2025-2027 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-19/11 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 92 342 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 22 197 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 69 975 мың теңге;
2) шығындар – 92 342 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Ақсу кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 46 381 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
3. 2025-2027 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123 014 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 785 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 76 159 мың теңге;
2) шығындар – 123 014 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған Бестөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 16 073 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
5. 2025-2027 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80 393 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 30 993 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 015 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 48 385 мың теңге;
2) шығындар – 80 393 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2025-2027 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2024 года № 8С-19/11
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 92 342 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22 197 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 69 975 тысяч тенге;
2) затраты – 92 342 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете поселка Аксу на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 46 381 тысяча тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 123 014 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46 785 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 159 тысяч тенге;
2) затраты – 123 014 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете поселка Бестобе на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 16 073 тысячи тенге.
5. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2024-2027 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 393 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30 993 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 015 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 385 тысяч тенге;
2) затраты – 80 393 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған Заводской кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 18 316 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
7. 2025-2027 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193 823 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 179 523 мың теңге;
2) шығындар – 193 823 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған Шаңтөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 48 875 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
9. 2025-2027 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 846 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 781 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 125 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37 940 мың теңге;
2) шығындар – 48 846 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
10. 2025 жылға арналған Қарабұлақ ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 34 902 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
11. 2025-2027 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 83 064 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 81 764 мың теңге;
2) шығындар – 83 064 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
12. 2025 жылға арналған Изобильный ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 32 749 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.

4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете поселка Заводской на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 18 316 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 193 823 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 179 523 тысячи тенге;
2) затраты – 193 823 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете поселка Шантобе на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 48 875 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Карабулак на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 846 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 781 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 125 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 940 тысяч тенге;
2) затраты – 48 846 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете села Карабулак на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 34 902 тысячи тенге.
11. Утвердить бюджет села Изобильное на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 064 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 81 764 тысячи тенге;
2) затраты – 83 064 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете села Изобильное на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 32 749 тысяч тенге.

13. 2025-2027 жылдарға арналған Қырық құдық ауылының бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 197 259 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 738 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 192 521 мың теңге;
2) шығындар – 197 259 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
14. 2025 жылға арналған Қырық құдық ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 38 689 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
15. 2025-2027 жылдарға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 932 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 790 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 80 142 мың теңге;
2) шығындар – 81 932 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

13. Утвердить бюджет села Кырык кудык на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 197 259 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 738 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 192 521 тысяча тенге;
2) затраты – 197 259 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
14. Учесть, что в бюджете села Кырык кудык на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 38 689 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Богенбайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 932 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 790 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 142 тысячи тенге;
2) затраты – 81 932 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
16. 2025 жылға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджетінде қалалық бюджеттен 32 374 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
17. 2025 жылға арналған кенттер, ауылдар және ауылдық округ бюджеттері түсімдерінің құрамында қала бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер 25-қосымшаға сәйкес есепке алынсын.

4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в бюджете Богенбайского сельского округа на 2025 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 32 374 тысячи тенге.
17. Учесть в составе поступлений бюджетов поселков, сел и сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из бюджета города, согласно приложению 25.