Атырау қаласы Мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 126 "2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 169 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 126 "2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26260 тіркелген, 2022 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 317 498 558 мың теңге оның ішінде:
салықтық түсімдер – 266 017 009 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 3 076 225 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 207 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 197 824 мың теңге;
2) шығындар – 329 586 932 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -12 088 374 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 12 088 374 мың теңге;
қарыздар түсімі – 23 522 393 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 845 400 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 411 381 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2022 жылға жергілікті атқарушы органның резерві – 2 424 889 мың теңге сомасында бекітілсін".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 142 257 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы щеңберінде инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 5 187 801 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Маслихата города Атырау от 22 декабря 2021 года № 126 "О бюджете города на 2022-2024 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15 июня 2022 года № 169
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 22 декабря 2021 года № 126 "О бюджете города на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26260, опубликовано 10 января 2022 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 317 498 558 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 266 017 009 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 076 225 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 207 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 197 824 тысяч тенге;
2) затраты – 329 586 932 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 088 374 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 088 374 тысяч тенге:
поступление займов – 23 522 393 тысяч тенге;
погашение займов – 11 845 400 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 411 381 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме – 2 424 899 тысяч тенге.
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 142 257 тысяч тенге".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер" на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 5 187 801 тысяч тенге;
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 500 000 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2022 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен тұрғын үй құрылысын салуға және (немесе) сатып алуға – 21 830 345 мың теңге қарыздар түсімі көзделгені ескерілсін".
Келесі мазмұндағы 14,15,16 және 17 тармақтармен толықтырылсын;
"14. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен төмендегідей көлемдерде:
жастар тәжірибесіне – 263 696 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 131 880 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 378 090 мың теңге;
бірінші жұмыс орнына – 27 223 мың теңге;
күміс жасына – 52 176 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін".

"9. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие систем водоснабжения и водоотведения – 1 500 000 тысяч тенге".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены поступления займов из областного бюджета на строительство и (или) приобретение жилья в сумме – 21 830 345 тысяч тенге.
Дополнить пунктами 14,15,16 и 17 следующего содержания:
"14. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
263 696 тысяч тенге – на молодежную практику;
131 880 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей;
378 090 тысяч тенге – на общественную работу;
27 223 тысяч тенге – на первое рабочее место;
52 176 тысяч тенге – на серебряный возраст".

"15. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға – 943 412 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін".
"16. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен көлік инфрақұрылымын дамытуға – 10 513 204 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін".
"17. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 1 073 000 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін".

"15. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на изъятие земельных участков для государственных нужд – 943 412 тысяч тенге".
"16. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры – 10 513 204 тысяч тенге".
"17. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах – 1 073 000 тысяч тенге".