Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2022 жылдың 26 желтоқсандағы №31-4 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 шілдедегі № 5-4 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 31-4 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7617517 мың теңге;
салықтық түсімдер - 3884354 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -16338 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 11267 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3705558 мың теңге;
2) шығындар -7628643 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -42702 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -113850 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -71148 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата района Т.Рыскулова от 26 декабря 2022 года №31-4 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 21 июля 2023 года № 5-4
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Т.Рыскулова "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года №31-4 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 7617517 тысяч тенге;
налоговые поступления - 3884354 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 16338 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 11267 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3705558 тысяч тенге;
2) затраты - 7628643 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 42702 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 113850 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 71148 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -53828 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) -53828 мың теңге;
қарыздар түсімі - 113850 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 71148 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 11126 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета --53828 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 53828 тысяч тенге;
поступление займов- 113850 тысяч тенге;
погашение займов -71148 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 11126 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
11910
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2331994
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
432952
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
432952
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1637705
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1234796
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65550
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
102417
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4099
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90765
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
37360
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
96718
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
261337
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64237
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
91807
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
90003
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1868
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10072
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
261448
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120370
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
50000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
70370
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11910
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2331994
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
432952
005
Государственная адресная социальная помощь
432952
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1637705
002
Программа занятости
1234796
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65550
006
Оказание жилищной помощи
6000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
102417
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4099
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90765
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
37360
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
96718
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
261337
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64237
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственного органа
1350
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
91807
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
90003
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1868
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10072
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
261448
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120370
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
50000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
70370
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

82317
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30575
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51742
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18516
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
18516
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
26817
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22125
004
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
2000
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
2692
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29550
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
29550
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
86474
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
86474
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
54161
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
32063
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
250
12
Көлік және коммуникация
512799
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
512799
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
86113
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
398786
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
27900
13
Басқалар
1225522
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
51772
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
51772
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
21408
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

82317
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
30575
006
Капитальные расходы государственного органа
51742
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18516
010
Развитие объектов сельского хозяйства
18516
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26817
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22125
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2000
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
2692
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
29550
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29550
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
86474
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
86474
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
54161
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
32063
015
Капитальные расходы государственного органа
250
12
Транспорт и коммуникации
512799
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
512799
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
86113
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
398786
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
27900
13
Прочие
1225522
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
51772
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
51772
452
Отдел финансов района (города областного значения)
21408
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)