"Бейбіт уақытқа арналған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ветеринарлық мүлікпен және қызметтік жануарлармен жабдықтау нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 314 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1383 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бейбіт уақытқа арналған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ветеринарлық мүлікпен және қызметтік жануарлармен жабдықтау заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 314 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11645 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бейбіт уақытқа арналған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ветеринарлық мүлікпен және қызметтік жануарлармен жабдықтау нормаларында:
"Емдеу-профилактикалық жұмысқа арналған ветеринарлық (дәрі-дәрмектер, антибиотиктер, дәрумендер) және биологиялық (вакциналар, сарысулар, антигендер) препараттармен жабдықтау нормалары" деген 1-нормада:
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
Осы Нормаларда көрсетілмеген, Еуразиялық экономикалық одақ ветеринариялық препараттарының мемлекеттік тізілімінде тіркелген, мекеменің жұмысы және практикаға енгізу үшін қажетті өзінің арналуы және қолданылуы бойынша ұқсас басқа бірлікті сатып алуға және бір номенклатуралық бірлікпен ауыстыруға жол беріледі.";
"Зертханалық-диагностикалық жұмыстарға арналған реактивтермен, бояулармен, химиялық заттармен (шығыс материалдары) жабдықтау нормалары" деген 2-нормада:
кестенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с №
Жабдықтау нормасының атауы
Өлшем
бірлігі
Саны
№ 3 ветеринариялық-эпизоотиялық орталық
Өңірлік және орталық азық-түлік қоймасының (базасының) № 4 зертханасы
";
"Емдеу-профилактикалық және зертханалық-диагностикалық жұмыстарға арналған залалсыздандыру, дәрілеу, дератизациялау құралдарымен, таңу және тігу материалдарымен, хирургиялық құралдармен, дәрігерлік заттармен және басқа да мүлікпен жабдықтау нормалары" деген 3-нормада:
кестенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с №
Жабдықтау нормасының атауы
Өлшем бірлігі
Саны
№ 5 ветеринариялық-эпизоотиялық орталық
Әскери бөлімнің № 6 ветеринариялық лазареті
Қызметтік иттерді өсіруге және дайындауға арналған № 7 ветеринариялық питомник
";
"Зертханалық жабдықпен және аспаптармен жабдықтау нормалары" деген 4-нормада:
кестенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с №
Жабдықтау нормасының атауы
Өлшем бірлігі
Саны
№ 8 ветеринариялық-эпизоотиялық орталық
Әскери бөлімнің № 9 ветеринариялық лазареті
Қызметтік иттерді өсіруге және дайындауға арналған № 10 ветеринариялық питомник
Пайдалану мерзімі
";
"Зертханалық-диагностикалық жұмыстарға арналған зертханалық мүлікпен және ыдыспен (шығыс) жабдықтау нормалары" деген 5-нормада:
кестенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с №
Жабдықтау нормасының атауы
Өлшем бірлігі
Саны
№ 11 ветеринариялық-эпизоотиялық орталық
Өңірлік және орталық азық-түлік қоймасының (базасының) № 12 зертханасы
";

О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 314 "Об утверждении норм снабжения ветеринарным имуществом и служебными животными Вооруженных Сил Республики Казахстан на мирное время"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года № 1383
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 314 "Об утверждении норм снабжения ветеринарным имуществом и служебными животными Вооруженных Сил Республики Казахстан на мирное время" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11645) следующие изменения:
в Нормах снабжения ветеринарным имуществом и служебными животными Вооруженных Сил Республики Казахстан на мирное время, утвержденных указанным приказом:
в норме 1 "Нормы снабжения ветеринарными (медикаменты, антибиотики, витамины) и биологическими препаратами (вакцины, сыворотки, антигены) для лечебно-профилактической работы":
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
Допускается приобретение и замена одной номенклатурной единицы другим аналогичным по своему назначению и применению, не указанных в настоящих Нормах, зарегистрированных в государственном реестре ветеринарных препаратов Евразийского экономического союза, необходимых для работы учреждения и внедрения в практику";
в норме 2 "Нормы снабжения реактивами, красками, химикалиями (расходные материалы) для лабораторно-диагностических работ":
Заголовок таблицы изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование норм снабжения
Единица измерения
Количество
№ 3 ветеринарно-эпизоотический центр
№ 4 лабораторий региональных и центральных продовольственных
складов (баз)
";
в норме 3 "Нормы снабжения дезинфекционными, дезинсекционными, дератизационными средствами, перевязочными и шовными материалами, хирургическими инструментами, врачебными предметами и другим имуществом для лечебно-профилактической и лабораторно-диагностической работы":
заголовок таблицы изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование
норм снабжения
Единица измерения
Количество
№ 5 ветеринарно-эпизоотический центр
№ 6 ветеринарного лазарета войсковой части
№ 7 ветеринарного питомника для разведения и подготовки служебных собак
";
в норме 4 "Нормы снабжения лабораторным оборудованием и приборами":
заголовок таблицы изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование
норм снабжения
Единица измерения
Количество
№ 8 ветеринарно-эпизоотический
центр
№ 9 ветеринарного
лазарета войсковой части
№ 10 ветеринарного питомника для разведения и подготовки служебных собак
Срок эксплуатации
";
в норме 5 "Нормы снабжения лабораторным имуществом и посудой (расходные) для лабораторно-диагностических работ":
заголовок таблицы изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование норм снабжения
Единица измерения
Количество
№ 11 ветеринарно-эпизоотический центр
№ 12 лабораторий региональных и центральных продовольственных складов (баз)
";

2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Тыл бастығының басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес осы бұйрықты қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Р. Жаксылыков
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі

2. Управлению начальника Тыла Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней после дня первого официального опубликования настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Р. Жаксылыков
СОГЛАСОВАН
Министерство финансов
Республики Казахстан