2-тарау. Қызметтің заңдық мәртебесі
8. Қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дербес теңгерімі, банкте шоттары, бланкілері, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және Қызметтің атауы жазылған мөрі болады.
9. Қызмет басқа заңды тұлғаны құра алмайды, сондай-ақ оның құрылтайшысы (қатысушысы) бола алмайды, Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда.
10. Қызмет өзiнiң мiндеттемелерi бойынша өзiнің кепілдігіндегі ақшамен жауап бередi. Қызметте ақша жеткіліксіз болған кезде оның міндеттемелері бойынша Қазақстан Республикасы немесе әкімшілік-аумақтық бірлік тиісті бюджет қаражатымен субсидиарлық жауапты болады.

Приложение 7-1
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 3 ноября 2020 года № 17
Устав республиканского государственного учреждения
"Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ
Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Семей)"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Семей)" (далее–Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.
2. Вид государственного учреждения: республиканский.
3. Служба создана в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2022 года № 471 "О некоторых вопросах по реализации указов Президента Республики Казахстан от 3 мая 2022 года № 886 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" и от 3 мая 2022 года № 887 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан"".
4. Учредителем Службы является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
5. Уполномоченным органом соответствующей отрасли, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права в отношении имущества Службы, является Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство).
6. Наименование Службы: республиканское государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Семей)".
7. Место нахождения Службы: Республика Казахстан, индекс 071400, область Абай, город Семей, улица Дулатова,137.
Глава 2. Юридический статус Службы
8. Служба имеет самостоятельный баланс, счета в банках в соответствии с законодательством Республики Казахстан, бланки, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и наименованием Службы.
9. Служба не может создавать, а также выступать учредителем (участником) другого юридического лица, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
10. Служба отвечает по своим обязательствам, находящимся в его распоряжении деньгами. При недостаточности у Службы денег субсидиарную ответственность по его обязательствам несет Республика Казахстан или административно-территориальная единица средствами соответствующего бюджета.

11. Қызметтің азаматтық-құқықтық мәмілелері, олардың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде міндетті тіркелгеннен кейін, күшіне енеді.
3-тарау. Қызметтің қызметінің мәні мен мақсаттары
12. Қызметтің қызметінің мәні өрт сөндіруді жүзеге асыру және авариялық-құтқару жұмыстары мен шұғыл жұмыстарды жүргізу арқылы халықты, объектілер мен аумақты табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғау болып табылады.
13. Қызмет жұмысының мақсаты елді мекендер аумақтарында, стратегиялық, аса маңызды мемлекеттік объектілер мен мемлекеттік меншіктегі тіршілікті қамтамасыз ету объектілерінде күзету және өрттерді сөндіру бойынша қызметті қамтамасыз ету, сонымен қатар аса күрделі және қауіптілігі жоғары авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу болып табылады.
14. Қызмет мақсатқа қол жеткізу үшін:
1) өрттерді сөндіруді және авариялық-құтқару жұмыстары мен шұғыл жұмыстарды, оның ішінде суда-құтқару және сүңгуірлік-іздестіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру;
2) өрттерді сөндіруге және авариялық-құтқару жұмыстары мен шұғыл жұмыстарды жүргізуге Қызметтің күштері мен құралдарының әзірлігін қамтамасыз ету;
3) жеке құрамның кәсіби шеберлігін жетілдіруге және төтенше жағдайлар аймақтарына жылжытуға және авариялық-құтқару жұмыстары мен шұғыл жұмыстарды жүргізуге Қызметтің күштері мен құралдарын тұрақты әзірлікте ұстауға бағытталған шаралар қабылдау;
4) өрт-тактикалық оқу-жаттығуларды, байқаулар мен жарыстарды, сондай-ақ басқа да жалпы гарнизондық іс-шараларды жоспарлауды, дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету;
5) өрттерді зерделеуді және талдауды ұйымдастыру, осы негізде әзірлікті арттыру және жетілдіру бойынша іс-шараларды әзірлеу;
6) өрт сөндіру деполары, құтқару станциялары ғимараттарын пайдалануды қамтамасыз ету және бақылау, өрт сөндіру, құтқару және басқа да техниканы, өрт-техникалық қару-жарақты, авариялық-құтқару жабдықтарын, байланыс құралдарын, құрал-сайман мен басқа да мүлікті жөндеу және техникалық қызмет көрсету;
7) күштер мен құралдарды тарту тәртібін айқындау;
8) жергілікті атқарушы органдарға мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт сөндіру бекеттерін құруда және одан әрі жұмыс істеуіне жәрдем көрсету;
9) өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру шараларын әзірлеу, бейбіт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар туындаған кезде олардың жұмысының тұрақтылығын арттыру, Қызметтің жұмылдыруға тұрақты әзірлігін қамтамасыз ету;
10) соғыс уақыты кезеңінде арнайы құралымдар үшін өрт сөндіру техникасын, өртке қарсы жабдықты және басқа да мүлікті уақтылы сақтауды, жинақтауды, жаңартуды ұйымдастыруға қатысу;

11. Гражданско-правовые сделки Службы вступают в силу после их обязательной регистрации в территориальных подразделениях казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
Глава 3. Предмет и цели деятельности Службы
12. Предметом деятельности Службы является защита населения, объектов и территории от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, путем осуществления пожаротушения и проведения аварийно-спасательных работ и неотложных работ.
13. Целью деятельности Службы является обеспечение деятельности по охране и тушению пожаров территорий населенных пунктов, стратегических, особо важных государственных объектов и объектов жизнеобеспечения государственной собственности, проведение аварийно-спасательных работ, в том числе особой сложности и повышенной опасности.
14. Для достижения своих целей Служба осуществляет следующие виды деятельности по:
1) организации тушения пожаров и проведению аварийно-спасательных и неотложных работ, в том числе водно-спасательных и водолазно-поисковых работ;
2) обеспечению готовности сил и средств Службы к тушению пожаров и ведению аварийно-спасательных и неотложных работ;
3) принятию мер, направленных на совершенствование профессионального мастерства личного состава и поддержания сил и средств Службы в постоянной готовности к выдвижению в зоны чрезвычайных ситуаций и проведению аварийно-спасательных и неотложных работ;
4) обеспечению планирования, подготовки и проведения пожарно-тактических учений, смотров и соревнований, а также других общегарнизонных мероприятий;
5) организации изучения и разбора пожаров, разработке на этой основе мероприятий по повышению и совершенствованию готовности;
6) обеспечению и контролю эксплуатации зданий пожарных депо, спасательных станций, ремонту и техническому обслуживанию пожарной, спасательной и другой техники, пожарно-технического вооружения, аварийно-спасательного оборудования, средств связи, инвентаря и другого имущества;
7) определению порядка привлечения сил и средств;
8) оказанию содействия местным исполнительным органам в создании и дальнейшем функционировании пожарных постов в населенных пунктах, где отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы;
9) разработке мер мобилизационной подготовки и мобилизации подразделений противопожарной службы, повышению устойчивости их работы при возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, обеспечению постоянной готовности Службы к мобилизации;
10) участию в организации своевременного накопления, освежения, хранения пожарной техники, противопожарного оборудования и другого имущества для специальных формирований на период военного времени;

11) бөлімшелерде өрт қауіпсіздігі және су қоймаларындағы қауіпсіздік саласында білімді насихаттау, оқушылар мен мектепке дейінгі жас аралығындағы балалар арасында өрт сөндіруші мен құтқарушы мамандығын танымал ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру;
12) тұрғын үй секторындағы халық арасында өрттердің профилактикасына бағытталған атаулы үгіт-насихат түсіндіру жұмыстарына, сондай-ақ су қоймаларында қауіпсіздік қағидаларын сақтау бойынша жұмыстарына қатысу;
13) су қоймаларындағы демалыс орындарында жұмысқа Министрліктің құтқару бөлімшелері мен қоғамдық құтқарушы-жасақшылары үшін моторлы-рульдік шағын кемелер және сүңгуір жұмыстарын мамандандыруда 3-топтағы сүңгуірлерді оқыту және дайындау;
14) ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттік құпиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы заңдар мен өзге нормативтік құқықтық актілерді сақтауды қамтамасыз ету бойынша қызметі түрлерін жүзеге асырады.
15. Қызметке осы жарғыда бекітілген өз қызметінің мәні мен мақсаттарына сай келмейтін қызметті жүзеге асыруға, сондай-ақ мәмілелер жасауға тыйым салынады.
16. Қызметтің қызмет мақсаттарына қайшы жасалған мәміле, Қазақстан Республикасының шектеулі заңдарында немесе құрылтай құжаттарында не басшының жарғылық құзыретін бұза отырып, жасалған мәміле тиісті саланың уәкілетті органының немесе Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның не прокурордың талабы бойынша жарамсыз деп танылуы мүмкін.
4-тарау. Қызметті басқару
17. Қызметті жалпы басқаруды Министрлік жүзеге асырады.
18. Министрлік заңнамасында белгіленген тәртіпте мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Қызметке мүлікті бекітіп береді;
2) Қызметтің жеке қаржыландыру жоспарын бекітеді;
3) Қызмет мүлкінің сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
4) Қызметтің жарғысын бекітеді, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
5) Қызметтің құрылымын анықтайды;
6) Қызмет басшысының құқықтарын, міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
7) Қызметтің құрылымы мен шекті штаттық санын бекітеді;
8) жылдық қаржы есептілікті бекітеді;
9) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға, Қызметке берілген немесе өзінің шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюға немесе қайта бөлуге жазбаша келісімін береді;
10) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның келісімі бойынша Қызметті қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асырады;
11) осы жарғының және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
19. Қызметтің жедел-қызметтік жұмысын басқаруды және үйлестіруді Министрліктің Өртке қарсы қызмет комитеті (бұдан әрі – Комитет) және Абай облысының Төтенше жағдайлар департаменті (бұдан әрі – Департамент) жүзеге асырады.

11) организации в подразделениях мероприятий по пропаганде знаний в области пожарной безопасности и безопасности на водоемах, популяризации профессии пожарного и спасателя среди учащихся и детей дошкольного возраста;
12) участию в адресной агитационно-разъяснительной работе среди населения в жилом секторе, направленной на профилактику пожаров, а также в работе по соблюдению правил безопасности на водоемах;
13) подготовке и обучению водолазов 3-ей группы специализации водолазных работ, мотористов-рулевых маломерных судов для спасательных подразделений Министерства и общественных спасателей-дружинников для работы в местах отдыха у водоемов.
14) обеспечению соблюдения законов и иных нормативных правовых актов в области национальной безопасности, государственных секретов и информационной безопасности в пределах своей компетенции.
15. Служба не вправе осуществлять деятельность, а также совершать сделки, не отвечающие предмету и целям его деятельности, закрепленным в настоящем уставе.
16. Сделка, совершенная Службой в противоречии с целями деятельности, определенно ограниченными законами Республики Казахстан или учредительными документами, либо с нарушением уставной компетенции его руководителя, может быть признана недействительной по иску: уполномоченного органа соответствующей отрасли, уполномоченного органа по государственному имуществу, прокурора.
Глава 4. Управление Службой
17. Общее управление Службой осуществляет Министерство.
18. Министерство в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) закрепляет за Службой имущество;
2) утверждает план финансирования Службы;
3) осуществляет контроль за сохранностью имущества Службы;
4) утверждает устав Службы, внесение в него изменений и дополнений;
5) определяет структуру Службы;
6) определяет права, обязанности и ответственность руководителя Службы;
7) утверждает структуру и предельную штатную численность Службы;
8) утверждает годовую финансовую отчетность;
9) дает письменное согласие уполномоченному органу по государственному имуществу на изъятие или перераспределение имущества, переданного Службу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
10) по согласованию с уполномоченным органом по государственному имуществу осуществляет реорганизацию и ликвидацию Службы;
11) осуществляет иные полномочия, возложенные на него настоящим уставом и иным законодательством Республики Казахстан.
19. Руководство и координация оперативно-служебной деятельности Службы осуществляется Комитетом противопожарной службы Министерства (далее – Комитет) и Департаментом по чрезвычайным ситуациям области Абай (далее – Департамент).

20. Қызмет бастығы Департамент бастығының ұсынуы және Министрліктің Комитет төрағасының келісімі бойынша Министрдің бұйрығымен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. Қызмет бастығы Қызмет жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді, Департамент бастығына тікелей бағынады және Қызметке жүктелген міндеттерді орындауы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшін тікелей жауапты болады.
22. Қызмет бастығы дара басшылық қағидаты бойынша әрекет етеді және Қызметтің қызметінің барлық мәселелерін Қазақстан Республикасының заңнамасында және осы жарғыда (ережеде) айқындалатын өз құзыретіне сәйкес дербес шешеді.
23. Қызмет бастығының Қызметтің жарғылық емес қызметін жүзеге асыруға бағытталған әрекеті еңбек міндеттемелерін бұзу болып табылып, тәртіптік және материалдық жауапкершілікке әкеледі.
24. Қызметтің бастығы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қызмет атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
2) мемлекеттік органдарда, басқа да ұйымдарда Қызметтің мүддесін білдіреді;
3) шарттар жасайды;
4) сенімхаттар береді;
5) Қызметтің іссапарларға, тағылымдамаға, қызметкерлерді қазақстандық және шетелдік оқу орталықтарында оқытуға және қызметкерлердің біліктілігін арттырудың өзге де түрлеріне байланысты жоспарларын бекітеді. Облыстан және Қазақстан Республикасынан тыс іссапарларға шығу Министрліктің келісімі бойынша жүзеге асырылады;
6) банк шоттарын ашады;
7) барлық қызметкерлер үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
8) Қызметтің қызметкерлері мен өзге де қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және босатады, бұл ретте Қызметтің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің басшы құрамын тағайындауды Департамент бастығымен келіседі;
9) Қызметтің қызметкерлеріне және өзге де қызметшілеріне, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көтермелеу және жазалау шараларын қолданады;
10) өз орынбасарының (орынбасарларының) және мемлекеттік мекеменің өзге де басшы қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктер аясын айқындайды;
11) гарнизондық және қарауылдық қызметті ұйымдастырады;
12) төтенше жағдайлар аймақтарына шығуға және құтқару мен шұғыл жұмыстарды жүргізуге кәсіби шеберлігін жетілдіру және Қызметтің күштері мен құралдарын тұрақты әзірлікте ұстауды жетілдіру бойынша шаралар қабылдайды;
13) жеке құрамды даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктіліктерін арттыруды қамтамасыз етеді;
14) өрт-тактикалық оқу-жаттығуларды, байқаулар мен жарыстарды және басқа да жалпы гарнизондық іс-шараларды жоспарлауды, дайындауды және өткізуді қамтамасыз етеді;
15) соғыс уақыты кезеңінде арнайы құралымдар үшін өрт сөндіру және құтқару техникасын, өртке қарсы құрал-жабдықтарды және басқа да мүліктерді уақтылы сақтау бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;

20. Начальник Службы назначается на должность и освобождается от должности приказом Министра по представлению начальника Департамента и по согласованию с председателем Комитета.
21. Начальник Службы организует и руководит работой Службы, непосредственно подчиняется начальнику Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Службу задач и осуществление им своих функций.
22. Начальник Службы действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает вопросы деятельности Службы в соответствии с его компетенцией, определяемой законодательством Республики Казахстан и настоящим уставом.
23. Действия начальника Службы, направленные на осуществление Службой неуставной деятельности, являются нарушением трудовых обязанностей и влекут применение мер дисциплинарной и материальной ответственности.
24. Начальник Службы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) без доверенности действует от имени Службы;
2) представляет интересы Службы в государственных органах, иных организациях;
3) заключает договоры;
4) выдает доверенности;
5) утверждает планы Службы по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в казахстанских и зарубежных учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников. Выезд в командировки за пределы области и Республики Казахстан осуществляется по согласованию с Министерством;
6) открывает банковские счета;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
8) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников и иных работников Службы, при этом согласовывает с начальником Департамента назначение начальствующего состава структурных и территориальных подразделений Службы;
9) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников и иных работников Службы, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
10) определяет обязанности и круг полномочий своего заместителя (заместителей) и иных руководящих сотрудников Службы;
11) организует гарнизонную и караульную службу;
12) принимает меры по совершенствованию профессионального мастерства и поддержания сил и средств Службы в постоянной готовности к выдвижению в зоны чрезвычайных ситуаций и проведению спасательных и неотложных работ;
13) обеспечивает подготовку, переподготовку и повышение квалификации личного состава;
14) обеспечивает планирование, подготовку и проведение пожарно-тактических учений, смотров и соревнований и других общегарнизонных мероприятий;
15) организует своевременное хранение пожарной техники, противопожарного оборудования и другого имущества для специальных формирований на период военного времени;

16) өрттерді зерделеуді және талдауды, олардың туындауы мен өршуіне себеп болатын жағдайларды, орындарын, себептерін және шарттарын орнатуды ұйымдастырады, осы негізде әзірлікті арттыру және жетілдіру бойынша іс-шараларды әзірлейді;
17) өрт сөндіру, құтқару және өзге де техниканың, өрт-техникалық және авариялық-құтқару жабдықтарының, байланыс құралдарының, ұйымдастыру техникасы мен басқа да мүліктің барына және техникалық жай-күйіне есеп жүргізеді, сондай-ақ оларды есептен шығаруға қажетті құжаттаманы ресімдейді;
18) өртке қарсы қызмет объектілерін пайдалануды, өрт сөндіру, құтқару және басқа да техниканы, өрт-техникалық жарақтарын, авариялық-құтқару жабдықтарын, байланыс құралдарын, құрал-жабдықтар мен мүлікті жөндеу және оларға техникалық қызмет көрсетуді қамтамасыз етеді және бақылайды;
19) жол-көлік оқиғалары туралы мәліметтерді жинақтайды және талдайды, автокөлік құралдарын қауіпсіз пайдалануды ұйымдастырады және қамтамасыз етеді, қауіпсіздік техникасының, еңбекті қорғау мен өрт қауіпсіздігінің жай-күйіне бақылауды жүзеге асырады, оларды жақсарту бойынша іс-шараларды әзірлейді;
20) жедел–техникалық қызметті, ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелердің жұмыс істеуін, техника мен байланыс, ақпараттандыру құралдарының жедел әзірлігін ұйымдастырады;
21) материалдық құндылықтардың нақты бар-жоғына есебін жүргізу, сақтау және беру тәртібінің сақталуының дұрыстығына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулер жүргізеді;
22) күштер мен құралдарды тарту тәртібін айқындайды, өртке қарсы қызмет гарнизоны бөлімшелерінің шығу кестесін әзірлейді;
23) ауылдық жерлерде өрттерді сөндіруге күштер мен құралдарды тарту жоспарларын әзірлеуге бақылауды жүзеге асырады;
24) жергілікті атқарушы органдардың бюджет қаражаты есебінен өртке қарсы қызмет объектілерін материалдық-техникалық жарақтандыру, салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша Департаментке ұсыныстар енгізеді;
25) жергілікті атқарушы органдарға мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт сөндіру бекеттерін құруға және олардың одан әрі жұмыс істеуіне жәрдем көрсетеді;
26) Қызметтің айрықша көзге түскен қызметкерлерін мемлекеттік және ведомстволық наградалармен марапаттау, құрметті атақтар, әскери және азаматтық қорғау органдарының орта және аға басшы құрамының арнаулы атақтарын мерзімінен бұрын немесе атқарып отырған штаттық лауазымында көзделген арнаулы атақтарынан бір дәрежеге жоғары беру бойынша Департаментке ұсыныстар береді;
27) Қызметтің бірыңғай кадр саясатын жүргізеді;
28) Қызметтің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық, жұмылдыру, материалдық-техникалық және қаржымен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;

16) организует изучение и разбор пожаров, установление мест, причин и условий, способствовавших их возникновению и развитию, на этой основе разрабатывает мероприятия по повышению и совершенствованию готовности;
17) ведет учет наличия и технического состояния пожарной, спасательной и иной техники, пожарно-технического и аварийно-спасательного оборудования, средств связи, оргтехники и другого имущества, а также оформляет необходимую документацию на их списание;
18) обеспечивает и контролирует эксплуатацию объектов противопожарной службы, ремонт и техническое обслуживание пожарной, спасательной и другой техники, пожарно-технического вооружения, аварийно-спасательного оборудования, средств связи, инвентаря и другого имущества;
19) обобщает и анализирует сведения о дорожно-транспортных происшествиях, организует и обеспечивает безопасную эксплуатацию автотранспортных средств, осуществляет контроль за состоянием техники безопасности, охраны труда и пожарной безопасности, разрабатывает мероприятия по их улучшению;
20) организует оперативно–техническую службу, функционирование информационно-телекоммуникационных систем, оперативную готовность техники и средств связи, информатизации;
21) проводит плановые и внеплановые проверки правильности ведения учета и фактического наличия, соблюдения порядка хранения и выдачи материальных ценностей;
22) определяет порядок привлечения сил и средств, разрабатывает расписание выездов подразделений гарнизона противопожарной службы;
23) осуществляет контроль за разработкой планов привлечения сил и средств на тушение пожаров в сельской местности;
24) вносит в Департамент предложения по материально-техническому оснащению, строительству, реконструкции и ремонту объектов противопожарной службы за счет бюджетных средств местных исполнительных органов;
25) оказывает содействие местным исполнительным органам в создании и дальнейшем функционировании пожарных постов в населенных пунктах, где отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы;
26) вносит предложения в Департамент по награждению особо отличившихся сотрудников Службы государственными и ведомственными наградами, присвоению почетных званий, специальных званий начальствующего состава органов гражданской защиты досрочно или на одну степень выше специальных званий, предусмотренных занимаемой штатной должностью;
27) проводит единую кадровую политику Службы;
28) организует информационно-аналитическое, организационно-правовое, мобилизационное, материально-техническое и финансовое обеспечение деятельности Службы;

29) Қызметтің аттестаттау және конкурстық комиссиясының жұмысына жалпы басшылықты жүзеге асырады;
30) өз құзыреті шегінде мемлекеттік сатып алуды өткізуді, сондай-ақ қаржылық жоспарлауды, бухгалтерлік есепті және қаржылық есептілікті ұйымдастырады;
31) Департамент, Комитет және Министрлік бекіткен нысанға сәйкес есептілікті уақтылы жасауды қамтамасыз етеді;
32) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін уақтылы қарауды қамтамасыз етеді;
33) Қызмет қызметкерлерін, олардың отбасы мүшелерін және мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары зейнеткерлерін әлеуметтік дамыту, оларға медициналық, санаторлық-курорттық қызмет көрсетуді, тұрғын үй-тұрмыстық, қызметтік-шаруашылық жағдайларын жақсарту бойынша шаралар қабылдайды;
34) азаматтық қорғау органдарының қатардағы, кіші және орта басшы құрамдағы тұлғаларына азаматтық қорғау капитанына дейінгі атақты қоса алғанда, кезекті арнайы атақтар береді;
35) өрт қауіпсіздігі және авариялық-құтқару жұмыстары мен шұғыл жұмыстарды жүргізу саласындағы нормативтік құқықтық актілерге, техникалық регламенттерге және әдістемелік нұсқауларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде Департаментке, Комитетке және Министрлікке ұсыныстар енгізеді;
36) Қызметтің құрылымдық, өрт сөндіру және құтқару бөлімшелерінің ережелерін, Қызмет қызметкерлерінің функционалдық міндеттерін (лауазымдық нұсқаулықтарын) бекітеді;
37) ұжымда моральдық-психологиялық климатты ұстауға, бағынысты қызметкерлердің ар-намыс кодексін және Қызметте міндетті жүріс-тұрыс нормаларын сақтауға, құрылымдық бөлімшелерде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет жасауға тікелей жауапты болады;
38) бағыныстыларының сыбайлас жемқорлық қылмыстарын және құқық бұзушылықтарын жасаудың әрбір фактісі бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдайды;
39) дәрігерге дейінгі және медициналық көмек көрсету бойынша қызметкерлерді даярлау және оқыту бойынша шаралар қабылдайды;
40) Қазақстан Республикасы заңнамасымен, осы жарғымен және Министрлік жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
5-тарау. Қызметтің мүлкінің құрылу тәртібі
25. Қызмет мүлкін құны оның теңгерімінде айқындалатын заңды тұлғаның активтері құрайды. Қызмет мүлкі:
1) оған меншік иесі берген мүлік;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де қаржы көздері есебінен құралады.
26. Қызметтің өзіне бекітілген мүлікті және оған смета бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
27. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында қосымша қаржыландыру көзі белгіленбесе, Қызметтің қызметі Министрліктің бюджетінен қаржыландырады.

29) осуществляет общее руководство деятельностью аттестационной и конкурсной комиссий Службы;
30) организует проведение государственных закупок в пределах своей компетенции, а также финансовое планирование, бухгалтерский учет и финансовую отчетность;
31) обеспечивает своевременное составление отчетности согласно форм, установленных Департаментом, Комитетом и Министерством;
32) обеспечивает своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
33) принимает меры по социальному развитию, улучшению медицинского, санаторно-курортного обслуживания, жилищно-бытовых, служебно-хозяйственных условий сотрудников Службы, членов их семей и пенсионеров органов гражданской защиты;
34) присваивает очередные специальные звания лицам рядового, младшего и среднего начальствующего состава органов гражданской защиты до капитана гражданской защиты включительно;
35) вносит предложения в Департамент, Комитет и Министерство по внесению изменений и дополнений в нормативные правовые акты, технические регламенты и методические указания в области пожарной безопасности и проведения аварийно-спасательных и неотложных работ;
36) утверждает положения структурных, пожарных и спасательных подразделений Службы, функциональные обязанности (должностные инструкции) сотрудников Службы;
37) несет персональную ответственность за поддержание морально-психологического климата в коллективе, соблюдение подчиненными сотрудниками этического кодекса и обязательных норм поведения на службе и в быту, противодействие коррупции в структурных подразделениях;
38) принимает антикоррупционные меры по каждому факту совершения подчиненными коррупционного преступления и правонарушения;
39) принимает меры по подготовке и обучению сотрудников по оказанию доврачебной и медицинской помощи;
40) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан, настоящим уставом и Министерством.
Глава 5. Порядок образования имущества Службы
25. Имущество Службы составляют активы юридического лица, стоимость которых отражается на его балансе. Имущество Службы формируется за счет:
1) имущества, переданного ему собственником;
2) иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
26. Служба не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по смете.
27. Деятельность Службы финансируется из бюджета Министерством, если дополнительный источник финансирования не установлен законами Республики Казахстан.

28. Қызмет бухгалтерлік есеп жүргізеді және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептілік ұсынады.
29. Қызметтің қаржылық-шаруашылық қызметін тексеруді және ревизияны Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен Министрлік жүзеге асырады.
6-тарау. Қызметтің жұмыс тәртібі
30. Қызметтің жұмыс тәртібі ішкі еңбек тәртібінің қағидаларымен белгіленеді және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеуі тиіс.
7-тарау. Құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
31. Қызметтің құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу Министрліктің шешімі бойынша жүзеге асырылады, жәңе "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңға сәйкес аймақты тіркеу органдарында тіркеледі.
8-тарау. Қызметті қайта ұйымдастыру және тарату шарттары
32. Қызметті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2022 жылғы " " № бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2020 жылғы 3 қарашадағы
№ 17 бұйрығына
10-1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қонаев қаласы)" мемлекеттік мекемесінің жарғысы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қонаев қаласы)" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрттерді сөндіру бойынша, авариялық-құтқару жұмыстары жүргізу жөніндегі функцияларын жүзеге асыру үшін мекеме ұйымдық құқықтық нысанында құрылған, заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес мекеме болып табылады.
2. Мемлекеттік мекеме түрі: республикалық.
3. Қызмет "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" 2022 жылғы 3 мамырдағы № 886 және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" 2022 жылғы 3 мамырдағы № 887 жарлықтарын іске асыру жөніндегі кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 11 шілдедегі № 471 қаулысына сәйкес құрылды.
4. Қызметтің құрылтайшысы Қазақстан Республикасының Үкіметі болып табылады.

28. Служба ведет бухгалтерский учет и представляет отчетность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
29. Проверка и ревизия финансово-хозяйственной деятельности государственного учреждения осуществляется Министерством в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 6. Режим работы в Службе
30. Режим работы Службы устанавливается правилами внутреннего трудового распорядка и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
Глава 7. Порядок внесения изменений и дополнений в учредительные документы
31. Внесение изменений и дополнений в учредительные документы Службы производится по решению Министерства и проходят процедуру государственной регистрации в территориальных органах юстиции в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
Глава 8. Условия реорганизации и ликвидации Службы
32. Реорганизация и ликвидация Службы осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 14 июля 2022 года № 265
Приложение 10-1
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 3 ноября 2020 года № 17
Устав государственного учреждения
"Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ
Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан (город Қонаев)"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Қонаев)" (далее – Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме государственного учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.
2. Вид государственного учреждения: республиканский.
3. Служба создана в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2022 года №471 "О некоторых вопросах по реализации указов Президента Республики Казахстан от 3 мая 2022 года № 886 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" и от 3 мая 2022 года № 887 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан"".
4. Учредителем Службы является государство в лице Правительства Республики Казахстан.

13-1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жетісу облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесінің жарғысы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жетісу облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Қызмет) өрттерді сөндіру бойынша, авариялық-құтқару жұмыстары жүргізу жөніндегі функцияларын жүзеге асыру үшін мекеме ұйымдық құқықтық нысанында құрылған, заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес мекеме болып табылады.
2. Мемлекеттік мекеме түрі: республикалық.
3. Қызмет "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" 2022 жылғы 3 мамырдағы № 886 және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" 2022 жылғы 3 мамырдағы № 887 жарлықтарын іске асыру жөніндегі кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 11 шілдедегі № 471 қаулысына сәйкес құрылды.
4. Қызметтің құрылтайшысы Қазақстан Республикасының Үкіметі болып табылады.
5. Тиісті саланың уәкілетті органы, сондай-ақ оған байланысты Қызметтің мүлкіне қатысты құқық субъектісінің функцияларын жүзеге асыратын орган Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) болып табылады.
6. Қызметтің атауы: "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жетісу облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы)" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Қызметтің тұрған жері: Қазақстан Республикасы, 040000 индексі, Жетісу облысы, Еркін ауылдық округі, Еркін ауылы, Ащыбұлақ көшесі, 4/4.
2-тарау. Қызметтің заңдық мәртебесі
8. Қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дербес теңгерімі, банкте шоттары, бланкілері, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және Қызметтің атауы жазылған мөрі болады.
9. Қызмет басқа заңды тұлғаны құра алмайды, сондай-ақ оның құрылтайшысы (қатысушысы) бола алмайды, Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда.
10. Қызмет өзiнiң мiндеттемелерi бойынша өзiнің кепілдігіндегі ақшамен жауап бередi. Қызметте ақша жеткіліксіз болған кезде оның міндеттемелері бойынша Қазақстан Республикасы немесе әкімшілік-аумақтық бірлік тиісті бюджет қаражатымен субсидиарлық жауапты болады.

Приложение 13-1
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 3 ноября 2020 года № 17
Устав республиканского государственного учреждения
"Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ
Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Талдыкорган)"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Талдыкорган)" (далее–Служба) является некоммерческой организацией, обладающей статусом юридического лица, созданной в организационно-правовой форме учреждения для осуществления функций по тушению пожаров, проведению аварийно-спасательных работ.
2. Вид государственного учреждения: республиканский.
3. Служба создана в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2022 года № 471 "О некоторых вопросах по реализации указов Президента Республики Казахстан от 3 мая 2022 года № 886 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" и от 3 мая 2022 года № 887 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан"".
4. Учредителем Службы является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
5. Уполномоченным органом соответствующей отрасли, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права в отношении имущества Службы, является Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство).
6. Наименование Службы: республиканское государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Талдыкорган)".
7. Место нахождения государственного учреждения: Республика Казахстан, индекс 040000, область Жетісу, Еркинский сельский округ, с.Еркин, улица Ащыбулак 4/4.
Глава 2. Юридический статус Службы
8. Служба имеет самостоятельный баланс, счета в банках в соответствии с законодательством Республики Казахстан, бланки, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и наименованием Службы.
9. Служба не может создавать, а также выступать учредителем (участником) другого юридического лица, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
10. Служба отвечает по своим обязательствам, находящимся в его распоряжении деньгами. При недостаточности у Службы денег субсидиарную ответственность по его обязательствам несет Республика Казахстан или административно-территориальная единица средствами соответствующего бюджета.