2023-2025 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 32/183 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2023 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 224 056 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 671 768 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 733 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 494 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 485 061 мың теңге;
2) шығындар – 5 370 818 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 65 903 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 129 119 мың теңге ;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 63 216 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 212 665 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 212 665 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 21.11.2023 № 9/102 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2023 жылға арналған резерві 33 184 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 14.06.2023 № 4/45 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023 жылға арналған Павлодар аудандық бюджетінде – 997 504 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2023 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 793 502 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Григорьевка – 69 246 мың теңге;
Ефремовка – 40 282 мың теңге;
Заңғар – 37 086 мың теңге;
Заря – 65 513 мың теңге;
Кеңес – 91 004 мың теңге;
Кемеңгер – 36 766 мың теңге;
Луганск – 65 393 мың теңге;
Мичурин – 77 628 мың теңге;
Ольгинка – 43 491 мың теңге;
Рождественка – 83 094 мың теңге;
Чернорецк – 85 767 мың теңге;
Черноярка – 61 645 мың теңге;
Шақат – 36 587 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде ескерілсін:

О Павлодарском районном бюджете на 2023-2025 годы
Решение Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 14 декабря 2022 года № 32/183. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 224 056 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 671 768 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48 733 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 494 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 485 061 тысяча тенге;
2) затраты – 5 370 818 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65 903 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129 119 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 63 216 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 212 665 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 212 665 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 21.11.2023 № 9/102 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить на 2023 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 33 184 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 14.06.2023 № 4/45 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2023 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета – 997 504 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села Ольгинка, в общей сумме 793 502 тысячи тенге, в том числе:
Григорьевский – 69 246 тысячи тенге;
Ефремовский – 40 282 тысячи тенге;
Зангарский – 37 086 тысяч тенге;
Заринский – 65 513 тысяч тенге;
Кенесский – 91 004 тысячи тенге;
Кемеңгер – 36 766 тысяч тенге;
Луганский – 65 393 тысячи тенге;
Мичуринский – 77 628 тысяч тенге;
Ольгинка – 43 491 тысяча тенге;
Рождественский – 83 094 тысячи тенге;
Чернорецкий – 85 767 тысяч тенге;
Черноярский – 61 645 тысяч тенге;
Шакатский – 36 587 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2023 год бюджетам сельских округов и села Ольгинка в следующих объемах:

114 805 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеу жөніндегі іс-шараларды жүргізуге;
12 444 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
43 634 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыруға;
180 939 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
51 487 мың теңге – мәдениет және спорт саласындағы шығындарға;

114 805 тысяч тенге – на проведение мероприятий по ремонту автомобильных дорог населенных пунктов;
12 444 тысячи тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
43 634 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов;
180 939 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
51 487 тысяч тенге – на расходы в сфере культуры и спорта;

8 316 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы және күрделі шығыстарына.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 21.11.2023 № 9/102 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
7. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар аудандық мәслихатының хатшысы В. Гейнц
Павлодар
аудандық мәслихатының

8 316 тысяч тенге – на текущие и капитальные расходы государственных органов.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 21.11.2023 № 9/102 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов и села Ольгинка определяется на основании постановления акимата района.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Павлодарского районного маслихата В. Гейнц
Приложение 1
к решению Павлодарского
районного маслихата

44 064
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
351 822
02
Қорғаныс
63 420
1
Әскери мұқтаждар
14 699
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 699
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 699
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
48 721
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 721
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
910
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
47 811
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
627 207
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
54 622
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 622
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54 622
2
Әлеуметтік көмек
434 094
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
434 094
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
143 355
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 307
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75 691
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
662
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
96 086
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
68 715
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 278
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
138 491
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 491
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 345
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 907
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

44 064
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
351 822
02
Оборона
63 420
1
Военные нужды
14 699
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 699
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 699
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
48 721
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 721
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
910
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
47 811
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
627 207
1
Социальное обеспечение
54 622
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 622
005
Государственная адресная социальная помощь
54 622
2
Социальная помощь
434 094
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
434 094
002
Программа занятости
143 355
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 307
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75 691
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
662
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
96 086
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
68 715
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 278
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
138 491
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 491
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 345
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 907
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан