2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/69-VІІІ шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2024 – 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 444 931 287,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 77 372 623,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 525 160,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 911,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 363 025 593,1 мың теңге;
2) шығындар – 438 678 311,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 11 834 856,7 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 211 280,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 376 423,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 5 392 623,2 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 5 392 623,2 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 974 503,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 974 503,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22 686 280,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 768 171,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 056 394,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 01.07.2024 № 14/116-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 4 068 124,0 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Самар ауданына
247 464,0 мың теңге;
Зайсан ауданына
442 839,0 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
948 373,0 мың теңге;
Күршiм ауданына
866 115,0 мың теңге;
Тарбағатай ауданына

облыстық мәслихатының
2023 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 9/69-VIII шешіміне 5 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Об областном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года № 9/69-VІІІ
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 – 2026 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 444 931 287,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 77 372 623,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 525 160,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 911,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 363 025 593,1 тысяч тенге;
2) затраты – 438 678 311,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 834 856,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 211 280,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 376 423,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 392 623,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 5 392 623,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 974 503,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 974 503,4 тысяч тенге:
поступление займов – 22 686 280,0 тысяч тенге;
погашение займов – 17 768 171,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 056 394,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 01.07.2024 № 14/116-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в сумме 4 068 124,0 тысяч тенге, в том числе:
району Самар
247 464,0 тысяч тенге;
Зайсанскому району
442 839,0 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
948 373,0 тысяч тенге;
Курчумскому району
866 115,0 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району

1 563 333,0 мың теңге.
3. 2024 жылға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне:
әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, Өскемен қаласында 19,5 пайыз;
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша, Өскемен қаласында 94,8 пайыз;
әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 01.07.2024 № 14/116-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 1 744 671,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 12.04.2024 № 12/95-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2024 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының борыш лимиті 133 757 568,1 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2024 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен:
білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 53 412 252,8 мың теңге;
еңбек ұтқырлығы орталықтарын құруға және жұмыс істеп тұрған жұмыспен қамту орталықтарын мансаптық орталықтарға айналдыруға байланысты – 1 436 093,0 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысының құрамында Катонқарағай және Күршім аудандарының құрамынан тиісінше бөліну жолымен Үлкен Нарын және Марқакөл аудандарының құрылуы арқылы – 943 900,8 мың теңге;
республикалық деңгейге азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы функцияларды беруге – 38 192,0 мың теңге жоғары тұрған бюджет шығындарының өтемақысына трансферттер түсімі көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен трансферттердің түсімін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

1 563 333,0 тысяч тенге.
3. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения):
по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорск в размере 19,5 процентов;
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, городу Усть-Каменогорск в размере 94,8 процентов;
по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 01.07.2024 № 14/116-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2024 год в сумме 1 744 671,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Восточно - Казахстанского областного маслихата от 12.04.2024 № 12/95-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Установить на 31 декабря 2024 года лимит долга местных исполнительных органов области в сумме 133 757 568,1 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 53 412 252,8 тысяч тенге;
созданием центров трудовой мобильности и преобразованием действующих центров занятости в карьерные центры – 1 436 093,0 тысяч тенге;
образованием в составе Восточно-Казахстанской области районов Үлкен Нарын и Марқакөл путем выделения из состава Катон-Карагайского и Курчумского районов соответственно – 943 900,8 тысяч тенге;
передачей функций в сфере регистрации актов гражданского состояния на республиканский уровень – 38 192,0 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 01.07.2024 № 14/116-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2024 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
1) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
2) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
6) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
8) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
9) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге;
10) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға;
11) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 01.07.2024 № 14/116-VIII шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
1) денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге;
2) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға нысаналы даму трансферттері көзделсін.
12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
2) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Восточно - Казахстанского областного маслихата от 01.07.2024 № 14/116-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
2) проведение противоэпизоотических мероприятий;
3) приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
4) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
6) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
7) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
8) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
9) проведение капитального ремонта объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
10) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
11) обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 01.07.2024 № 14/116-VIII (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
1) строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения;
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
3) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
1) строительство объектов среднего образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа";
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

5) жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
6) облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға;
7) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға нысаналы даму трансферттері Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен көзделсін.
13. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мыналарға:
1) ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге;

5) развитие систем теплоснабжения;
6) развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
7) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год кредиты из республиканского бюджета на:
1) предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;

2) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
3) жастардың кәсiпкерлiк бастамашылығына жәрдемдесуге;
4) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредиттер көзделсін.
14. 2024 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
15. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының төрағасы Д. Рыпаков
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының

2) инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
3) содействие предпринимательской инициативе молодежи;
4) реализацию мер социальной поддержки специалистов.
14. Распределение целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Восточно-Казахстанского областного маслихата Д. Рыпаков
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата

26 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
61 282,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 260 606,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
25 107 018,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 537 819,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 351 693,8
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 449 613,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
334 575,8
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 044 491,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 292 397,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
221 017,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
997 703,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
11 897,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 186 126,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 826 627,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
254 540,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
104 959,0
2
Әлеуметтiк көмек
8 570 828,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 570 828,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 570 828,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 998 371,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 798 546,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

26 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
61 282,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 260 606,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
25 107 018,8
1
Социальное обеспечение
10 537 819,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 351 693,8
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 449 613,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
334 575,8
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 044 491,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 292 397,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
221 017,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
997 703,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
11 897,0
261
Управление образования области
2 186 126,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 826 627,0
037
Социальная реабилитация
254 540,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
104 959,0
2
Социальная помощь
8 570 828,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 570 828,0
068
Программа занятости
8 570 828,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 998 371,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 798 546,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

23 080,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 835 119,9
1
Отын және энергетика
2 835 119,9
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
97 478,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
97 478,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 637 641,9
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
334 172,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
1 303 469,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 100 000,0
041
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 100 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
36 997 413,2
1
Ауыл шаруашылығы
28 112 143,5
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
26 017 047,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
682 198,7
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 120 920,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 000,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 300 972,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
16 018,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 400,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
66 192,5
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
37 131,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
7 328,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 650 723,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 039 480,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
650 399,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 775 813,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 092 597,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

23 080,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 835 119,9
1
Топливо и энергетика
2 835 119,9
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
97 478,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
97 478,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 637 641,9
007
Развитие теплоэнергетической системы
334 172,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
1 303 469,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 100 000,0
041
Развитие теплоэнергетической системы
1 100 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
36 997 413,2
1
Сельское хозяйство
28 112 143,5
255
Управление сельского хозяйства области
26 017 047,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
682 198,7
002
Субсидирование развития семеноводства
1 120 920,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4 000,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 300 972,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
16 018,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 400,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
66 192,5
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
37 131,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 328,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 650 723,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 039 480,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
650 399,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 775 813,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 092 597,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

571 875,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 095 096,3
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 012,3
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
117 427,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
4 385,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
36 000,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 082,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
35 061,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
16 936,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 671 019,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 289,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
36 500,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
56 385,0
2
Су шаруашылығы
222 430,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
222 430,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
12 572,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
209 858,0
3
Орман шаруашылығы
6 764 789,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 764 789,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
6 439 631,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
67 740,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
257 418,0
4
Балық шаруашылығы
478 932,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
478 932,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
478 932,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 003 812,7

571 875,0
719
Управление ветеринарии области
2 095 096,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
110 012,3
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
117 427,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
4 385,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
36 000,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 082,0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
35 061,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
16 936,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 671 019,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 289,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 500,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
56 385,0
2
Водное хозяйство
222 430,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
222 430,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
12 572,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
209 858,0
3
Лесное хозяйство
6 764 789,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 764 789,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
6 439 631,0
006
Охрана животного мира
67 740,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
257 418,0
4
Рыбное хозяйство
478 932,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
478 932,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
478 932,0
5
Охрана окружающей среды
1 003 812,7

3 630 660,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
8 069 594,0
4
Әуе көлiгi
222 142,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
222 142,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
222 142,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
19 198 151,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 198 151,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 487 340,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
852 000,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 312 783,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 540 028,0
13
Басқалар
14 825 558,5
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 078 962,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 078 962,0
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
50 000,0
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 867 438,0
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
139 024,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
22 500,0
9
Басқалар
12 746 596,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
337 842,1
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
337 842,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 744 671,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 744 671,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 120 191,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 120 191,0
261
Облыстың білім басқармасы
440 161,9

3 630 660,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 069 594,0
4
Воздушный транспорт
222 142,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
222 142,0
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
222 142,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
19 198 151,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 198 151,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
4 487 340,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
852 000,0
011
Капитальные расходы государственного органа
6 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 312 783,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
3 540 028,0
13
Прочие
14 825 558,5
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 078 962,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 078 962,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
50 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 867 438,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
139 024,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
22 500,0
9
Прочие
12 746 596,5
253
Управление здравоохранения области
337 842,1
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
337 842,1
257
Управление финансов области
1 744 671,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 744 671,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 120 191,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 120 191,0
261
Управление образования области
440 161,9

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
848 281,0
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
450 000,0
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
485 660,0
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
224 238,0
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
589 286,0
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 577 213,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
4 652,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
431 617,0
05
Денсаулық сақтау
25 171 616,0
2
Халықтың денсаулығын қорғау
17 842 042,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 250 684,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
532 603,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
38 985,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
194 338,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 448,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
483 310,0
762
Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 591 358,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
16 591 358,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 576 289,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 576 289,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 576 289,0
4
Емханалар
513 137,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
513 137,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
513 137,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
133 434,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
133 434,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
848 281,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
450 000,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
485 660,0
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
224 238,0
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
589 286,0
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 577 213,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 652,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
431 617,0
05
Здравоохранение
25 171 616,0
2
Охрана здоровья населения
17 842 042,0
253
Управление здравоохранения области
1 250 684,0
006
Услуги по охране материнства и детства
532 603,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
38 985,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
194 338,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 448,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
483 310,0
762
Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 591 358,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
16 591 358,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 576 289,0
253
Управление здравоохранения области
1 576 289,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 576 289,0
4
Поликлиники
513 137,0
253
Управление здравоохранения области
513 137,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
513 137,0
5
Другие виды медицинской помощи
133 434,0
253
Управление здравоохранения области
133 434,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения

257
Облыстың қаржы басқармасы
6 452 209,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
6 452 209,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0,0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0,0
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2023 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 9/69-VIII шешіміне 4 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактиксы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шығыс Қазақстан

257
Управление финансов области
6 452 209,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
6 452 209,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
01
Остатки бюджетных средств
0,0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 15 декабря 2023 года
№ 9/69-VIII
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2024 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 15 декабря 2023 года
№ 9/69-VIII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2024 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь