Көкшетау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № С-25/2 "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы шешіміне өзгерістер" енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 18 қаңтардағы № С-27/2 шешімі
Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № С-25/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023–2025 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 614 872,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 784 371,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 214 826,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 753 257,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 862 418,0 мың теңге;
2) шығындар – 55 386 735,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 144 655,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 450,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 217 105,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 7 627 208,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 627 208,4 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қалалық бюджет шығындарында қарастырылғаны ескерілсін:
1) 15 051,6 мың теңге сомасында трансферттер, Краснояр ауылдық округіне соның ішінде:
әкімнің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер 2 600,0 мың теңге сомасында;
жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдауға 4 111,6 мың теңге сомасында;
абаттандыру мен көгалдандыруға 2 479,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 5 861,0 мың теңге сомасында;
2) 671 379,0 мың теңге сомасында кент, ауылдық округ бюджетіне бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Краснояр ауылдық округіне 574 827,0 мың теңге сомасында;
Станционный кентіне 96 552,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы, осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жетінші шақырылған Көкшетау қалалық
мәслихатының төрағасы
Р.Калишев
Көкшетау қалалық
мәслихатының
2023 жылғы 18 қаңтардағы
№ С-27/2 шешіміне
қосымша
Көкшетау қалалық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С-25/2 шешіміне
1 қосымша
2023 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Кокшетауского городского маслихата от 23 декабря 2022 года № С-25/2 "О городском бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 18 января 2023 года № С-27/2
Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата "О городском бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № С-25/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 47 614 872,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 36 784 371,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 214 826,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 753 257,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 862 418,0 тысяч тенге;
2) затраты – 55 386 735,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 144 655,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 450,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 217 105,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 627 208,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 627 208,4 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены:
1) трансферты в сумме 15 051,6 тысяча тенге Красноярскому сельскому
округу, в том числе:
на услуги по обеспечению деятельности акима в сумме 2 600,0 тысяч тенге;
на поддержку культурно-досуговой работы на местном уровне в сумме 4 111,6 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение в сумме 2 479,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 5 861,0 тысяча тенге;
2) бюджетные субвенции в бюджет поселка, сельского округа в сумме 671 379,0 тысяч тенге, в том числе:
Красноярскому сельскому округу в сумме 574 827,0 тысяч тенге;
поселку Станционный в сумме 96 552,0 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Кокшетауского
городского маслихата седьмого созыва Р.Калишев
Приложение к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 18 января
2023 года № С-27/2
Приложение 1 к решению
Кокшетауского городского
маслихата от 23 декабря
2022 года № С-25/2
Городской бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

83 842,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
226 661,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 321,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 340,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
176 636,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
161 299,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 337,0
02
Қорғаныс
1 587 171,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 587 171,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
50 056,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 537 115,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
306 442,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
306 442,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
306 442,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 005 233,3
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
309 586,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
309 586,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
59 371,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
59 371,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 824 121,3
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
524 348,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 011,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
16 200,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

83 842,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
226 661,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
218 321,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 340,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
176 636,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
161 299,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 337,0
02
Оборона
1 587 171,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1587171,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
50 056,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 537 115,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
306 442,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
306 442,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
306 442,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 005 233,3
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
309 586,0
010
Государственная адресная социальная помощь
309 586,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
59 371,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
59 371,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 824 121,3
004
Программа занятости
524 348,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 011,0
007
Оказание жилищной помощи
16 200,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

6 790,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
424 502,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
138 195,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
407 779,2
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
188787,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
96 509,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
812 155,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 700,0
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
159 503,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
624 952,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
25 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13 100 979,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 889 068,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 827 720,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 016 842,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
44 506,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
179 932,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
110 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
100,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
69 832,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 511 000,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 511 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
83 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
82 000,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру

6 790,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
424 502,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
138 195,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
407 779,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
188 787,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
96 509,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
812 155,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 700,0
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
159 503,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
624 952,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
25 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13 100 979,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 889 068,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 827 720,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 016 842,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
44 506,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
179 932,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
110 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
100,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
69 832,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 511 000,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 511 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
83 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
82 000,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

32 853,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32 853,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32 853,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
246 736,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
75 397,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 397,4
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
171 339,0
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу
171 339,0
12
Көлiк және коммуникация
3 599 334,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 695 020,0
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
761 151,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
132 541,0
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 800 328,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді - мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
904 314,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
904 314,0
13
Басқалар
758 625,9
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
16 124,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
16 124,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
456 500,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
6 500,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
450 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
286 001,9
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
286 001,9
14
Борышқа қызмет көрсету
461 083,0
Борышқа қызмет көрсету
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
461 083,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

32 853,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32 853,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32 853,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
246 736,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
75 397,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
75 397,4
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
171 339,0
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
171 339,0
12
Транспорт и коммуникации
3 599 334,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2695020,0
020
Развитие транспортной инфраструктуры
761 151,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
132 541,0
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 800 328,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
904 314,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
904 314,0
13
Прочие
758 625,9
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
16 124,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
16 124,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
456 500,0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
6 500,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
450 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
286 001,9
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
286 001,9
14
Обслуживание долга
461 083,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
461 083,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета