Ақмола облысының аумағында карантиндік режимінің күшін жою және "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы № А-5/270 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2024 жылғы 1 наурыздағы № А-3/101 қаулысы
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті Ақмола облыстық аумақтық инспекциясының 2024 жылғы 21 ақпандағы № 03-08-75 ұсынымының негізінде, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақмола облысы аумағында келесі аудандарында жатаған (қызғылт) у кекіремен залалданған алаңдардың көлемінде карантиндік режимі алынып тасталсын:
1) Астрахан ауданы, Первомай ауылдық округі – залалданған алаң 1121 гектар;
2) Бұланды ауданы, Ерголка ауылдық округі – залалданған алаң 377 гектар;
3) Жақсы ауданы, Қызылсай ауылдық округі – залалданған алаң 642 гектар;
4) Жарқайың ауданы, Жаңадала ауылдық округі – залалданған алаң 600 гектар, Львов ауылы – залалданған алаң 1044 гектар, Тасөткел ауылы – залалданған алаң 1100 гектар, Үшқарасу ауылы – залалданған алаң 200 гектар, Державинск қаласы – залалданған алаң 400 гектар;
5) Сандықтау ауданы, Васильев ауылдық округі – залалданған алаң 398 гектар, Сандықтау ауылдық округі – залалданған алаң 3 гектар, Веселов ауылдық округі – залалданған алаң 362 гектар;
6) Целиноград ауданы, Шалқар ауылдық округі – залалданған алаң 30 гектар, Мәншүк Мәметова ауылы – залалданған алаң 472 гектар, Софиевка ауылдық округі – залалданған алаң 544 гектар, Рахымжан Қошқарбаев атындағы ауылдық округі – залалданған алаң 342 гектар, Жаңаесіл ауылдық округі – залалданған алаң 309 гектар;
7) Шортанды ауданы, Андреев ауылдық округі – залалданған алаң 494 гектар.
2. "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы № А-5/270 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8493 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1, 2, 3-қосымшалары осы қаулының 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Ақмола облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.

Об отмене карантинного режима на территории Акмолинской области и внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 28 мая 2021 года № А-5/270 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 1 марта 2024 года № А-3/101
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", на основании представления Акмолинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 февраля 2024 года № 03-08-75, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (розовым) в следующих районах:
1) Астраханский район, Первомайский сельский округ – зараженная площадь 1121 гектар;
2) Буландынский район, Ергольский сельский округ – зараженная площадь 377 гектар;
3) Жаксынский район, Кызылсайский сельский округ – зараженная площадь 642 гектара;
4) Жаркаинский район, Жанадалинский сельский округ – зараженная площадь 600 гектар, село Львовское – зараженная площадь 1044 гектара, село Тасоткель – зараженная площадь 1100 гектар, село Ушкарасу – зараженная площадь 200 гектар, город Державинск – зараженная площадь 400 гектар;
5) Сандыктауский район, Васильевский сельский округ – зараженная площадь 398 гектар, Сандыктауский сельский округ – зараженная площадь 3 гектара, Веселовский сельский округ – зараженная площадь 362 гектара;
6) Целиноградский район, Шалкарский сельский округ – зараженная площадь 30 гектар, село Мәншүк Мәметова – зараженная площадь 472 гектара, Софиевский сельский округ – зараженная площадь 544 гектара, сельский округ имени Рахымжана Кошкарбаева – зараженная площадь 342 гектара, Жанаесильский сельский округ – зараженная площадь 309 гектар;
7) Шортандынский район, Андреевский сельский округ – зараженная площадь 494 гектара.
2. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области" от 28 мая 2021 года № А-5/270 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8493) следующие изменения:
приложения 1, 2, 3 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысы әкімінің міндетін атқарушы Е.Рамазанов
Ақмола облысы әкімдігінің
2024 жылғы 1 наурыздағы
№ А-3/101 қаулысына
1-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2021 жылғы 28 мамырдағы
№ А-5/270 қаулысына
1-қосымша
Ақмола облысының аумағында карантиндік арамшөп – жатаған (қызғылт) у кекіремен залалданған алаңдарға карантиндік режим енгізе отырып белгіленген карантинді аймақтар
Аудандардың атауы
Қалалардың, ауылдық округтердің, ауылдардың, кенттердің атаулары
Залалданған жерлердің көлемі (гектар)
1
Ақкөл
Ауылдық округтері: Новорыбин, Урюпин

4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Акмолинской области Е.Рамазанов
Приложение 1 к постановлению
акимата Акмолинской области
от 1 марта 2024 года
№ А-3/101
Приложение 1 к постановлению
акимата Акмолинской области
от 28 мая 2021 года
№ А-5/270
Карантинная зона с введением каранитинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площедей по карантинному сорняку – горчаку ползучему (розовому)
Наименование районов
Наименование городов, сельских округов, сел и поселков
Зараженная площадь (гектар)
1
Аккольский
Сельские округа: Новорыбинский, Урюпинский