Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Булаев қаласының және ауылдық округтердегі ауылдардың көшелері тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2022 жылғы 14 ақпандағы № 11-4 шешімі. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2023 жылғы 24 қазандағы № 7-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 24.10.2023 № 7-4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3 бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Булаев қаласының және ауылдық округтердегі ауылдардың көшелері тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маслихат хатшысы Т. Әбілмәжінов
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2022 жылғы
14 ақпандағы № 11-4
шешімімен бекітілді
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Булаев қаласының және ауылдық округтердегі ауылдардың көшелері тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Булаев қаласының және ауылдық округтердегі ауылдардың көшелері тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданында Булаев қаласының және ауылдық округтердегі ауылдардың көшелері тұрғындарының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улиц города Булаево и сел сельских округов для участия в сходе местного сообщества в районе Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 14 февраля 2022 года № 11-4. Утратило силу решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 октября 2023 года № 7-4
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.10.2023 № 7-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", маслихат района Магжана Жумабаева РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улиц города Булаево и сел сельских округов для участия в сходе местного сообщества в районе Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата Т. Абильмажинов
Утверждены
решением маслихата
района Магжана Жумабаева
от 14 февраля 2022 года № 11-4
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улиц города Булаево и сел сельских округов для участия в сходе местного сообщества в районе Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улиц города Булаево и сел сельских округов для участия в сходе местного сообщества в районе Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливает порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц города Булаево и сел сельских округов для участия в сходе местного сообщества в районе Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті қоғамдастық - шекараларында жергілікті өзін-өзі басқару жүзеге асырылатын, оның органдары құрылатын және жұмыс істейтін тиісті әкімшілік-аумақтық бөлініс аумағында тұратын тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жиынтығы;
2) жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны – ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлауға тікелей қатысуы.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің тәртібі
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін Булаев қаласының, ауылдық округтің аумағы учаскелерге (ауылдар, көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер) бөлінеді.
4. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
5. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Булаев қаласының, ауылдық округтің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
6. Булаев қаласының, ауылдық округтің әкімі жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары, интернет-ресурстар, азаматтар көп жиналатын жерлердегі хабарландарулар арқылы олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.
7. Булаев қаласының көшелері, ауылдық округ ауылдары көшелері шегінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді Булаев қаласының, ауылдық округтің әкімі ұйымдастырады.
Көше шегінде көппәтерлі үйлер болған жағдайда, көппәтерлі үйдің бөлек жиындары өткізілмейді.
8. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті Булаев қаласы көшелерінің, ауылдық округ ауылдары көшелерінің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Осы қалада, ауылдық округтің ауылында тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны өтті деп есептеледі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 1-тармағының екінші бөлімінде көрсетілген тұлғалар жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысуға құқығы жоқ.
9. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын Булаев қаласының, ауылдық округтің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Булаев қаласының, ауылдық округтің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местное сообщество – совокупность жителей (членов местного сообщества), проживающих на территории соответствующей административно-территориальной единицы, в границах которой осуществляется местное самоуправление, формируются и функционируют его органы;
2) раздельный сход местного сообщества – непосредственное участие жителей (членов местного сообщества) села, улицы, многоквартирного жилого дома в избрании представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества
3. Для проведения раздельного схода местного сообщества территория города Булаево и сельского округа подразделяется на участки (села, улицы, многоквартирные жилые дома).
4. На раздельных сходах местного сообщества избираются представители для участия в сходе местного сообщества в количестве не более трех человек.
5. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом города Булаево и сельского округа.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом города Булаево и сельского округа не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации, интернет-ресурсы, объявления в местах скопления граждан.
7. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах улиц города Булаево, улиц сел сельского округа организуется акимом города Булаево и сельского округа.
При наличии в пределах улицы многоквартирных домов раздельные сходы многоквартирного дома не проводятся.
8. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующих улиц города Булаево, улиц сел сельского округа имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном городе, селе сельского округа, улице, многоквартирном доме и имеющих право в нем участвовать.
Не имеют права участвовать в раздельном сходе местного сообщества лица, указанные в части второй пункта-1 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
9. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом города Булаево и сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким города Булаево и сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.

10. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Булаев қаласы, ауылдық округ ауылдары көшелерінің тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар мына тәртіпте ұсынады:
1) Булаев қаласының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің саны:
Булаев қаласының әр көшесінен жергілікті қоғамдастық жиынына қатысуға құқығы бар 1 (бір) өкілден;
2) Ауылдық округтің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің саны:
жергілікті қоғамдастық жиынына қатысуға құқығы бар ауыл тұрғындарының жалпы санының 1 (бір) % (пайызы), бірақ 1 (бір) дамнан кем емес және 3 (үш) адамнан артық емес.
11. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп дауысын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
12. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Булаев қаласының, ауылдық округ әкімінің аппаратына беріледі.

10. Кандидатуры представителей жителей улиц города Булаево, улиц сел сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в следующем порядке:
1) количество представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества города Булаево:
по 1 (одному) представителю с улицы города Булаево, имеющему право участвовать в сходе местного сообщества;
2) количество представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества сельского округа:
1 (один) % (процент) от общего числа жителей села, имеющих право участвовать в сходе местного сообщества, но не менее 1 (одного) человека и не более 3 (трех) человек.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
12. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима города Булаево и сельского округа.