Исатай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 181-VII "2023-2025 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 маусымдағы № 23-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2023 - 2025 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 181-VII (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176599 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 271 841 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 33 445 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі - 238 396 мың теңге.
2) шығындар - 279 437 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -7 596 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 596 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 7 596 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 208 936 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 7 058 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 81 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері - 201 797 мың теңге.
2) шығындар – 210 264 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 328 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 328 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 15 декабря 2022 года № 181-VІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2023-2025 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 27 июня 2023 года № 23-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2023-2025 годы" от 15 декабря 2022 года № 181-VІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 176599) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 271 841 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 33 445 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 238 396 тысяч тенге.
2) затраты - 279 437 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 7 596 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 7 596 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 596 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 208 936 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 7 058 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 81 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 201 797 тысяч тенге.
2) затраты - 210 264 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 328 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 328 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 328 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 216 522 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 8 159 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 250 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 208 113 мың теңге.
2) шығындар – 217 159 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 637 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 637 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 637 мың теңге.".
4-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"4. Тұщықұдық ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 245 570 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 16 802 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 228 768 мың теңге.
2) шығындар – 250 097 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 4 527 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 527 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 4 527 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Нарын ауылдық округінің 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 98 762 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 2 908 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері - 95 854 мың теңге.
2) шығындар - 100 047 мың теңге.

используемые остатки бюджетных средств – 1 328 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 216 522 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 8 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 208 113 тысяч тенге.
2) затраты - 217 159 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 637 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 637 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 637 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Тущыкудукского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 245 570 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 16 802 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 228 768 тысяч тенге.
2) затраты – 250 097 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 4 527 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 4 527 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 527 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Нарынского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14, 14 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 98 762 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2 908 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 95 854 тысяч тенге.
2) затраты - 100 047 тысяч тенге.

"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2023 жылға 863 865 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 180 336 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 132 388 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 146 861 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 160 731 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 115 886 мың теңге
Зинеден ауылдық округі 66 224 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 61 439 мың теңге көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.

"9. Предусмотреть на 2023 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 863 865 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 180 336 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 132 388 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 146 861 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 160 731 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 115 886 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 66 224 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 61 439 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А.Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.