2025-2027 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-19/11 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 138 132,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 197 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 115 765,5 мың теңге;
2) шығындар – 138 603,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 471,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 471,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Ақсу кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 46 381 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 211 252,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 785 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 164 397,5 мың теңге;
2) шығындар – 216 172,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 919,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 919,9 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2025 жылға арналған Бестөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 16 073 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 475 мың теңге, соның ішінде:

О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2024 года № 8С-19/11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 138 132,5 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 197 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 115 765,5 тысяч тенге;
2) затраты – 138 603,6 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 471,1 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 471,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете поселка Аксу на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 46 381 тысяча тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 211 252,5 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46 785 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 164 397,5 тысяч тенге;
2) затраты – 216 172,4 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 4 919,9 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 919,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Учесть, что в бюджете поселка Бестобе на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 16 073 тысячи тенге.
5. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2024-2027 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 475 тысяч тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 30 993 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 015 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 50 467 мың теңге;
2) шығындар – 83 887,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 412,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 412,1 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылға арналған Заводской кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 18 316 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 201 098,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 186 798,2 мың теңге;
2) шығындар – 202 054,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 956 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 956 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2025 жылға арналған Шаңтөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 48 875 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 634,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 781 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 75 728,9 мың теңге;
2) шығындар – 86 818,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 183,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 183,5 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

налоговые поступления – 30 993 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 015 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 467 тысяч тенге;
2) затраты – 83 887,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 1 412,1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 412,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что в бюджете поселка Заводской на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 18 316 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 201 098,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 186 798,2 тысяч тенге;
2) затраты – 202 054,2 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 956 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 956 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в бюджете поселка Шантобе на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 48 875 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Карабулак на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 634,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 781 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 75 728,9 тысяч тенге;
2) затраты – 86 818,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 183,5 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 183,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).

10. 2025 жылға арналған Қарабұлақ ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 34 902 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 99 153,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97 853,6 мың теңге;
2) шығындар – 99 242,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 88,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88,8 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 жылға арналған Изобильный ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 32 749 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
13. 2025-2027 жылдарға арналған Қырық құдық ауылының бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 226 926,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 738 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 222 188,2 мың теңге;
2) шығындар – 227 330,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 404,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 404,5 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2025 жылға арналған Қырық құдық ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 38 689 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 226 926,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 738 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 222 188,2 мың теңге;
2) шығындар – 227 330,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

10. Учесть, что в бюджете села Карабулак на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 34 902 тысячи тенге.
11. Утвердить бюджет села Изобильное на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 153,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97 853,6 тысячи тенге;
2) затраты – 99 242,4 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 88,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Учесть, что в бюджете села Изобильное на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 32 749 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет села Кырык кудык на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 226 926,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 738 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 222 188,2 тысяч тенге;
2) затраты – 227 330,7 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 404,5 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 404,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Учесть, что в бюджете села Кырык кудык на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 38 689 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Богенбайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 587 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 790 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 130 797 тысяч тенге;
2) затраты – 132 849,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 404,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 404,5 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 8С-20/5 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2025 жылға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджетінде қалалық бюджеттен 32 374 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.

4) дефицит (профицит) бюджета – - 262,3 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 262,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20.03.2025 № 8С-20/5 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджете Богенбайского сельского округа на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 32 374 тысячи тенге.