"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 11 сәуірдегі № 53 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына сәйкес Қарабалық ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған, "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оны "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Қарабалық ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы 2016 жылғы 11 мамырдағы № 113 ережені бекіту туралы қаулының күші жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарабалық ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Р. Халықов
Әкімдігінің
2023 жылғы 11 сәуірдегі
№ 53 қаулысымен
бекітілген
"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі әкім қызметін қамтамасыз ететін және жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процессуалдық кодексіне, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района"
Постановление акимата Карабалыкского района Костанайской области от 11 апреля 2023 года № 53
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Карабалыкского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Карабалыкского района после его официального опубликования.
3. Постановление от 11 мая 2016 года № 113 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" отменить.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Карабалыкского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Р. Халыков
Утверждено
постановлением акимата
от 11 апреля 2023 года
№ 53
Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в развитии системы планирования, способствующей эффективной реализации приоритетов социально – экономического развития района.
2. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, Гражданским кодексом Республики Казахстан, Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О мобилизационной подготовке и мобилизации", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах", Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", Законом Республики Казахстан "О правовых актах", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, а также настоящим положением.

4. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік және орыс тілдерінде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбасы, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процессуалдық кодексінде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде көзделген Ұзынкөл ауданы әкімінің құқықтық актілерімен ресiмделетiн шешiмдерді қабылдайды, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерімен, сондай-ақ осы ережемен реттеледі.
8. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес бекітіледі.

4. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района", правовыми актами акимата Карабалыкского района, предусмотренными Гражданским кодексом Республики Казахстан, Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О мобилизационной подготовке и мобилизации", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах", Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", Законом Республики Казахстан "О правовых актах", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, а также настоящим положением.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" утверждаются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим Положением.

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110900, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космоновтар көшесі, 31 үй.
10. Осы Ереже "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі"мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
12. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Қарабалық ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) ауданның әлеуметтік-экономикалық даму басымдылығы және негізгі бағыттары және құзыретін анықтау, стратегиясын әзірлеу;
2) ауданның фискалдық және бюджеттік саясатын қалыптастыру;
3) өңірлерді дамыту әлеуметтік-экономикалық мониторинг, бөлінген қаржының тиімділік бағасы;
4) ауданның сыртқы экономикалық қатынастарын тиімді дамытуға бағытталған мемлекеттік және аймақтық саясатты іске асыру.
14. Өкілеттіктер:
Құқықтары мен міндеттері:
1) әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттары жөнінде аудандық әкімдікке ұсыныстар еңгізу;
2) ауданының даму Бағдарламасын іске асыру жөнінде жоспарларды орта мерзімдік жоспарларды, іс-шаралардың жоспарларын жергілікті органдармен іске асыру мниторингін жүзеге асыру;
3) ауданының даму Бағдарламаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын түзету бойынша аудан әкімдігіне ұсыныстар еңгізу;
4) өзінің құзырлық шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдың дайындайды және ұсынады;
5) өзінің құзырлық шегінде нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;
6) өзінің құзырлық шегінде мемлекеттік органдардың және басқа ұйымдар мен заңды тұлғалардың қатысуы бар заңды мемлекеттік органдардан, жеке тұлғалардан қажетті ақпараттарды және құжаттарды сұрастыру және алу;

9. Местонахождение юридического лица: 110900, Республика Казахстан, Костанайская область, Карабалыкский район, поселок Карабалык, улица Космонавтов, 31.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" осуществляется из республиканского и местных бюджетов, бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
Если государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) разработка стратегии, определение приоритетов и основных направлений социально – экономического развития района;
2) формирование фискальной и бюджетной политики района;
3) мониторинг социально – экономического развития территории, оценка эффективности вложенных средств;
4) реализация государственной и региональной политики, направленной на эффективное развитие внешнеэкономических связей района.
14. Полномочия:
Права и обязанности:
1) вносить в акимат района предложения по основным направлениям социально – экономической политики;
2) осуществлять мониторинг реализации местными исполнительными органами среднесрочных планов, планов мероприятий по реализации Программы развития района;
3) вносить в акимат района предложения по корректировке Плана мероприятий по реализации Программ развития района;
4) в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно – аналитические материалы;
5) в пределах своей компетенции участвовать в разработке нормативных правовых актов;
6) в пределах своей компетенции запрашивать и получать у государственных органов, юридических лиц с участием государства и иных организаций и физических лиц необходимую информацию и документы;

7) ауданның сыртқы нарығын зерттеуге қатысу және қалыптастыру үшін кәсіпорындардың, ұйымдардың, қоғамдық құрылымдардың өкілдерін тарту, ауданның сыртқы экономикалық ынтымақтастығын жандандыру және импортқа бағытталған кәсіпорындардың тауар ассортиментін көбейту;
8) қолданыстағы заңнаманың нормасын сақтау;
9) Қазахстан Республикасының Президентінің тапсырмаларын, актілерін, Қазахстан Республикасының Үкіметінің және басқа орталық органдардың, сондай-ақ аудан әкімінің, уақытылы және сапалы орындау;
10) Бөлім осы ережеде көрсетілген құқықтармен қатар оған заңмен берілген басқа құқықтарға ие болалады;
11) Қолданыстағы заңнаманың нормасын сақтау.
15. Функциялары:
1) әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарының жетілуін үйлестіруді жүзеге асыру;
2) стратегиялық, ортамерзімдік, экономикалық, бюджеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру;
3) басымды бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізбесін қалыптастыру;
4) әлеуметтік-экономикалық дамудың орта мерзімдік жоспарының жобасын әзірлеуге қатысу;
5) орта мерзімдік фискалдық саясаттың жобасын әзірлеуге қатысу;
6) тиісті қаржы жылына арналған аудандық бюджеттің жобасын әзірлеу және түзетумен бюджеттің дәлелденуі жөнінде ұсыныстар еңгізуі;
7) тиісті қаржы жылына арналған аудандық бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру жөніндеі аудан әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеу және өзгерістер мен толықтырулар енгізу;
8) аудандық бюджет бойынша қаржыландырудың жылдық жоспарын әзірлеу және бекіту;
9) әлеуметтік-экономикалық дамудың және бюджеттік жоспарлаудың ортамерзімдік жоспарларын дайындауда және іске асыруда әдістемелік көмекті жүзеге асыру;
10) бөлімнің құзырына кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келістіру;
11) ауданның әлеуметтік-экономикалық даму мониторингін жүргізу;
12) ауданның негізгі даму көрсеткіштерінің экономикалық талдауын және болжамын жүргізу;
13) аудандық бюджеттің есебін қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың штаттық кестесін талдауды жүзеге асыру;
14) өңірлік бағдарламалардың қолданылып және әзірленіп жатқан тізбесін әрі қарай жүргізу және қалыптастыру;
15) өңірлік бағдарламалардың іске асырылу мониторингін жүзеге асыру;
16) өзінің қызмет саласында заңнамалардың пайданалуын талдауды жүзеге асыру;
17) жергілікті бюджеттік инвестициялық жоболардың экономикалық сараптамасын жүргізу;
18) ауылдық аумақтарды жоспарлау және ұйымдардың аймақтық сызбасы жөніндегі ұсыныстарын әзірлеу;
19) аз шығынға негізделген көшіп-қонуға, орналастыруға арналған бюджеттік ресурстардың мүмкүншіліктерін олармен теңгеру және көші-қон легін оңтайландыру схемасы бойынша ұсыныстарын талдау;

7) привлекать представителей организаций, предприятий, общественных формирований для участия в изучении и формировании внешнего рынка района, расширения ассортимента товаров импортно–ориентированных производств и активизации внешнеэкономического сотрудничества района;
8) соблюдать нормы действующего законодательства;
9) исполнять качественно и в сроки Акты и Поручения Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и иных центральных органов, а также акима района;
10) Отдел наряду с правами, указанными в настоящем положении, имеет и другие права представленные ему законодательством;
11) соблюдать нормы действующего законодательства.
15. Функции:
1) осуществление координации разработки основных направлений социально-экономической политики;
2) совершенствование системы стратегического, среднесрочного, экономического, бюджетного планирования;
3) формирование перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ);
4) разработка проекта среднесрочного плана социально-экономического развития;
5) разработка проекта среднесрочной фискальной политики;
6) разработка проекта районного бюджета на соответствующий финансовый год и внесение предложений по уточнению, корректировке бюджета;
7) разработка проекта постановления акимата района о реализации решения маслихата, о районном бюджете на соответствующий финансовый год и внесение изменений и дополнений;
8) разработка и утверждение годового плана финансирования по районному бюджету;
9) осуществление методологической помощи в разработке и реализации среднесрочных планов социально-экономического развития и бюджетного планирования;
10) согласование проектов нормативно-правовых актов по вопросам входящим в компетенцию Отдела;
11) проведение мониторинга социально-экономического развития района;
12) проведение экономического анализа и прогнозирования основных
13) осуществление анализа штатных расписаний государственных органов, финансируемых за счет средств районного бюджета;
14) формирование и ведение перечня действующих и разрабатываемых региональных программ;
15) осуществление мониторинга за реализацией региональных программ;
16) осуществление анализа применения законодательства в сфере своей деятельности;
17) проведение экономической экспертизы местных инвестиционных проектов;
18) разработка предложений по региональным схемам организации и планирования сельских территорий;
19) разработка предложений по оптимальным схемам миграционных потоков, основанных на минимизации затрат на переселение, обустройство и сбалансированность их с возможностями бюджетных ресурсов;

20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттiк органның, алқалы органдардың (бар болса) бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі"мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қарабалық ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес меншік нысанына қарамастан мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Ұзынкөл ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан өкілдік етеді;
2) "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
3) "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шараларды қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы тиісті шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады;
4) "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді және жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға дербес жауапты болады;
5) бұйрықтар шығарады;
6) қызметтік құжаттамаға қол қояды;
7) техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын және "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын, еңбек қатынастарының мәселелері оның құзыретіне жататын "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды, жұмыстан босатады, тәртіптік жазаға тартады және оларға мадақтау шараларын қолданады;
8) жеке тұлғалардың және заңды тұлғалар өкілдерінің жеке қабылдауын жүзеге асырады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының бұйрығымен бекітілген жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді.
"Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.

20) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа, коллегиальных органов (при наличии)
16. Руководство государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" задач и функций.
17. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Карабалыкского района.
18. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района":
1) представляет государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" в государственных органах, иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан;
2) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района";
3) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района", и несет персональную
4) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и функций;
5) издает приказы;
6) подписывает служебную документацию;
7) назначает, освобождает, налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района", осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" и не являющихся государственными служащими, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
8) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Режим работы устанавливается в соответствии с регламентом работы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района", утвержденного приказом первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района".
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим положением.

19. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын басшысы басқарады.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
20. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қарабалық ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
21. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінде, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленбесе, "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Қарабалық ауданы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырылады.

19. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" возглавляется руководителем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим положением.
4. Имущество государственного органа
20. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
21. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района", относится к коммунальной собственности.
22. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата Карабалыкского района"осуществляются в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, Трудовой кодекс Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", Закон Республики Казахстан "О государственном имуществе", Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", а также настоящим положением.