Объектілік ауқымдағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімінің 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 2 шешімі
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына, 50-бабының 2-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың жіктемесін белгілеу туралы" бұйрығына, төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі қалалық комиссияның 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 5, 2024 жылғы 25 қарашадағы № 7 кезекті отырыстарының хаттамаларына сәйкес, ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімінің 06.12.2024 № 2 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Өскемен қаласындағы "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы ауданында Үлба өзені арқылы өтетін көпір құрылымының бұзылуына байланысты, адам шығынына әкеп соғуы мүмкін авариялық жағдайдың туындау қаупімен, объектіде объектілік ауқымдағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. "Өскемен қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", "Өскемен қаласының қаржы бөлімі", "Өскемен қаласының Төтенше жағдайлар басқармасы" (келісім бойынша) мемлекеттік мекемелері төтенше жағдай салдарын жою жөнінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қажетті шаралар қабылдасын.
3. Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып әкімнің орынбасары К.А. Танекенов тағайындалсын және осы шешімнен туындайтын тиісті іс-шараларды жүргізуді тапсырсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласының әкімі Ж. Омар

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера объектового масштаба
Решение акима города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2023 года № 2
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48, подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", протоколами очередных заседаний городской комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций от 15 декабря 2023 года № 5, от 25 ноября 2024 года № 7 РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения акима города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 06.12.2024 № 2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. В связи с разрушением конструкции моста через реку Ульба в районе акционерного общества "Ульбинский металлургический завод" в городе Усть-Каменогорске с возможной угрозой возникновения аварийной ситуации, которая может повлечь за собой человеческие жертвы, объявить на объекте чрезвычайную ситуацию природного и техногенного характера объектового масштаба.
2. Государственным учреждениям "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Усть-Каменогорска", "Отдел финансов города Усть-Каменогорска", "Управление по чрезвычайным ситуациям города Усть-Каменогорска" (по согласованию) принять необходимые меры по ликвидации последствий чрезвычайной ситуации, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера назначить заместителя акима Танекенова К.А. и поручить провести соответствующие мероприятия, вытекающие из данного решения.
4. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Усть-Каменогорска Ж. Омар