Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 325-V "Мақат ауданының елді мекендерінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2022 жылғы 5 тамыздағы № 122-VII шешімі. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 54-VІII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 22.11.2023 № 54-VІII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 325-V "Мақат ауданының елді мекендерінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3326 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1) шешімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мақат ауданының ауылдық округтерінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасын бекіту туралы";
2) көрсетілген шешімнің 1,2,3 тармақтары орысша тілінде өзгермейді, мемлекеттік тілінде жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Мақат кентінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
"2. Доссор кентінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
"3. Бәйгетөбе ауылдық округінің аумағында жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізу және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің санын айқындау қағидасы 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін.".
3) 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың халықты әлеуметтік қорғау, білім беру, денсаулық сақтау, мәдениет, спорт, жастар саясаты, үкіметтік емес ұйымдармен байланыс жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Б. Тиышбаева) жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Қ. Исмагулов
Аудандық мәслихаттың
2022 жылғы 5 тамыздағы
№ 122-VІІ шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы "17" қыркүйектегі
№ 325-V шешіміне 1 қосымша
Мақат кентінде жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарын өткізудің және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің санын айқындаудың тәртібі

О внесении изменений в решение районного маслихата от 17 сентября 2015 года № 325-V "Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории населенных пунктов Макатского района"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 5 августа 2022 года № 122-VII. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 22 ноября 2023 года № 54-VІII
Сноска. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 22.11.2023 № 54-VІII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Макатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 17 сентября 2015 года № 325-V "Об утверждении правил проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества на территории населенных пунктов Макатского района" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3326) следующие изменения:
1) в заголовок указанного решения вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
2) в пункты 1, 2, 3 указанного решения содержание на русском языке не меняется, на государственном языке изложить в новой редакции.
3) приложения 1, 2, 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социальной защиты населения, образования, здравохранения, культуры, спорта, молодежной политики и связи с неправительственными организациями (председатель Б. Тиышбаева).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата К. Исмагулов
Приложение 1 к решению
районного маслихата от 5
августа 2022 года № 122-VІІ
Приложение 1 к решению
районного маслихата от "17"
сентября 2015 года № 325-V
Порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества поселка Макат

1. Кенттің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін кенттің аумағы көшелерге бөлінеді.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын кент әкімі шақырады және ұйымдастырады.
4. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы, кент әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.

1. Для проведения раздельного схода местного сообщества поселка делятся на улицы села.
2. На раздельных сходах местного сообщества для участия в сходе местного сообщества избираются представители в количестве не более трех человек.
3. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом поселка.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом поселка через средства массовой информации или иными способами не позднее чем за десять календарных дней до даты их проведения.

5. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді кент әкімі ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті кент көшелерінің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы кентте, көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

5. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах поселка, улицы организуется акимом поселка.
6. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего поселка, улицы имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном поселке, на улице, в многоквартирном доме и имеющих право в нем участвовать.

7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын кенттің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Кенттің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін кент, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.

7. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом поселка или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким поселка или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.

9. Дауыс беру ашық тәсілмен әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынына қатысушылардың ең көп даусын жинаған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және кент әкімінің аппаратына беріледі.
11. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше тұрғындары өкілдерінің саны келесідей болып айқындалсын:
Мақат кенті
р/с
Көше атаулары
Тұрғындар саны
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынға қатысатын адамдар саны
Кәмелетке толмағандар, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған және сот үкімімен бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар саны
Өкілдер саны
1
Теміржолшылар

9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре самостоятельно. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшее количество голосов участников раздельного схода местного сообщества.
10. На раздельном сходе местного сообщества ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима поселка.
11. Определить следующий порядок определения количества представителей жителей улицы для участия в сходе местного сообщества:
Поселок Макат
п/н
Название улицы
Количество жители
Количество лиц, участвующих в раздельном сходе местного сообщества
Несовершеннолетние лица, лица признанные судом недееспособными и лица содержащиеся в местах лишение свободы по приговору суда
Количество представите лей
1
Теміржолшылар

7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын кент әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Кенттің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.

7. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом поселка или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким поселка или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей поселка, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.

1. Ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын өткізу үшін округтің аумағы көшелерге бөлінеді.
2. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарында жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін саны үш адамнан аспайтын өкілдер сайланады.
3. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ауылдық округінің әкімі шақырады және ұйымдастырады.
4. Жергілікті қоғамдастықтың халқына жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиындарының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы, ауылдық округ әкімі бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабарлайды.

1. Для проведения раздельного схода местного сообщества сельского округа делятся на улицы села.
2. На раздельных сходах местного сообщества для участия в сходе местного сообщества избираются представители в количестве не более трех человек.
3. Раздельный сход местного сообщества созывается и организуется акимом сельского округа.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов местного сообщества и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается акимом сельского округа через средства массовой информации или иными способами не позднее чем за десять календарных дней до даты их проведения.

5. Бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуді ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының ашылуы алдында тиісті ауыл көшелерінің қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиыны осы ауылда, көшеде тұратын және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың (жергілікті қоғамдастық мүшелерінің) кемінде он пайызы қатысқан кезде өтті деп есептеледі.

5. Проведение раздельного схода местного сообщества в пределах села, улицы организуется акимом сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода местного сообщества проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы имеющих право в нем участвовать.
Раздельный сход местного сообщества считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей (членов местного сообщества), проживающих в данном селе, на улице, в многоквартирном доме и имеющих право в нем участвовать.

7. Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жергілікті қоғамдастық жиынының төрағасы болып табылады.
Жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынының хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыс берумен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысушылар ұсынады.

7. Раздельный сход местного сообщества открывается акимом сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода местного сообщества является аким сельского округа или уполномоченное им лицо .
Для оформления протокола раздельного схода местного сообщества открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода местного сообщества в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.