"Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2/12-VIII шешімі
Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 37/260-VII шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2023-2025 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 869 567,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 41 651 256,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 283 355,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 969 397,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 38 965 558,8 мың теңге;
2) шығындар – 86 134 835,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -358 266,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 22 803,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 381 070,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 092 999,2 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 20 апреля 2023 года № 2/12-VIII
Маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2023-2025 годы" от 20 декабря 2022 года № 37/260-VII, следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2023-2025 годы согласно приложению 1, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 869 567,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 41 651 256,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 283 355,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 969 397,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 965 558,8 тысяч тенге;
2) затраты – 86 134 835,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -358 266,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 22 803,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 381 070,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 092 999,2 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 4 092 999,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 175,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 505 510,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 407 335,8 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы Д. Шакаримов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 4 092 999,2 тысяч тенге:
поступление займов – 5 175,0 тысяч тенге;
погашение займов – 8 505 510,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 407 335,8 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель городского маслихата Д. Шакаримов
Приложение к решению

6 346 393,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
684 500,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
684 500,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
5 661 893,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 702 727,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 492,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 597,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
96 462,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
593 597,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
225 687,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
452 969,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
625 802,6
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
738 639,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
166 919,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 213 668,8
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 213 668,8
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
21 396,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
153 753,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
988 519,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
50 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
36 873 078,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
17 253 258,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
13 805 455,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

6 346 393,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
684 500,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
684 500,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
5 661 893,0
004
Программа занятости
2 702 727,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 492,0
007
Оказание жилищной помощи
35 597,0
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
96 462,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
593 597,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
225 687,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
452 969,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
625 802,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
738 639,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
166 919,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 213 668,8
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 213 668,8
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 396,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
153 753,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
988 519,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
50 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
36 873 078,6
1
Жилищное хозяйство
17 253 258,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
13 805 455,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда