Бейімбет Майлин ауданы Тобыл кентінің, ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 76 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл кентінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 129 895,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 67 971,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4 961,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 56 963,0 мың теңге;
2) шығындар – 137 872,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 977,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 977,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Тобыл кентінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 30 877,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Асенкритов ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 144 053,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 16 997,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 153,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 126 903,0 мың теңге;
2) шығындар – 145 944,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 891,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 891,4 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2024 жылға арналған Асенкритов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 30 071,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

О бюджетах поселка Тобол, сельских округов района Беимбета Майлина на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29 декабря 2023 года № 76.
В соответствии с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Тобол на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 129 895,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 67 971,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 961,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 56 963,0 тысяч тенге;
2) затраты – 137 872,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 977,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 977,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в бюджете поселка Тобол предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 30 877,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Асенкритовского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 053,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16 997,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 153,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 126 903,0 тысяч тенге;
2) затраты – 145 944,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 891,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 891,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Учесть, что в бюджете Асенкритовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 30 071,0 тысяч тенге.

5. Белинский ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 259,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 077,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 324,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 24 858,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 259,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,1 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Белинский ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 24 658,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Калинин ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 832,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 34 829,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 125,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 42 878,7 мың теңге;
2) шығындар – 106 894,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 061,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 061,7 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған Калинин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 17 863,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Майский ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 183 848,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 28 025,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;

5. Утвердить бюджет Белинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 259,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 077,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 324,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 858,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31 259,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -0,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть, что в бюджете Белинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 24 658,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Калининского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 832,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 34 829,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 125,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 42 878,7 тысяч тенге;
2) затраты – 106 894,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 29 061,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 061,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Учесть, что в бюджете Калининского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 17 863,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Майского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 183 848,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 28 025,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 281,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 281,1 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2024 жылға арналған Новоильинов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 27 311,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Павлов ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 917,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 185,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 234,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 28 498,0 мың теңге;
2) шығындар – 35 114,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -197,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 197,3 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2024 жылға арналған Павлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 293,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Әйет ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 248 830,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 83 608,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 369,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 308,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 163 545,0 мың теңге;
2) шығындар – 271 250,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -22 420,7 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 281,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 281,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Учесть, что в бюджете Новоильиновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 27 311,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Павловского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 917,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 185,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 234,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 28 498,0 тысяч тенге;
2) затраты – 35 114,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 197,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 197,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
16. Учесть, что в бюджете Павловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 25 293,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет сельского округа Әйет на 2024-2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 248 830,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 83 608,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 369,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 308,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 163 545,0 тысяч тенге;
2) затраты – 271 250,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22 420,7 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22 420,7 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 28.10.2024 № 126 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2024 жылға арналған Әйет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 31 013,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының төрағасы Д. Мартин
Мәслихаттың

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22 420,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28.10.2024 № 126 (вводится в действие с 01.01.2024).
18. Учесть, что в бюджете сельского округа Әйет предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 31 013,0 тысяч тенге.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Д. Мартин
Приложение 1
к решению маслихата