2023 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 14 қарашадағы № 242 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 18-бабының, 7-тармағына және 107-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 32737 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью на 2023 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 14 ноября 2023 года № 242
В соответствии с пунктом 7 статьи 18 и пунктом 2 статьи 107 Социального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 32737), акимат Восточно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес тәртіпте мүгедектігі бар адамдар үшін ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде 2023 жылға жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1. Установить квоту рабочих мест для лиц с инвалидностью на 2023 год в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда в порядке, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Восточно-Казахстанского областного акимата после его официального опубликования.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін7
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Е. Көшербаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2023 жылғы 14
қарашадағы № 242 қаулысына
қосымша
2023 жылға мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындары квотасы
№
Ұйымның атауы
Жыл басындағы жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (жұмыскерлердің тізімдік санынан %)
Белгіленген квота (адам)
Өскемен қаласы
1
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы білім бөлімінің "№ 11 "Айгөлек" балабақша-бөбекжайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны
65
2
1
2
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің "№ 36 орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам занятости населения.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Е. Кошербаев
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 14 ноября 2023 года
№ 242
Квота рабочих мест для лиц с инвалидностью на 2023 год
по №
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Установленная квота (человек)
город Усть-Каменогорск
1
Коммунальное государственное казенное предприятие "Детский сад-ясли № 11 "Айгөлек" отдела образования по городу Усть-Каменогорску управления образования Восточно-Казахстанской области
65
2%
1
2
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа № 36" отдела образования по городу Усть-Каменогорску управления образования Восточно-Казахстанской области

225
3%
7
142
"Катонқарағай мәдениет және тұрғындардың демалыс орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
123
3%
4
143
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Cейтқамза Ластаев атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
98
2%
2
144
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Рыков атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
54
2%
1
145
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Ново-Березовка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
54
2%
1
146
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Өрел орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72
2%
1
147
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Жамбыл орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
54
2%
1
148
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Қабдош Дамитов атындағы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
100
2%
2
149
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының "Катонқарағай аграрлық-техникалық колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
62
2%
1
150
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Үлкен Нарын орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
71
2%
1
151
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Солоновка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
64
2%
1
152
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Малонарым орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
51
2%
1
153
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Чернова орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
60
2%
1
154
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Оралхан Бөкей атындағы Белқарағай орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
57
2%
1
155
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Катонқарағай ауданы бойынша білім бөлімінің "Ново-Хайрузовка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
64
2%
1
156
"Мүмкіндігі шектеулі балаларға, 18 жастан асқан психоневрологиялық патологиясы бар мүгедектерге және қарт азаматтарға арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету жөніндегі Катонқарағай аумақтық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
64
2%
1

225
3%
7
142
Коммунальное государственное казенное предприятие "Катон-Карагайский центр культуры и досуга населениям"
123
3%
4
143
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени Cейткамзы Ластаева" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
98
2%
2
144
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени Рыкова" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
54
2%
1
145
Коммунальное государственное учреждение "Ново-Березовская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
54
2%
1
146
Коммунальное государственное учреждение "Урыльская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
72
2%
1
147
Коммунальное государственное учреждение "Жамбылская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
54
2%
1
148
Коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени Кабдоша Дамитова" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
100
2%
2
149
Коммунальное государственное учреждение "Катон-Карагайский аграрно-технический колледж" управления образования Восточно-Казахстанской области
62
2%
1
150
Коммунальное государственное учреждение "Улкен Нарынская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
71
2%
1
151
Коммунальное государственное учреждение "Солоновская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
64
2%
1
152
Коммунальное государственное учреждение "Малонарымская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
51
2%
1
153
Коммунальное государственное учреждение "Черновинская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
60
2%
1
154
Коммунальное государственное учреждение "Белкарагайская средняя школа имени Оралхана Бокея" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
57
2%
1
155
Коммунальное государственное учреждение "Ново-Хайрузовская средняя школа" отдела образования по Катон-Карагайскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
64
2%
1
156
Коммунальное государственное учреждение "Катон-Карагайский территориальный центр по оказанию специальных социальных услуг детям с ограниченными возможностями, инвалидам старше 18 лет с психоневрологическими патологиями и престарелым гражданам"
64
2%
1

205
Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Первомай арнайы әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекеме
60
2%
1
206
Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "УБА" шипажайы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
60
2%
1
207
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының "Шемонаиха колледжі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
54
2%
1
208
"Шемонаиха ауданы әкімдігінің мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
95
2%
2
209
"Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
88
2%
2
210
"Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Верх-Уба орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
58
2%
1
211
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "Н. А. Островский атындағы №1 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
118
3%
4
212
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "Ю. А. Гагарин атындағы №3 жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
106
3%
3
213
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы №5 жалпы орта білім беретін мектеп-бөбекжай балабақша кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
102
3%
3
214
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "Д. М. Карбышев атындағы первомай жалпы орта білім беретін мектеп-балабақша кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
104
3%
3
215
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "И.М.Астафьев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
93
2%
2
216
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "Верх-Уба жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
66
2%
1
217
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "А.С.Иванов атындағы Выдриха жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасы" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
70
2%
1
218
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы Шемонаиха ауданы бойынша білім бөлімінің "Камышинка жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасы" кешені" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
64
2%
1

205
Коммунальное Государственное учреждение "Первомайский центр оказания специальных социальных услуг" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области
60
2%
1
206
Коммунальное государственное учреждение "Санаторий "УБА" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области
60
2%
1
207
Коммунальное государственное учреждение "Шемонаихинский колледж" управления образования Восточно-Казахстанской области
54
2%
1
208
Коммунальное государственное казенное предприятие "Дом культуры акимата Шемонаихинского района"
95
2%
2
209
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района"
88
2%
2
210
Коммунальное государственное учреждение "Верх-Убинское лесное хозяйство" управления природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области
58
2%
1
211
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа-гимназия № 1 имени Н.А. Островского" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
118
3%
4
212
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа № 3 имени Ю.А.Гагарина" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
106
3%
3
213
Коммунальное государственное учреждение "Комплекс "Общеобразовательная средняя школа-ясли-детский сад № 5 имени Ахмета Байтурсынова" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
102
3%
3
214
Коммунальное государственное учреждение "Первомайский комплекс "Общеобразовательная средняя школа детский сад имени Д.М. Карбышева" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
104
3%
3
215
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная средняя школа имени И.М. Астафьева" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
93
2%
2
216
Коммунальное государственное учреждение "Верх-Убинская общеобразовательная средняя школа" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
66
2%
1
217
Коммунальное государственное учреждение "Выдрихинский комплекс "Общеобразовательная средняя школа-детский сад имени А.С.Иванова" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
70
2%
1
218
Коммунальное государственное учреждение "Камышинский комплекс "Общеобразовательная средняя школа-детский сад" отдела образования по Шемонаихинскому району управления образования Восточно-Казахстанской области
64
2%
1