Павлодар облысы Успен ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 329/11 "Успен ауданы әкімінің аппараты "мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Успен ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 18 тамыздағы № 230/8 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына, 124-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қаулысына сәйкес Успен ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы Успен ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 329/11 қаулысымен бекітілген "Успен ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Успен ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) ережені заңдарда белгіленген тәртіппен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Павлодар облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Успен ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасызө етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Успен ауданы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
Аудан әкімі Н. Мақашев
Успен ауданы әкімдігінің
"___" _________ 2023 жылғв
№ ______ қаулысына
қосымша
_______________________ ж.
Успен ауданы әкімдігінің
қаулысымен бекітілген
"Успен ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Успен ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ) Успен ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдық-құқықтық, кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

О внесении изменений в постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 30 ноября 2022 года № 329/11 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Успенского района"
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 18 августа 2023 года № 230/8
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Успенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Успенского района", утвержденное постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 30 ноября 2022 года № 329/11 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Успенского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Павлодарской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Успенского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Успенского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Мақашев
Приложение
к постановлению
акимата Успенского района
от "___" _________ 2023 года
№ ______
Утверждено
постановлением акимата
Успенского района от _______________________
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Успенского района"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Успенского района" (далее - ГУ "Аппарат акима Успенского района") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информационно-аналитического, организационно-правового, кадрового и материально-технического обеспечения деятельности акима Успенского района.

2. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ өз қызметін Конституцияға, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "жұмылдыру дайындығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырады және жұмылдыру туралы" Заңымен, "мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен,"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы", "Қазақстан Республикасы азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілермен, сондай-ақ осы Ережеге әйкес іске асырады.
4. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына, мемлекеттік мүлік туралы заңнамаға, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 703 қаулысына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері болады "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы", Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарындағы шоттар.
5. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ өз құзыретіндегі мәселелер бойынша "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының басқа да актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

2. ГУ "Аппарат акима Успенского района" не имеет ведомств.
3. ГУ "Аппарат акима Успенского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, Гражданским кодексом Республики Казахстан, Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О мобилизационной подготовке и мобилизации", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", Законом Республики Казахстан "О государственных услугах", Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", Законом Республики Казахстан "О правовых актах", Закон Республики Казахстан "О противодействии коррупции", Закон Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Аппарат акима Успенского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, законодательством о государственном имуществе, Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 703 "Об утверждении Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях", счета в органах казначейства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Аппарат акима Успенского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Аппарат акима Успенского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Аппарат акима Успенского района" по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Аппарат акима Успенского района" и другими актами Республики Казахстан.

8. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ құрылымы мен штат санының лимиті "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы"Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 141000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен ауылы, Қазыбек би көшесі, 71.
10. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ жұмыс режимі: дүйсенбі-жұма сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Заңды тұлғаның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Успенауданыәкімнің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: "Успен ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
12. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ құрылтайшысы Павлодар облысы әкімінің аппараты атынан мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Успен ауданы әкімінің аппараты"ММ құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ "Успен ауданы әкімінің аппараты"ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2 тарау. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ мақсаты, қызметінің мәні, міндеттері мен өкілеттіктері
16. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қызметінің мақсаты Успен ауданы аумағында мемлекеттік саясатты жүргізу бойынша аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру болып табылады.
17. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қызметінің мәні аудандық деңгейде Успен ауданы әкімінің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдастырушылық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету іс-шараларын іске асыру болып табылады.
18. Міндеттер:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысты қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету жөніндегі саясатын іске асыру;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму стратегиясын іске асыру, ауданда мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың және әлеуметтік және экономикалық процестерді басқарудың негізгі бағыттарын жүзеге асыру;

8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Аппарат акима Успенского района" утверждаются в соответствии Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
9. Местонахождение юридического лица: 141000, Республика Казахстан, Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица Қазыбек би, 71.
10. Режим работы ГУ "Аппарат акима Успенского района": понедельник-пятница с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Полное наименование юридического лица:
на государственном языке: "Успен ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Аппарат акима Успенского района".
12. Учредителем ГУ "Аппарат акима Успенского района" является государство в лице аппарата акима Павлодарской области.
13. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Аппарат акима Успенского района".
14. Финансирование деятельности ГУ "Аппарат акима Успенского района" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. ГУ "Аппарат акима Успенского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями ГУ "Аппарат акима Успенского района".
Если ГУ "Аппарат акима Успенского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цель, предмет деятельности, задачи и полномочия ГУ "Аппарат акима Успенского района"
16. Целью деятельности ГУ "Аппарат акима Успенского района" является осуществление мероприятий по обеспечению деятельности акима района по проведению государственной политики на территории Успенского района.
17. Предметом деятельности ГУ "Аппарат акима Успенского района" является реализация на районном уровне мероприятий информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Успенского района.
18. Задачи:
1) реализация политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан, прав и свобод граждан;
2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в районе;

3) заңдылық пен құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық сана деңгейін және олардың елдің қоғамдық–саяси өміріндегі белсенді азаматтық ұстанымын арттыру жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
4) ауданның аса маңызды мәселелерін демократиялық әдістермен шешуде қоғамдық келісім мен саяси тұрақтылықтың, қазақстандық патриотизмнің конституциялық қағидаттарын іске асыруға жәрдемдесу;
5) ауданның жергілікті атқарушы органдарының қызметін үйлестіру және басқару арқылы аудан аумағында мемлекеттік саясат жүргізу;
6) Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметі актілерінің, өзге де нормативтік құқықтық актілердің, облыс және аудан әкімінің қаулыларының, шешімдері мен өкімдерінің орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
19. Өкілеттіктер:
1) құқықтар:
1-1) Успен ауданы әкімдігінің атқарушы органдарының қызметін үйлестіру;
1-2) мемлекеттік органдардан, жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұратуға және алуға;
1-3) өз өкілеттіктері шегінде шарттар, келісімдер жасасуға;
1-4) аудан әкімі мен әкімдігінің мүдделерін білдіру.
2) міндеттері:
2-1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
2-2) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, облыс, аудан әкімдері мен әкімдіктерінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және мерзімінде орындауға міндетті;
2-3) халыққа мемлекеттік қызметтерді сапалы көрсету;
2-4) мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік есебін және қаржылық есептілігін жүргізуге;
2-5) нормативтік құқықтық актілерге сәйкес өзіне бекітілген коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз етуге міндетті;
2-6) мекеме қызметкерлерінің кепілді еңбек жағдайларын және әлеуметтік қорғау шараларын қамтамасыз етуге міндетті.
20. Функциялар:
1) аудан бюджетінен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдар мен ұйымдардың, ауданның ауылдық округтері әкімдерінің, аудан әкімі мен әкімдігіне есеп беретін лауазымды адамдардың жұмысына талдау жүргізуге, аудан әкіміне, әкімдігіне, жоғары тұрған органдарға олар сұратқан мәселелер бойынша ақпарат дайындауға;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Орталық органдарының, облыс, аудан әкімінің және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларының, аудан әкімі аппараты басшысының бұйрықтарының орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
3) аудан әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінде, ауданның атқарушы органдарында және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда, ауылдық округ әкімдерінде атқарушылық тәртіптің жай-күйіне талдау жүргізу, талдау нәтижелері туралы аудан әкімі мен әкімдігіне хабарлайды;

3) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно–политической жизни страны;
4) содействие в реализации конституционных принципов общественного согласия и политической стабильности, казахстанского патриотизма в решении наиболее важных вопросов района демократическими методами;
5) проведение государственной политики на территории района путем координации и управления деятельностью местных исполнительных органов района;
6) организация и обеспечение исполнения законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов, постановлений, решений и распоряжений акима области и района.
19. Полномочия:
1) права:
1-1) координировать деятельность исполнительных органов акимата Успенского района;
1-2) запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, органов местного самоуправления и иных организаций;
1-3) в пределах своих полномочий заключать договора, соглашения;
1-4) представление интересов акима и акимата района.
2) обязанности:
2-1) соблюдение норм действующего законодательства Республики Казахстан;
2-2) исполнять качественно и в срок акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акимов и акиматов области, района;
2-3) качественно оказывать населению государственные услуги;
2-4) вести бухгалтерский учет и финансовую отчетность государственного учреждения;
2-5) обеспечивать сохранность закрепленного за ним коммунального имущества в соответствии с нормативными правовыми актами;
2-6) обеспечить гарантированные условия труда и меры социальной защиты работников учреждения.
20. Функции:
1) проводить анализ работы местных исполнительных органов и организаций, финансируемых из бюджета района, акимов сельских округов района, должностных лиц подотчетных акиму и акимату района, подготовка информации акиму, акимату района, в вышестоящие органы по запрашиваемым ими вопросам;
2) осуществляет контроль за исполнением актов и поручений Президента, Правительства Республики Казахстан, центральных органов Республики Казахстан, акима и акимата области, района, приказов руководителя аппарата акима района;
3) проведение анализа состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях аппарата акима района, исполнительных органах района и организациях, финансируемых из местного бюджета, акимов сельских округов, о результатах анализа информирует акима и акимат района;

4) аудан әкімдігінің отырыстарын, кеңестерді, семинарларды және басқа да іс-шараларды жоспарлауды, ұйымдастыруды және өткізуді дайындауды, аудан әкімдігі мүшелерінің және атқарушы органдар басшыларының ұсынысы бойынша аудан әкімдігінің отырыстарында қарау үшін тоқсан сайынғы мәселелер тізбесін жасауды;
5) аудан әкімінің және ауылдық округ әкімдерінің халықпен есептік кездесулерін өткізу жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету;
6) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдауды, тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыру, аудан әкімінің, аудан әкімінің орынбасарларының және аудан әкімі аппаратының басшысының жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауын ұйымдастыру;
7)аудан әкімінің, әкімдігінің, аудан әкімі аппаратының қызметін құжаттамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру және "қызметтік пайдалану құжаттары" деген белгімен хат-хабарларды тіркеу;
8) құпия іс жүргізуді жүзеге асыру, Нормативтік құқықтық актілерге сәйкес құпиялылық режимін қамтамасыз ету;
9) аудан әкімдігі мен әкімінің құқықтық және нормативтік құқықтық актілеріне заң сараптамасын жүзеге асыру және аудан әкімінің, әкімдігінің нормативтік құқықтық актілеріне мониторинг жүргізу;
10) аудан әкімдігі қаулыларының, аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің, аудан әкімі аппараты басшысының бұйрықтарының жобаларын дайындауды ұйымдастыру және бақылау;
11) әкімдік әзірлейтін құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, іс жүргізу құжаттарының, сондай-ақ басқа да заңдық сипаттағы құжаттардың жобаларын әзірлеуге, оның ішінде оларды әзірлеген жағдайда ауданның атқарушы органдары жергілікті бюджеттен қаржыландыратын келісу жолымен қатысу;
12) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауданның жергілікті атқарушы органдарының, ауданның ауылдық округтері әкімдерінің, аудан әкіміне есеп беретін лауазымды адамдардың өзара іс-қимылын және қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету;
13) әкімнің және әкімдіктің орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету;
14) аудан әкімі мен әкімдігіне аудан әкімі мен әкімдігінің, ауданның ауылдық округтері әкімдерінің қолданыстағы заңнамаға қайшы келетін актілерін өзгерту, толықтыру, тоқтата тұру, тоқтату, күші жойылды деп тану және олардың күшін жою туралы ұсыныстар енгізу;
15) аудан әкімінің, аудан әкімдігінің тапсырмасы бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауданның атқарушы органдарына тексеру жүргізу қажет болған жағдайда тиісті лауазымды тұлғалардың ауызша және жазбаша түсіндірмелерін тыңдайды және талап етеді;
16) мәселелерді, оның ішінде құқықтық сипаттағы мәселелерді қарау кезінде аудан әкімінің, аудан әкімдігінің және аудан әкімі аппаратының мүдделерін, сондай-ақ аудан әкімінің тапсырмасы бойынша ауданның атқарушы органдарының және олардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарының мүдделерін сотта және басқа да органдар мен ұйымдарда ұсыну;

4) планирование, организация и подготовка проведения заседаний акимата района, совещаний, семинаров и других мероприятий, составление по предложению членов акимата и руководителей исполнительных органов района ежеквартальных перечней вопросов для рассмотрения на заседаниях акимата района;
5) обеспечение мероприятий по проведению отчетных встреч акима района и акимов сельских округов с населением;
6) осуществление приема, регистрации и учета обращений физических и юридических лиц, организация личного приема физических и представителей юридических лиц акимом района, заместителями акима района и руководителем аппарата акима района;
7) осуществление документационного обеспечения деятельности акима, акимата района, аппарата акима района и регистрация корреспонденции с грифом "Документы служебного пользования";
8) осуществление секретного делопроизводства, обеспечение в соответствии с нормативными правовыми актами режим секретности;
9) осуществление юридической экспертизы правовых и нормативных правовых актов акимата и акима района и проведение мониторинга нормативных правовых актов акима, акимата района;
10) организация и контроль подготовки проектов постановлений акимата района, решений и распоряжений акима района, приказов руководителя аппарата акима района;
11) участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых акиматом, в том числе путем согласования в случае их разработки исполнительными органами района, финансируемых из местного бюджета;
12) обеспечение взаимодействия и координации деятельности местных исполнительных органов района, финансируемых из местного бюджета, акимов сельских округов района, должностных лиц подотчетных акиму района;
13) обеспечение взаимодействия акима и акимата с территориальными подразделениями центральных государственных органов;
14) внесение предложений акиму и акимату района об изменении, дополнении, приостановлении, прекращении, признании утратившими силу и отмене противоречащих действующему законодательству актов акима и акимата района, акимов сельских округов района;
15) проведение по поручению акима района, акимата района проверки исполнительных органов района, финансируемых из местного бюджета, при необходимости заслушивает устные и истребует письменные объяснения соответствующих должностных лиц;
16) представление интересов акима района, акимата района и аппарата акима района, а также по поручению акима района интересов исполнительных органов района и организаций, финансируемых их местного бюджета, в суде и в других органах и организациях при рассмотрении вопросов, в том числе правового характера;

17) Жергілікті атқарушы органдарды ақпараттандыру деңгейін арттыру және "электрондық әкімдік"инфрақұрылымын дамыту;
18) Жергілікті атқарушы органдардың электрондық мемлекеттік қызметтерін дамыту;
19) аудан әкімдігінің интернет-ресурсын қолдау мен дамытуды қамтамасыз ету;
20) кадрлық іс жүргізуді, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасында (ақпараттық жүйеде) жүргізу;
21) Мемлекеттік қызметке кіру, мемлекеттік қызметті өткеру және тоқтату, қызметтік тергеп-тексерулер жүргізу, мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау, аттестаттау және оқыту рәсімдерінің, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасында (ақпараттық жүйеде) сақталуын қамтамасыз ету;
22) Жергілікті атқарушы органдардың, аудан әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің кадр құрамын қалыптастыру;
23) кадрларды іріктеуді ұйымдастыру, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруіне байланысты құжаттарды ресімдеу, мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін есепке алуды жүзеге асыру, мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізуді ұйымдастыру;
24) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудан әкімі аппаратының және ауданның атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілерін тағылымдамадан, тәлімгерліктен, оқытудан, қайта даярлаудан (қайта біліктіліктен) өткізуді ұйымдастыру және олардың біліктілігін арттыру;
25) кадр мәселелері жөніндегі конкурстық, тәртіптік, аттестаттау және өзге де комиссиялардың қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
26) аудан әкімі мен әкімдігі шығарған актілерді тіркеуді жүргізу;
27) аудан әкімі мен әкімдігінің актілерін, басқа да қажетті құжаттарды барлық мүдделі органдар мен ұйымдарға тиісінше ресімдеуді және таратуды қамтамасыз ету;
28) Құжаттамалық қамтамасыз етуді, оның ішінде электрондық құжат айналымын ұйымдастыру, ақпараттық технологияларды енгізу және дамыту, іс жүргізу қағидаларының сақталуын бақылау және мемлекеттік тілді қолдану аясын кеңейту жолымен жүзеге асыру;
29) өз құзыреті шегінде жергілікті ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, Азаматтық қорғаныс, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру, терроризмнің профилактикасы, терроризмге қарсы комиссияның жұмысын ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру;
30) әскери тіркеу және әскери қызметке шақыру жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету;
31) аудан әкімдігі жанындағы кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі аудандық комиссияның қызметін қамтамасыз ету;
32) білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қорғау ұйымдарының және басқалардың комиссия шешімдерін орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыру;

17) повышение уровня информатизации местных исполнительных органов и развитие инфраструктуры "электронного акимата";
18) развитие электронных государственных услуг местных исполнительных органов;
19) обеспечение поддержки и развития интернет-ресурса акимата района;
20) ведение кадрового делопроизводства, в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы;
21) обеспечение соблюдения процедур поступления на государственную службу, прохождения и прекращения государственной службы, проведения служебных расследований, оценки деятельности государственных служащих, аттестации и обучения, в том числе в единой автоматизированной базе данных (информационной системе) по персоналу государственной службы;
22) формирование кадрового состава государственных служащих местных исполнительных органов, аппарата акима района;
23) организация отбора кадров, оформление документов, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, осуществление учета персональных данных государственных служащих, организация проведения оценки деятельности административных государственных служащих;
24) организация стажировки, наставничества, обучения, переподготовки (переквалификации) и повышение квалификации государственных служащих аппарата акима района и исполнительных органов района, финансируемых из местного бюджета;
25) организация и обеспечение деятельности конкурсной, дисциплинарной, аттестационной и иных комиссий по кадровым вопросам;
26) ведение регистрации актов, изданных акимом и акиматом района;
27) обеспечение надлежащего оформления и рассылки актов акима и акимата района, других необходимых документов, всем заинтересованным органам и организациям;
28) осуществление документационного обеспечения, в том числе путем организации электронного документооборота, внедрения и развития информационных технологий, контроля за соблюдением правил делопроизводства и расширения сферы применения государственного языка;
29) организация в пределах компетенции мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций местного масштаба, по гражданской обороне, по мобилизационной подготовке и мобилизации, по профилактике терроризма, организации работы антитеррористической комиссии;
30) обеспечение мероприятий по воинской приписке и призыву на воинскую службу;
31) обеспечение деятельности районной комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав при акимате района;
32) осуществление контроля по выполнению решений комиссии организациями образования, здравоохранения, социальной защиты и другими;

33) кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың, қадағалаусыз және панасыз қалудың профилактикасы жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, Еңбек және тұрмыстық орналастыру, өмірлік қиын жағдайдағы кәмелетке толмағандарға өзге де көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдау;
34) Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылау жүргізу, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауданның атқарушы органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету;
35) Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға кандидатураларды іріктеу және ұсыну, наградалық мәселелер бойынша ұсыныстар дайындау және Наградалық заңнаманы іске асыруға жәрдемдесу;
36) аудан әкімі аппаратының қызметін қаржылық, шаруашылық қамтамасыз ету;
37) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру;
38) аудандық шақыру комиссиясы арқылы әскерге шақыруды кейінге қалдыру және азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
39) барлық деңгейдегі сайлауды дайындауға және өткізуге байланысты іс-шараларды ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
40) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарының, жергілікті өкілді органдардың, референдумдардың, ауылдық округтер әкімдерінің сайлауын өткізуді ақпараттық-талдамалық сүйемелдеуді бақылау;
41) аудан әкімі мен әкімдігінің әділет органдарымен, прокуратурамен, жергілікті полиция қызметімен және сот жүйесі органдарымен аудандағы заңдылық пен құқықтық тәртіпті нығайту мәселелері бойынша үйлестіруді және өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
42) баспасөз конференцияларын, брифингтерді, сұхбаттарды, "дөңгелек үстелдерді", тікелей эфирлерді, аудан әкімінің, құрылымдық бөлімшелердің қатысуымен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерімен кездесулерді ұйымдастыру және өткізу, сондай-ақ аудан бойынша және басқа өңірлерге сапарлармен шығатын ресми делегацияны ақпараттық сүйемелдеуді жүзеге асыру;
43) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, аудан әкімі аппараты басшысының, құрылымдық бөлімшелердің қызмет саласына қатысты оқиғалар мен іс-шаралар туралы ресми хабарламалардың, пресс-релиздердің, оларға түсініктемелер мен түсініктемелердің мәтіндерін, сондай-ақ басқа да ақпараттық материалдарды дайындауды және бұқаралық ақпарат құралдарына беруді жүзеге асыру;
44) онлайн-ортада кері байланысты қалыптастыру және қадағалау, ақпараттық кеңістіктің мониторингі;
45) ақпараттық материалдар (мақалалар, мамандандырылған бағдарламалар мен басылымдар) жасау, сондай-ақ оларды шығаруға қатысу;

33) организация работы по профилактике правонарушений, безнадзорности и беспризорности среди несовершеннолетних, принятие мер по трудовому и бытовому устройству, оказанию иной помощи несовершеннолетним, находящимся в трудной жизненной ситуации;
34) проведение внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг, обеспечение повышения качества оказания государственных услуг, оказываемых исполнительными органами района, финансируемыми из местного бюджета;
35) подбор и предоставление кандидатур к награждению государственными наградами Республики Казахстан, подготовка предложений по наградным вопросам и содействие проведения в жизнь наградного законодательства;
36) финансовое, хозяйственное обеспечение деятельности аппарата акима района;
37) осуществление государственных закупок товаров, работ и услуг;
38) оказывает государственные услуги по предоставлению отсрочки от призыва и по освобождению граждан от призыва на воинскую службу через районную призывную комиссию;
39) обеспечение организации мероприятий, связанных с подготовкой и проведением выборов всех уровней;
40) контроль за информационно-аналитическим сопровождением проведения выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента Республики Казахстан, местных представительных органов, референдумов, акимов сельских округов;
41) обеспечение координации и взаимодействия акима и акимата района с органами юстиции, прокуратуры, местной полицейской службой и органами судебной системы по вопросам укрепления законности и правопорядка в районе;
42) организация и проведение пресс-конференций, брифингов, интервью, "круглых столов", прямых эфиров, встреч с участием акима района, структурных подразделений с представителями средств массовой информации, а также осуществление информационного сопровождения официальной делегации, выезжающей с визитами по району и в другие регионы;
43) осуществление подготовки и передачи в средства массовой информации текстов официальных сообщений, пресс-релизов, комментариев и разъяснений к ним, а также других информационных материалов о событиях и мероприятиях, касающихся сферы деятельности акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима района, структурных подразделений;
44) формирование и отслеживание обратной связи в онлайн-среде, мониторинг информационного пространства;
45) создание информационных материалов (статей, специализированных программ и изданий), а также участие в их выпуске;

46) электрондық және баспа бұқаралық ақпарат құралдары, әлеуметтік желілер үшін хабарламалар жасау, тарату;
47) кешенді РR-науқандарды және түрлі іс-шаралар түрлерін ұйымдастыру;
48) әлеуметтік желілердегі аккаунттарды модерациялауды, сондай-ақ мемлекеттік органды интернетте брендтеуді жүзеге асыру;
49) аудан әкімінің, оның орынбасарларының, аудан әкімі аппараты басшысының, құрылымдық бөлімшелердің қызметіне қатысты бұқаралық ақпарат құралдарының сұрау салулары бойынша жазбаша және ауызша түсініктемелер дайындау;
50) аудан аумағында әлеуметтік сипаттағы төтенше жағдайлардың профилактикасына, сондай-ақ олардың салдарын барынша азайтуға және (немесе) жоюға қатысады;
51) аудандық ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелері жоқ елді мекендердегі өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады;
52) мұрағатқа тапсыруға жататын істердің дұрыс қалыптасуын, ресімделуін және сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;
53)"Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ құрылымдық бөлімшелерінің индекстерін және істердің жиынтық номенклатурасын жасайды;
54) әкімдікке және аудан әкіміне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік және консультативтік-кеңесші органдардың өзара іс-қимылын және қызметін үйлестіруді қамтамасыз етеді;
55) құпиялылық режимінің сақталуын қамтамасыз етеді, аудан әкімі тағайындайтын лауазымды адамдарға құпия құжаттарға жіберуге арналған материалдарды ресімдейді;
56) аудан әкімдігі отырыстарының, аудан әкімі мен оның орынбасарларының кеңестерінің және өзге де іс-шаралардың материалдарын, отырыстар мен кеңестердің хаттамаларын тиісті ресімдеуді және таратуды жүзеге асырады;
57) мемлекеттік әкімшілік лауазымдар санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді;
58) ауылдық округтер әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуді және өткізуді ұйымдастырады;
59) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің мониторингін жүзеге асырады;
60) талап қою жұмысын, прокурорлық ден қою актілерімен жұмысты жүргізуді ұйымдастырады;
61) аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі бағдарламалар әкімшісінің функцияларын орындайды;
62) құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмысты жүзеге асырады.
3-тарау. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ басшылығын "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ-ге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

46) создание, распространение сообщений для электронных и печатных средств массовой информации, социальных сетей;
47) организация комплексных РR-кампаний и различного вида событийных мероприятий;
48) осуществление модерирования аккаунтов в социальных сетях, а также брендирования государственного органа в интернете;
49) подготовка письменных и устных комментариев по запросам средств массовой информации относительно деятельности акима района, его заместителей, руководителя аппарата акима района, структурных подразделений;
50) участвует в профилактике чрезвычайных ситуаций социального характера, а также минимизации и (или) ликвидации их последствий на территории района;
51) организует мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы;
52) обеспечивает контроль за правильностью формирования, оформления и хранения дел, подлежащих сдаче в архив;
53) составляет индексы структурных подразделений и сводную номенклатуру дел ГУ "Аппарат акима Успенского района";
54) обеспечивает взаимодействие и координацию деятельности государственных и консультативно-совещательных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных акимату и акиму района;
55) обеспечивает соблюдение режима секретности, оформляет материалы на допуск к секретным документам должностным лицам, назначаемым акимом района;
56) осуществляет соответствующее оформление и рассылку материалов заседаний акимата района, совещаний акима района и его заместителей, и иных мероприятий, протоколов заседаний и совещаний;
57) разрабатывает квалификационные требования к категориям административных государственных должностей;
58) организует обеспечение и проведение выборов акимов сельских округов;
59) осуществляет мониторинг государственных услуг, оказываемых исполнительными органами, финансируемыми из местного бюджета;
60) организует проведение исковой работы, работы с актами прокурорского реагирования;
61) выполняет функции администратора программ по обеспечению деятельности акима района;
62) осуществляет в пределах компетенции работу по противодействию коррупции.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Аппарат акима Успенского района"
21. Руководство ГУ "Аппарат акима Успенского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Аппарат акима Успенского района" задач и осуществление им своих функций в соответствии с законодательством в сфере государственной службы.

22. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
23. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ бірінші басшысының орынбасарлары жоқ.
24. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады, "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ-ге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
2) "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ туралы ережені аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді, штат санының лимиті және оның құрылымы бойынша ұсыныстар енгізеді;
3) аудан әкімінің орынбасарларының, инспекторының жұмысын үйлестіреді, "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастырады және жолдайды, өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді;
4) аудан әкімінің, аудан әкімдігінің қызметін ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық-талдамалық, хаттамалық, құжаттамалық, әкімшілік-қаржылық және материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз ету;
5) аппараттың аудандық мәслихатпен, дербес бөлімдермен, ауылдық округтер әкімдері аппараттарымен, аудандық сотпен, аудан прокуратурасымен, ауданның атқарушы органдарымен, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерімен, өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылын ұйымдастыру;
6) аудан әкімі мен әкімдігінің актілерін дайындау, олардың орындалуын ұйымдастыру бөлігінде дербес бөлімдердің, ауылдық округ әкімдерінің қызметін үйлестіру;
7) мемлекеттік және орындаушылық тәртіпті сақтау, мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Үйлестіру;
8) аудан әкімдігі мен әкімінің норма шығармашылық қызметін әзірлеуді үйлестіру;
9) әкімдік пен аудан әкімі қабылдаған нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеуді және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;
10) ауылдық округтер әкімдерінің, жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру;
11) Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды жүзеге асыру;
12) аудан әкімінің, аудан әкімінің орынбасарларының азаматтарды жеке қабылдау рәсімін ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
13) азаматтардың, заңды тұлғалардың хаттары мен басқа да өтініштерін қарауды қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, азаматтардың, заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша құжаттарды ресімдеу мерзімдері мен сапасының сақталуын бақылау;

22. Первый руководитель ГУ "Аппарат акима Успенского района" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, законодательством в сфере государственной службы.
23. Первый руководитель ГУ "Аппарат акима Успенского района" заместителей не имеет.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Аппарат акима Успенского района":
1) организует работу ГУ "Аппарат акима Успенского района", осуществляет руководство его деятельностью, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Аппарат акима Успенского района" задач и осуществление им своих функций;
2) представляет на утверждение акимату района Положение о ГУ "Аппарат акима Успенского района", внесении в него изменений и дополнений, вносит предложения по лимиту штатной численности и его структуре;
3) координирует работу заместителей, инспектора акима района, организует и направляет работу структурных подразделений ГУ "Аппарат акима Успенского района", обеспечивает взаимодействие с иными государственными органами;
4) организационное, правовое, информационно-аналитическое, протокольное, документационное, административно-финансовое и материально-техническое и иное обеспечение деятельности акима района, акимата района;
5) организация взаимодействия аппарата с районным маслихатом, самостоятельными отделами, аппаратами акимов сельских округов, районным судом, прокуратурой района, исполнительными органами района, территориальными подразделениями центральных государственных органов, иными государственными органами;
6) координация деятельности самостоятельных отделов, акимов сельских округов в части подготовки актов акима и акимата района, организации их исполнения;
7) координация по вопросам соблюдения государственной и исполнительской дисциплины, защиты государственных секретов и обеспечения информационной безопасности;
8) координация разработки нормотворческой деятельности акимата и акима района;
9) обеспечение государственной регистрации и публикации в средствах массовой информации принятых акиматом и акимом района нормативно-правовых актов;
10) координация деятельности акимов сельских округов, местных исполнительных органов по вопросам повышения качества оказания государственных услуг;
11) осуществление внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг;
12) обеспечение организации процедуры личного приема граждан акимом района, заместителями акима района;
13) организация работы по обеспечению рассмотрения писем и других обращений граждан, юридических лиц, контроль над соблюдением сроков и качеством оформления документов по рассмотрению обращений граждан, юридических лиц;

14) аудан әкімінің қатысуымен өткізілетін кеңестерде материалдарды дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру;
15) Мемлекет басшысының актілері мен тапсырмаларының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және оның орынбасарларының тапсырмаларының, Қазақстан Республикасы Үкіметі отырыстарының хаттамалық шешімдерінің, облыс және аудан әкімдігі актілерінің, облыс және аудан әкімінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және аудан әкіміне олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабарлау;
16) тиісті кезеңге арналған іс-шаралар жоспары мен бағдарламалары бойынша іс-шаралардың орындалуы туралы аудан әкіміне хабарлау;
17) "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңын іске асыру мәселелері;
18) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарының, жергілікті өкілді органдардың, референдумдардың, ауылдық округтер әкімдерінің сайлауын өткізуді ақпараттық-талдамалық сүйемелдеуді бақылау;
19) сайлау өткізу мәселелері бойынша сайлау комиссияларымен өзара іс-қимыл жасау;
20) Әдеп жөніндегі уәкілдің қызметін ұйымдастыру;
21) аудан әкімінің кадр саясатын іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыру;
22) аудан әкімі аппаратының тәртіптік және конкурстық комиссияларының қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру;
23) еңбек тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
24) аудан әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің тәртіптік жауапкершілігі мәселелерін шешу;
25) Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
26) аппараттың жауапты қызметкерлерін тағайындау және босату туралы ұсыныстарды аудан әкімінің қарауына енгізу, қызметкерлерді қоспағанда, іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру, көтермелеу, аудан әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне үстемеақы төлеу мәселелерін шешу, Жоғары тұрған лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған еңбек қатынастары мәселелері;
27) аудан әкімінің бекітуіне аппарат туралы ережені ұсыну, аудан әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің ережесін, аудан әкімі аппаратының ішкі тәртіп ережесін бекітеді, өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады және лауазымдық нұсқаулықтарды бекітеді;
28) аудан әкімі аппаратының құрылымы мен штат саны бойынша аудан әкіміне ұсыныстар енгізу;
29) қоғамдық бақылаудың интерактивті картасын (портал) толтыруды ұйымдастыру және бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің құзыретіне кіретін бюджет қаражатының жұмсалуы туралы ақпаратты өзектендіру;

14) организация работы по подготовке материалов на совещаниях, проводимых с участием акима района;
15) организация работы по контролю за исполнением актов и поручений Главы государства, актов Правительства Республики Казахстан, поручений Премьер-Министра Республики Казахстан и его заместителей, протокольных решений заседаний Правительства Республики Казахстан, актов акимата области и района, актов и поручений акима области и района и систематическое информирование акима района о ходе их выполнения;
16) информирование акима района о выполнении мероприятий по Программам и Плане действий на соответствующий период;
17) вопросы реализации Конституционного Закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан";
18) контроль за информационно-аналитическим сопровождением проведения выборов Президента Республики Казахстан, депутатов Парламента Республики Казахстан, местных представительных органов, референдумов, акимов сельских округов;
19) взаимодействие с избирательными комиссиями по вопросам проведения выборов;
20) организация деятельности уполномоченного по этике;
21) организация работы по реализации кадровой политики акима района;
22) осуществление общего руководства деятельностью дисциплинарной и конкурсной комиссий аппарата акима района;
23) осуществление контроля за соблюдением трудовой дисциплины;
24) решение вопросов дисциплинарной ответственности государственных служащих аппарата акима района;
25) обеспечение исполнения требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
26) внесение на рассмотрение акима района предложений о назначении и освобождении ответственных работников аппарата, решение вопросов командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки, переподготовки и повышения квалификации, поощрений, выплаты надбавок государственным служащим аппарата акима района, за исключением работников, вопросы трудовых отношений, которые отнесены к компетенции вышестоящих должностных лиц;
27) представление на утверждение акима района Положение об аппарате, утверждает Положение структурных подразделений аппарата акима района, правила внутреннего распорядка аппарата акима района, издает приказы и утверждает должностные инструкции в пределах своей компетенции;
28) внесение предложений акиму района по структуре и штатной численности аппарата акима района;
29) организация наполнения Интерактивной карты общественного контроля (портал) и актуализация информации о расходовании бюджетных средств входящую в компетенцию администратора бюджетных программ;

30) аудан әкімі аппаратында өткізілетін әкімдік отырыстарын, аппараттық, планерлік кеңестерді және басқа да іс-шараларды дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету;
31) аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларына бұрыштама қою, оларды әзірлеу кезінде аудандық билік органдары арасында туындаған келіспеушіліктерді жою үшін кеңестер ұйымдастыру;
32) аудан әкімі аппаратының аттестаттау, тәртіптік, конкурстық, тұрғын үй, еңбек өтілін белгілеу жөніндегі комиссияларына қатысу;
33) ауылдық округтер әкімінің, ауданның атқарушы органдарына оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша консультациялық-әдістемелік, практикалық көмек көрсету;
34) республикалық, сондай-ақ облыстық және аудандық деңгейлерде жүргізілетін мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау көрсеткіштеріне бақылауды жүзеге асырады;
35) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшы лауазымдарына тағайындау үшін аудан әкімімен кандидатураларды келісуді қамтамасыз етеді;
36) "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ-де және аудан әкімі тағайындайтын Бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға мамандарды конкурстық іріктеуді өткізу жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
37) құрылым шегінде кадрлық өзгерістер жүргізеді;
38) "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ-де Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет туралы Заңнамасының және Қазақстан Республикасының Әдеп кодексінің орындалуын бақылайды;
39) аудан әкімі аппаратының азаматтық қызметшілерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
40) аудан әкімі тағайындайтын лауазымды адамдарға тәртіптік жаза қолдану не алып тастау туралы ұсыныстарды аудан әкімінің қарауына енгізеді;
41)"Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ ішкі еңбек тәртібінің сақталуын бақылайды;
42) "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде қаржы қаражатына билік етеді;
43) қызметтік құжаттамаға қол қояды;
44) аудан әкімімен келісім бойынша "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қызметкерлерін көтермелейді және оларға тәртіптік жаза қолданады;
45) "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қызметкерлерін іссапарға жібереді;
46) мәслихаттың ашық және жабық отырыстарына қатысады;
47) әкімдіктің, консультативтік-кеңесші органдардың отырыстарына дайындық бойынша жұмысты үйлестіреді;
48) аудан әкімінің қатысуымен іс-шараларды ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіреді;
49) меншік нысанына қарамастан барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге де ұйымдарда" Успен ауданы әкімінің аппараты " ММ атынан өкілдік етеді;
50) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөнінде шаралар қабылдайды және ол үшін дербес жауапты болады;

30) обеспечение подготовки и проведения заседаний акимата, аппаратных, планерных совещаний и других мероприятий, проводимых в аппарате акима района;
31) визирование проектов решений и распоряжений акима района, организация совещаний для устранения возникших разногласий между районными органами власти при их разработке;
32) участие в аттестационной, дисциплинарной, конкурсной, жилищной, по установлению трудового стажа комиссиях аппарата акима района;
33) оказание консультативно-методическую, практическую помощь акимом сельских округов, исполнительным органам района по вопросам, входящим в его компетенцию;
34) осуществляет контроль за показателями оценки эффективности деятельности государственных органов, проводимой как на республиканском, так и на областном и районном уровнях;
35) обеспечивает согласование с акимом района кандидатур для назначения на руководящие должности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
36) координирует работу по проведению конкурсного отбора специалистов в ГУ "Аппарат акима Успенского района" и на вакантные административные государственные должности, назначаемые акимом района;
37) производит кадровые изменения в пределах структуры;
38) контролирует исполнение в ГУ "Аппарат акима Успенского района" законодательства Республики Казахстан о государственной службе и Этического Кодекса Республики Казахстан;
39) назначает и освобождает от должностей гражданских служащих аппарата акима района;
40) вносит на рассмотрение акиму района предложения о наложении либо снятии дисциплинарных взысканий на должностных лиц, назначаемых акимом района;
41) контролирует соблюдение внутреннего трудового распорядка в ГУ "Аппарат акима Успенского района";
42) утверждает смету расходов ГУ "Аппарат акима Успенского района" и в ее пределах распоряжается финансовыми средствами;
43) подписывает служебную документацию;
44) поощряет по согласованию с акимом района сотрудников ГУ "Аппарат акима Успенского района" и налагает на них дисциплинарные взыскания;
45) направляет сотрудников ГУ "Аппарат акима Успенского района" в командировки;
46) присутствует на открытых и закрытых заседаниях маслихата;
47) координирует работу по подготовке к заседаниям акимата, консультативно-совещательных органов;
48) координирует работу по организации мероприятий с участием акима района;
49) представляет ГУ "Аппарат акима Успенского района" во всех государственных органах, суде и иных организациях не зависимо от форм собственности;
50) принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;

51) аудан әкімдігі мен әкімі актілерінің, оның тапсырмаларының орындалуын және "Успен ауданы әкімінің аппараты"ММ құжаттардың өтуін бақылау жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
52) аудан әкіміне қол қоюға және қарауға аудан әкімдігі мен әкімі актілерінің жобаларын, сондай-ақ аудан әкіміне жолданатын өзге де құжаттар мен материалдарды ұсынады.
"Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын аппарат басшысы немесе лауазымды адам басқарады.
Аудан әкімі аппараты басшысының өкілеттігін ол болмаған кезеңде орындауды Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
25. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ мен тиісті саланың уәкілетті органы (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.
4-тарау. Успен ауданы әкімінің аппараты ММ мүлкі
28. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік мүлік туралы заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
"Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
"Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган "Успен ауданының қаржы бөлімі"мемлекеттік мекемесі болып табылады.

51) координирует работу по контролю за выполнением актов акимата и акима района, его поручений и прохождением документов в ГУ "Аппарат акима Успенского района";
52) представляет на подпись и рассмотрение акиму района проекты актов акимата и акима района, а также иные адресуемые акиму района документы и материалы.
ГУ "Аппарат акима Успенского района" возглавляется руководителем аппарата или должностным лицом, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, законодательством в сфере государственной службы.
Исполнение полномочий руководителя аппарата акима района в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, законодательством в сфере государственной службы.
25. Взаимоотношения между ГУ "Аппарат акима Успенского района" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между ГУ "Аппарат акима Успенского района" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между ГУ "Аппарат акима Успенского района" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
Глава 4. Имущество ГУ "Аппарат акима Успенского района"
28. ГУ "Аппарат акима Успенского района" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе.
Имущество ГУ "Аппарат акима Успенского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Аппарат акима Успенского района" относится к районной коммунальной собственности.
30. ГУ "Аппарат акима Успенского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Уполномоченным органом по государственному имуществу ГУ "Аппарат акима Успенского района" является государственное учреждение "Отдел финансов Успенского района".

5-тарау. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына, мемлекеттік мүлік, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу саласындағы заңнамаға сәйкес жүзеге асырылады.
"Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ таратылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншікте қалады.
"Успен ауданы әкімінің аппараты" ММ қарамағындағы ұйымдары жоқ.

Глава 5. Реорганизация и упразднение ГУ "Аппарат акима Успенского района"
31. Реорганизация и упразднение ГУ "Аппарат акима Успенского района" осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, законодательством в сфере государственного имущества, государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств.
При упразднении (ликвидации) ГУ "Аппарат акима Успенского района" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.
ГУ "Аппарат акима Успенского района" организаций, находящиеся в ведении не имеет.