"Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 485/6 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37- баптарына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Екібастұз қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 15 желтоқсандағы "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 1485/12 қаулысының күші жойылсын.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі А. Кантарбаев
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2022 жылғы "14" маусымдағы
№ 485/6 қаулысымен бекітілді
"Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мемлекеттік мекеме) Екібастұз қаласының құрылыс саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. Мемлекеттік мекеменің ведомстволары жоқ.
3. Мемлекеттік мекеме өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Мемлекеттік мекеме азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан жасайды.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел строительства акимата города Экибастуза"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 14 июня 2022 года № 485/6
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел строительства акимата города Экибастуза".
2. Отменить постановление акимата города Экибастуза от 15 декабря 2017 года № 1485/12 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел строительства акимата города Экибастуза".
3. Государственному учреждению "Отдел строительства акимата города Экибастуза" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза А. Кантарбаев
Утверждено
постановлением акимата
города Экибастуза
от "14" июня 2022 года
№485/6
Положение о государственном учреждении "Отдел строительства акимата города Экибастуза"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел строительства акимата города Экибастуза" (далее – государственное учреждение) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере строительства города Экибастуза.
2. Государственное учреждение ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

6. Мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Мемлекеттік мекеме өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141208, Екібастұз қаласы, Энергетиктер көшесі, 62 ғимарат.
10. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі: дүйсенбі-жұма күндері сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Екібастұз қаласының әкімдігі мемлекеттік мекеменің құрылтайшысы болып табылады.
12. Осы Ереже мемлекеттік мекеменің құрылтай құжаты болып табылады.
13. Мемлекеттік мекеменің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен мемлекеттік мекеменің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер мемлекеттік мекемеге заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
Егер мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кіріс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2 - тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаттары мен өкілеттіктері
15. Мақсаттары:
1) барлық деңгейдегі бюджет есебінен қаржыландырылатын нысандардың құрылысы және қайта жарақтау үдерісін ұйымдастыру, бақылау және мониторинг жүргізу;
2) барлық деңгейдегі бюджет есебінен қаржыландырылатын нысандардың құрылысы және қайта жарақтау сапасына бақылауды қамтамасыз ету;
3) нысандардың құрылысына және қайта жарақтауына бюджеттерінің барлық деңгейлерінен бөлінген қаражатты толығымен игерілуін қаматамасыз ету;
4) Екібастұз қаласының аумағы мен ауылдық аймағындағы құрылысты, қайта жарақтауды ұйымдастыру, мониторинг жүргізу, құрылысты үйлестіру мәселесінде көмек көрсету;

6. Государственное учреждение имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел строительства акимата города Экибастуза" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения: Республика Казахстан, Павлодарская область, 141201, город Экибастуз, улица Энергетиктер, строение 62.
10. Режим работы государственного учреждения: понедельник-пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Учредителем государственного учреждения является акимат города Экибастуза.
12. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения.
13. Финансирование деятельности государственного учреждения осуществляется из республиканского и местных бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Государственному учреждению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения.
Если государственному учреждению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия государственного учреждения "Отдел строительства акимата города Экибастуза"
15. Задачи:
1) организация, контроль и мониторинг процесса строительства и реконструкции объектов, финансируемых за счет бюджетов всех уровней;
2) обеспечение контроля качества строительства, реконструкции объектов, финансируемых за счет бюджетов всех уровней;
3) обеспечение полного освоения средств, выделенных из бюджетов всех уровней на строительство и реконструкцию объектов;
4) оказание содействия в сфере организации, мониторинга, координации строительства и реконструкции на территории города Экибастуза и сельской зоны;

5) Екібастұз қаласының аумағы мен ауылдық аймағындағы құрылысты, қайта жарақтауды ұйымдастыру, мониторинг жүргізу, үйлестіру мәселесінде мемлекеттік кепілдіктерді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды қалалық деңгейде іске асыру;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де мақсаттарды жүзеге асыру.
16. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
нысандардың құрылысы, қайта жарақтау мәселелері бойынша әдістемелік басшылық жасау және қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
қала әкімдігі мен әкімнің қарауына мемлекеттік мекеменің құзыретіне енетін мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу;
кәсіпорындардан, меншік нысанына қарамастан, ұйымдардан және мекемелерден (келісім бойынша) бөлімге жүктелген функцияларды орындауға қажетті мәліметтерді, анықтамаларды, құжаттар мен хабарландыруларды сұратуға және алу;
мемлекеттік мекеменің функцияларына байланысты істер бойынша қуынушы, жауапкер және куәгер ретінде дербес және өкілі арқылы сотқа талап-арыз беру және қатысу;
мемекеттік стандартарды бұзушылықтар мен бекітілген мемлекеттік стандардартарды бұзушылықтар мен бекітілген жобалардан ауытқулар анықталған кезде құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтата тұру туралы ұйғарым шығарады және материалдарды мемлекеттік сәулет-құрылыс бөліміне жолдайды;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
2) міндеттері:
- бюджеттік жаспарлау құжаттарын әзірлеу, оның ішінде бюджеттік бағдарлмаларды әзірлеу;
- облыстағы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының жұмысына жәрдемдесу;
- жергілікті бюджеттен, сондай ақ жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаны қаржыландыруға бөлінетін Республикалық бюджеттен қаржыландыратын объектілер мен кешендер құрылысының жобалау алдындағы және жобалау (жобалық-сметалық) құжаттамасын қарау және бекіту;
- Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
17. Функциялары:
1) коммуналдық меншік, сондай-ақ әлеуметтік-мәдени маңызы бар нысандардың құрылысы мен қайта жарақтауы бойынша тапсырыс беруші ретінде қатысу;
2) нысандардың құрылысы мен қайта жарақтау бойынша мердігерлік жұмысын мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстар өткізу;
3) нысандардың құрылысы мен қайта жарақтау бойынша мердігерлік жұмысын мемлекеттік сатып алу бойынша шарттарға отыру;
4) барлық деңгейдегі бюджеттердің қаражаты есебінен нысандардың құрылыс мен қайта жарақтау бойынша тапсырыс беруші функцияларын атқару;
5) бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес құрылыс, қайта жаңарту жобаларын іске асыруды қадағалау;
6) мемлекеттік мекеменің құзіретті бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау, тіркеу, қарау және орындалуын бақылау;

5) реализация на городском уровне мероприятий по обеспечению государственных гарантий в сфере организации, мониторинга, координации строительства и реконструкции на территории города Экибастуза и сельской зоны;
6) реализация иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
16. Полномочия:
1) права:
осуществлять методическое руководство и координацию деятельности по вопросам строительства, реконструкции объектов;
вносить на рассмотрение акимата и акима города предложения по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения;
запрашивать и получать от предприятий, независимо от формы собственности, организаций и учреждений (по согласованию) сведения, справки, документы и объявления, необходимые для выполнения возложенных функций;
предъявлять иски и выступать в судах самостоятельно и через представителя в качестве истца, ответчика, свидетелей по делам, связанных с функциями государственного учреждения;
при выявлении допущенных нарушений государственных нормативов и отклонений от утвержденных проектов, выдавать предписания о приостановлении строительно-монтажных работ и направлять материалы в управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования;
осуществлять иные права в соответствии с законами Республики Казахстан.
2) обязанности:
разработка документов бюджетного планирования, в т.ч. по разработке бюджетных программ;
оказание содействия в работе государственных органов архитектурно-строительного контроля и надзора на территории области;
рассмотрение и утверждение предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство объектов и комплексов, финансируемых за счет местного бюджета, а также республиканского бюджета, выделенного на финансирование местного бюджетного инвестиционного проекта;
осуществлять иные обязанности, предусмотренные законами Республики Казахстан.
17. Функции:
1) выступление в качестве заказчика по строительству, реконструкции объектов коммунальной собственности, в том числе социально-культурного назначения;
2) проведение государственных закупок подрядных работ по строительству, реконструкции объектов;
3) заключение договоров по государственным закупкам подрядных работ по строительству, реконструкции объектов;
4) осуществление функций заказчика строительства, реконструкции за счет средств бюджетов всех уровней;
5) осуществление надзора за реализацией проектов строительства, реконструкции в соответствии с утверждҰнной проектно-сметной документацией;
6) прием, регистрация, рассмотрение, контроль исполнения обращений физических и юридических лиц по компетенции государственного учреждения;

7) құрлыс қызметі саласында мемлекеттік және меншік мүдделерді қорғау мәселелерінде Қазақстан Республикасының Құрлыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің аумақтық бөлімшілерімен өзара іс-қимыл жасау;
8) Екібастұз қаласының аумағын дамыту жоспарының нысаналы индикаторларына, бағдарламалық құжаттардың тікелей және түпкілікті нәтижелеріне қол жеткізу бойынша мониторингті жүзеге асыру;
9) бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға байланысты жұмыстарды жүзеге асыру;
10) заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды орындау.
3 - тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
18. Мемлекеттік мекемені басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
19. Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
20. Мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасары болады.
21. Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) қызметкерлердің міндеттері мен құзыретін анықтайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте қызметкерлерін мадақтау, материалдық көмек көрсету және тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
4) барлық қызметкерлеріне міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) мемлекеттік органдарда, соттарда басқа да ұйымдарда мемлекеттік органды ұсынады;
6) мемлекеттік органда сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекеттерге бағытталған шараларды қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдауға дербес жауапты болады;
7) қазынашылық органымен бірлесіп төлемдер бойынша, соның ішінде ақша алушылардың тиісті есеп шоттарына тоқсан сайын салыстырмалы тексеру жүргізуді қамтамасыз етеді;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіктерді іске асырады.
Мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
22. Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы өз орынбасарының өкілеттігін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.

7) взаимодействие с территориальными подразделениями Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан по вопросам защиты государственных и частных интересов в строительной деятельности;
8) осуществление мониторинга по достижению прямых и конечных результатов программных документов, целевых индикаторов Плана развития территории города Экибастуза;
9) осуществление работ, связанных с реализацией бюджетных инвестиционных проектов;
10) выполнение иных функций в соответствии с законодательством.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел строительства акимата города Экибастуза"
18. Руководство государственного учреждения осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и осуществление им своих полномочий.
19. Первый руководитель государственного учреждения назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Первый руководитель государственного учреждения имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения:
1) определяет обязанности и полномочия сотрудников;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников;
3) решает в установленном законодательством порядке вопросы поощрения работников, оказание материальной помощи и наложение дисциплинарных взысканий на сотрудников;
4) издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников;
5) представляет государственное учреждение в государственных органах, судах и иных организациях;
6) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном органе и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
7) обеспечивает ежеквартальную сверку с органами казначейства по проведению платежей государственным учреждением, в том числе на соответствующие счета получателей денег;
8) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель государственного учреждения определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.

23. Мемлекеттік мекеменің әкімшілігі мен еңбек ұжымының арасындағы қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен және ұжымдық шартпен реттеледі.
24. Мемлекеттік мекеме мен Екібастұз қаласының әкімдігі арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
25. Мемлекеттік мекеме мен тиісті саласындағы уәкілетті органының арасындағы өзара қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
4 тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
26. Мемлекеттік мекеменің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
Мемлекеттік мекеменің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
27. Мемлекеттік мекемеге бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, мемлекеттік мекеме өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5 -тарау. "Екібастұз қаласы әкімдігінің құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
29. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

23. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения и трудовым коллективом регулируются действующим законодательством Республики Казахстан и коллективным договором.
24. Взаимоотношения между государственным учреждением и акиматом города Экибастуза регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношения между государственным учреждениями уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество государственного учреждения "Отдел строительства акимата города Экибастуза"
26. Государственное учреждение может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением, относится к коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел строительства акимата города Экибастуза"
29. Реорганизация и упразднение государственного учреждения осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.