2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешімі.
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 822 662 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 867 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 323 449 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 376 225 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 254 998 мың теңге;
2) шығындар – 18 601 290 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 613 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 58 613 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 607 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -1 837 241 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 837 241 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 645 139 мың теңге; қарыздарды өтеу – 120 357 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 312 459 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 15.03.2024 № 21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 20.06.2024 № 25-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 15.07.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 09.09.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024 жылғы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 685 413 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2024 жылғы аудандық бюджеттен ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенция 748 375 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі – 26 901 мың теңге;
Ауқатты ауылдық округі – 39 267 мың теңге;
Бетқайнар ауылдық округі – 36 329 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 47 704 мың теңге;

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 16-3.
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 16 822 662 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 867 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 323 449 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 376 225 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 254 998 тысяч тенге;
2) затраты – 18 601 290 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 613 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты – 58 613 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 607 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 837 241 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 837 241 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 645 139 тысяч тенге;
погашение займов – 120 357 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 312 459 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1-в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 15.03.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайский районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайский районного маслихата Жамбылской области от 20.06.2024 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 15.07.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 09.09.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить на 2024 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 3 685 413 тысяч тенге.
3. Установить на 2024 год объем бюджетной субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельского округа, в сумме 748 375 тысяч тенге, в том числе:
Алгинский сельский округ – 26 901 тысяч тенге;
Аухаттинский сельский округ – 39 267 тысяч тенге;
Беткайнарский сельский округ – 36 329 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 47 704 тысяч тенге;

Қақпатас ауылдық округі – 37 670 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округі – 36 476 мың теңге;
Қарасай ауылдық округі – 37 846 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі – 43 153 мың теңге;
Қасық ауылдық округі – 38 018 мың теңге;
Кенен ауылдық округі – 29 267 мың теңге;
Қордай ауылдық округі – 76 370 мың теңге;
Масаншы ауылдық округі – 35 324 мың теңге;
Ноғайбай ауылдық округі – 29 940 мың теңге;
Отар ауылдық округі – 44 686 мың теңге;

Какпатасский сельский округ – 37 670 тысяч тенге;
Каракемерский сельский округ – 36 476 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ – 37 846 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ – 43 153 тысяч тенге;
Касыкский сельский округ – 38 018 тысяч тенге;
Кененский сельский округ – 29 267 тысяч тенге;
Кордайский сельский округ – 76 370 тысяч тенге;
Масанчинский сельский округ – 35 324 тысяч тенге;
Ногайбайский сельский округ – 29 940 тысяч тенге;
Отарский сельский округ – 44 686 тысяч тенге;

Сарыбұлақ ауылдық округі – 40 770 мың теңге;
Сортөбе ауылдық округі – 57 957 мың теңге;
Степной ауылдық округі – 43 838 мың теңге;
Сулұтөр ауылдық округі – 21 054 мың теңге;
Үлкен Сулұтөр ауылдық округі – 25 805 мың теңге.
4. 2024 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 56 041 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2024 жылға көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сарыбулакский сельский округ – 40 770 тысяч тенге;
Сортобинский сельский округ – 57 957 тысяч тенге;
Степновский сельский округ – 43 838 тысяч тенге;
Сулуторский сельский округ – 21 054 тысяч тенге;
Улкен Сулуторский сельский округ – 25 805 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 56 041 тысяч тенге.
5. Распределение сумм целевых трансфертов на 2024 год бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

6. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қордай аудандық
мәслихатының төрағасы Н. Садыков
Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 15.03.2024 №21-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 06.05.2024 № 23-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) ); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 20.06.2024 № 25-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 15.07.2024 № 27-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 09.09.2024 № 31-2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. КІРІСТЕР

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кордайского
районного маслихата Н. Садыков
Приложение 1 к решению Кордайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-3
Районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1-в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 15.03.2024 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайский районного маслихата Жамбылской области от 06.05.2024 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайский районного маслихата Жамбылской области от 20.06.2024 № 25-3 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 15.07.2024 № 27-2 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 09.09.2024 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
1. Доходы

28954
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35370
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35370
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35370
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1190885
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
257010
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
257010
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
647591
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
101216
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112694
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13092
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
156521
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
262768
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286684
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71914
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8690
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
192280
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
804
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11696
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6038587
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40885
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
40885
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4432422
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

28954
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35370
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35370
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35370
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1190885
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
257010
005
Государственная адресная социальная помощь
257010
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
647591
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
101216
006
Оказание жилищной помощи
900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112694
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13092
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
156521
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
262768
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286684
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71914
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300
021
Капитальные расходы государственного органа
8690
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
192280
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
804
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11696
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6038587
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40885
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
40885
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4432422
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

190701
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47729
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
135832
006
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
7140
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
850538
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
850538
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
850538
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1641306
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
56022
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56022
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1454225
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1454225
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
42205
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
42205
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
88854
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55516
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
32558
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
780
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
163357
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
163357
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
76456
013
Аудан аумағында қала құрысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық облыстық маңызы бар қаланың, кенттердің және өзгеде ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу
83466
015
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
3435
12
Көлiк және коммуникация
1121475
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1121475
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
19198
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
406758
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

190701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
47729
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
135832
006
Капитальные расходы государственного органа
7140
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
850538
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
850538
036
Развитие газотранспортной системы
850538
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1641306
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
56022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
56022
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1454225
010
Развитие объектов сельского хозяйстваv
1454225
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
42205
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
42205
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
88854
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
55516
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
32558
007
Капитальные расходы государственного органа
780
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
163357
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
163357
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
76456
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
83466
015
Капитальные расходы государственного органа
3435
12
Транспорт и коммуникации
1121475
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1121475
022
Развитие транспортной инфраструктуры
19198
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
406758
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов