Сайрам ауданы ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10-78/VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсукент ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 586 116 мың теңге;
салықтық түсімдер – 530 714 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 402 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 0;
2) шығындар – 630 406 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -44 290 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 290 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 290 мың теңге.".
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 23.04.2024 № 16-123/VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар мөлшері 2024 жылға 308 540 мың теңге.
3. Ақбұлақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 84 156 мың теңге;
салықтық түсімдер – 30 871 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 53 285 мың теңге;
2) шығындар – 87 077 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 921 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 921 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 921 мың теңге.".
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 23.04.2024 № 16-123/VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.

О бюджетах сельских округов Сайрамского района на 2024-2026 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 27 декабря 2023 года № 10-78/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сайрамский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить бюджет Аксукентского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 586 116 тысяч тенге;
налоговые поступления – 530714 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступлениям от продажи основного капитала – 55 402 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) расходы – 630 406 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -44 290 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44 290 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 44 290 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23.04.2024 № 16-123/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Размер бюджетного изъятия в районный бюджет на 2024 год 308 540 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 156 тысяч тенге;
налоговые поступления – 30 871 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 53 285 тысяч тенге;
2) расходы – 87 077 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 921 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 921 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –2 921 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23.04.2024 № 16-123/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).

4. Аудандық бюджеттен ауылдық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2024 жылға 39 790 мың теңге.
5. Арыс ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 91 191 мың теңге;
салықтық түсімдер – 44 296 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 46 895 мың теңге;
2) шығындар – 95 277 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 086 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 086 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 086 мың теңге.".
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 23.04.2024 № 16-123/VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
6. Аудандық бюджеттен ауылдық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2023 жылға 46 895 мың теңге.
7. Жібек-жолы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 83 569 мың теңге;
салықтық түсімдер – 32 477 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 012 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 50 080 мың теңге;
2) шығындар – 96 923 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 354 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 354 мың теңге.".
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 23.04.2024 № 16-123/VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
8. Аудандық бюджеттен ауылдық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2024 жылға 50 080 мың теңге.
9. Көлкент ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 164 081 мың теңге;

4. Размер субвенций передаваемых из районного бюджета в сельский бюджет в 2024 году 39 790 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Арыского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 91 191 тысяч тенге;
налоговые поступления – 44 296 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 46 895 тысяч тенге;
2) расходы – 95 277 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 086 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 086 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 086 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23.04.2024 № 16-123/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Размер субвенций передаваемых из районного бюджета в сельский бюджет в 2024 году 46 895 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Жибек-жолынского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 83569 тысяч тенге;
налоговые поступления – 32 477 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 012 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 50 080 тысяч тенге;
2) расходы – 96 923 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 354 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 13 354 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 13 354 тысяч тенге.".
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23.04.2024 № 16-123/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Размер субвенций передаваемых из районного бюджета в сельский бюджет в 2024 году 50 080 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Колкентского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 164 081 тысяч тенге;

23. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Ш.Халмурадов
Сайрам аудандық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№10-78/VIII шешіміне 1 қосымша
Ақсукент ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 23.04.2024 № 16-123/VIII (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Кіші сыныбы
1
2
3

23. Настоящее решение ввести в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Ш. Халмурадов
Приложение 1 к решению
маслихата Сайрамского района
от 27 декабря 2023 года
№10-78/VIII
Бюджет Аксукентского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23.04.2024 № 16-123/VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3