Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 279 "2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 сәуірдегі № 8 шешімі
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 279 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 260 124,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 691 441 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 607 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 448 мың теңге;
трансферттер түсімі –4 525 628,5 мың теңге;
2) шығындар – 16 546 362,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 127 719 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –20 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 148 419 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 158 519,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 158 519,3 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 148 419 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 286 238,3 мың теңге;
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 61 760,0 мың теңге сомасында бекітілсін".;

О внесении изменений в решение Мугалжарского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 279 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 14 апреля 2023 года № 8
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 279 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 260 124,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 691 441 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 607 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 448 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 525 628,5 тысяч тенге;
2) затраты – 16 546 362,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 127 719 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 20 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 148 419 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 158 519,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -158 519,3 тысяч тенге:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов – 148 419 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 286 238,3 тысяч тенге.
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 61 760,0 тысячи тенге.";

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
119 058,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
30 068,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
88 990
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 139 675
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
124 832
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
124 832
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
124 832
2
Әлеуметтiк көмек
1 901 373
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 901 373
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 264 788
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16 387
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 869
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
195 694
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
126 577
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
203 984
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 074
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
113 470
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 470
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 657
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 675
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 062
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 776
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
400
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 400
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

122
Аппарат акима района (города областного значения)
119 058,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
30 068,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
88 990
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 139 675
1
Социальное обеспечение
124 832
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
124 832
005
Государственная адресная социальнаяпомощь
124832
2
Социальная помощь
1 901 373
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 901 373
002
Программа занятости
1 264 788
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16 387
006
Оказание жилищной помощи
5 869
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
195 694
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
126 577
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
203 984
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 074
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
113 470
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 470
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 657
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 675
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7 062
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 776
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
400
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 400
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
147 448
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
300
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
22 500
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
22 500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
179 085
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
57 262
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 747
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 515
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
121 823
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 574
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
94 249
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
64 812
6
Жер қатынастары
52 087
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
52 087
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 787
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 300
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
11 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12 725
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 725
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 725
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 916
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 916
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
64 916
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 009
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

006
Функционирование районных (городских) библиотек
147 448
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
300
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22 500
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
22 500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
179 085
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
57 262
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
41 747
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 515
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
121 823
001
Услуг по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
27 574
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
94 249
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
64 812
6
Земельные отношения
52 087
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
52 087
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
37 787
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 300
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
11 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 725
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 725
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 725
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 916
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 916
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
64 916
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48 009
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов