"Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды амбулаториялық емделу кезінде қосымша беру туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 34 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 22 қарашадағы № 108 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды амбулаториялық емделу кезінде қосымша беру туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 34 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Н. Кобжанов
Қарағанды облыстық мәслихатының
2023 жылғы 22 қарашадағы
№ 108
шешіміне қосымша
Қарағанды облыстық мәслихатының
2021 жылғы 25 ақпандағы
№ 34 шешіміне
1 қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына қосымша берілетін амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, медициналық бұйымдар
1. Амбулаториялық емдеу кезінде диагноздармен (рецепт бойынша) қосымша тегін берілетін дәрілік заттар:
1) "Олодатерола гидрохлориді/Тиотропия бромид моногидраты" дәрілік заты - "Өкпенің созылмалы обструктивті ауруы" диагнозында;
2) "Канакинумаб" дәрілік заты - "Ювенильді идиопатиялық артрит" диагнозында ;
3) "Тоцилизумаб" дәрілік заты - "Ювенильді склеродермия" диагнозында;
4) "Иммуноглобулин G" дәрілік заты - "Ювенильді склеродермия" диагнозында;
5) "Адалимумаб" дәрілік заты - "Ревматоидты артрит" диагнозында;
6) "Метотрексат", "Метилпреднизолон" дәрілік заттары - "Қаптайтын тромбоангиит. Бюргер ауруы" диагнозында;
7) "Азацитидин" дәрілік заты - "Гемобластоздар мен апластикалық анемияны қоса алғанда, гематологиялық аурулар" диагнозында;
8) "Тобрамицин" дәрілік заты - "Муковисцидоз" диагнозында;
9) "Метилпреднизолон" дәрілік заты - "Жүйелі склеродермия" диагнозында;

О внесении изменения в решение Карагандинского областного маслихата от 25 февраля 2021 года № 34 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Карагандинского областного маслихата от 22 ноября 2023 года № 108
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата от 25 февраля 2021 года № 34 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207) следующее изменение:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата Н. Кобжанов
Приложение к решению
Карагандинского областного маслихата
от "22" ноября 2023 года
№ 108
Приложение 1 к решению
Карагандинского областного маслихата
от "25" февраля 2021 года
№ 34
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно
1. Дополнительно предоставляемые лекарственные средства при амбулаторном лечении, бесплатно с диагнозами (по рецепту):
1) лекарственное средство "Олодатерола гидрохлорид/Тиотропия бромид моногидрат" - при диагнозе "Хроническая обструктивная болезнь легких";
2) лекарственное средство "Канакинумаб" - при диагнозе "Ювенильный идиопатический артрит";
3) лекарственное средство "Тоцилизумаб" - при диагнозе "Ювенильная склеродермия";
4) лекарственное средство "Иммуноглобулин G" - при диагнозе "Ювенильная склеродермия";
5) лекарственное средство "Адалимумаб" - при диагнозе "Ревматоидный артрит";
6) лекарственные средства "Метотрексат", "Метилпреднизолон" - при диагнозе - "Облитирующий тромбоангиит. Болезнь Бюргера";
7) лекарственное средство "Азацитидин" - при диагнозе "Гематологические заболевания, включая гемобластозы и апластическую анемию";
8) лекарственное средство "Тобрамицин" - при диагнозе "Муковисцидоз";
9) лекарственное средство "Метилпреднизолон" - при диагнозе "Системная склеродермия";

10) "Азатиоприн" дәрілік заты - "Бехчет ауруы" диагнозында;
11) "Белимумаб" дәрілік заты - "Жүйелі қызыл жегі" диагнозында;
12) "Ривароксабан" дәрілік заты - "Аяқ артерияларының облитерациялайтын атеросклерозы" диагнозында;
13) "Ривароксабан" дәрілік заты - "Жүрекшелердің созылмалы фибрилляциясы (жыпылықтайтын аритмия)" диагнозында;
14) дәрілік зат - "Блекфан-Даймонд анемиясы" диагнозында;
15) дәрілік зат - "Өкпе артериялық гипертензиясы" диагнозында;
16) дәрілік зат- "Эпилепсия" диагнозында;
17) дәрілік зат - "Аралас жасушалық-гуморальдық иммунитет тапшылығы" диагнозында;
18) дәрілік заттар - "Созылмалы идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура" диагнозында;
19) дәрілік зат - "Ювенильді идиопатиялық артрит" диагнозында;
20) дәрілік зат - "Бехтерев ауруы" диагнозында;
21) "Мацитентан" дәрілік заты - "Өкпе артериялық гипертензиясы" диагнозында;
22) "Пеницилламин" дәрілік заты - "Жүйелік склеродермия" диагнозында;
23) "Кладрибин" дәрілік заты - "Шашыраңқы склероз" диагнозында;
24) "Секукинумаб", "Гуселькумаб" дәрілік заттары - "Псориаз" диагнозында;
25) "Этеплирсен" дәрілік заты - "Мышечная дистрофия Дюшена" диагнозында;
26) "Секукинумаб" дәрілік заты - "Псориаздық артрит (псориаздық артропатия)" диагнозында.
2. Амбулаториялық емдеу кезінде диагнозбен тегін медициналық бұйымдар: медициналық бұйымдар (рецепт бойынша) "буллезді эпидермолиз" диагнозы бар азаматтарға.

10) лекарственное средство "Азатиоприн" - при диагнозе "Болезнь Бехчета";
11) лекарственное средство "Белимумаб" - при диагнозе "Системная красная волчанка";
12) лекарственное средство "Ривароксабан" - при диагнозе "Облитерирующий атеросклероз артерий нижних конечностей";
13) лекарственное средство "Ривароксабан" - при диагнозе "Хроническая фибрилляция предсердий (мерцательная аритмия)";
14) лекарственное средство - при диагнозе "анемия Блекфана-Даймонда";
15) лекарственное средство - при диагнозе "Легочная артериальная гипертензия";
16) лекарственное средство - при диагнозе "Эпилепсия";
17) лекарственное средство - при диагнозе "Комбинированный клеточно-гуморальный иммунодефицит";
18) лекарственные средства - при диагнозе "Хроническая идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура";
19) лекарственное средство - при диагнозе "Ювенильный идиопатический артрит";
20) лекарственное средство - при диагнозе "Болезнь Бехтерева";
21) лекарственное средство "Мацитентан" при диагнозе "Легочная артериальная гипертензия";
22) лекарственное средство "Пеницилламин" при диагнозе "Системная склеродермия";
23) лекарственное средство "Кладрибин" при диагнозе "Рассеянный склероз";
24) лекарственные средства "Секукинумаб", "Гуселькумаб" при диагнозе "Псориаз";
25) лекарственное средство "Этеплирсен" при диагнозе "Мышечная дистрофия Дюшена";
26) лекарственное средство - "Секукинумаб" при диагнозе "Псориатический артрит (псориатическая артропатия)".
2. Медицинские изделия при амбулаторном лечении бесплатно с диагнозами: медицинские изделия (по рецепту) гражданам с диагнозом: "Буллезный эпидермолиз".