Целиноград аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104/15-8 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2024 жылғы 2 желтоқсандағы № 263/34-8 шешімі
Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 104/15-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190990 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 501 686,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 061 165,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 317 540,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 831,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36 027 150,0 мың теңге;
2) шығындар – 42 091 668,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 120 906,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 325 928,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 205 022,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -710 887,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 710 887,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 325 928,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 853 422,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 238 381,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Д.Сабырғали
2024 жылғы 02 желтоқсан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А.Беркеева
2024 жылғы 02 желтоқсан
Целиноград аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 02 желтоқсандағы

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 104/15-8 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 2 декабря 2024 года № 263/34-8
Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 104/15-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190990) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 501 686,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 061 165,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 317 540,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 831,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 027 150,0 тысяч тенге;
2) затраты – 42 091 668,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 120 906,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 325 928,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 205 022,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -710 887,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 710 887,4 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 325 928,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 853 422,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 238 381,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д.Сабырғали
02 декабря 2024 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А.Беркеева
02 декабря 2024 года
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 02 декабря 2024 года

42 091 668,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
861 520,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
56 592,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55 908,8
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
683,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
350 955,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
336 455,5
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 500,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
425 704,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 955,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 858,6
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
287,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
344 602,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28 266,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 266,0
02
Қорғаныс
77 512,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
77 512,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 901,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 832,2
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25 778,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
649 021,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
635 500,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 637,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 415,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
31 397,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету

42 091 668,3
01
Государственные услуги общего характера
861 520,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
56 592,6
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
55 908,8
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
683,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
350 955,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
336 455,5
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 500,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
425 704,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
77 955,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 858,6
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
287,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
344 602,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1,0
040
Развитие объектов государственных органов
1,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28 266,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
28 266,0
02
Оборона
77 512,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
77 512,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 901,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 832,2
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25 778,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
649 021,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
635 500,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 637,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 415,8
005
Государственная адресная социальная помощь
31 397,0
006
Оказание жилищной помощи

100,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
241 669,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 132,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43 153,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
113 437,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36 211,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52 574,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
36 773,1
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 521,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
13 521,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
7 788 188,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 101 539,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
339 134,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 706 238,3
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 056 167,4
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 686 648,5
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
59 653,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
62 524,0
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
870 609,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
71 192,2
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
18 938,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
244 903,9
035
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
358 826,9
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
982 266,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
842 653,4

100,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
241 669,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 132,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 153,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
113 437,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36 211,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 574,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
36 773,1
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 521,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 521,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 788 188,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 101 539,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
339 134,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 706 238,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 056 167,4
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 686 648,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
59 653,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
62 524,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах
870 609,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
71 192,2
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
18 938,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
244 903,9
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
358 826,9
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
982 266,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
842 653,4

15 275 494,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
7 200 826,9
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
25 300,0
су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер, мемлекеттік органды ұстау және мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бойынша шығыстарды өтеуге
6 645,6
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
144 487,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
4 800,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
923,0
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
36,9
басқа мемлекеттердің аумағындағыевых қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
1 293,0
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
75 566,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
52 574,0
аудандық мәдениет үйін ұстауға
435 349,4
Целиноград аудандық мәдениет үйінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
10 000,0
Целиноград ауданы Жаңаесіл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеу
150 000,0
Ақмол ауылындағы жер үсті және жерасты коммуникацияларын түгендеу
19 121,7
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 000,0
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
5 179 543,6
жеңілдікті жол жүруді қамтамасыз етуге
13 521,0
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жұмыс істеуі
62 524,0
Қоянды ауылындағы "Қоянды-Южная" қосалқы станциясын 110/35/10кВ жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары
550 000,0
ведомстволық бағынысты мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
224 903,9
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
61 708,0
Қоянды ауылындағы жолдарға себу және грейдерлеу
100 000,0
Ақмол ауылының орталық қазандығын ағымдағы жөндеу
45 192,2
Рахымжан Қошқарбаев ауылындағы саябақты абаттандыру
17 337,6
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
8 074 668,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
0,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
2 554 902,2
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
2 159 774,0
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
572 182,2
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

15 275 494,9
Целевые текущие трансферты, в том числе:
7 200 826,9
на выплату государственной адресной социальной помощи
25 300,0
на возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам, пострадавшим вследствие паводков, содержанию государственного органа и оказанию социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 645,6
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
144 487,0
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
4 800,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
923,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
36,9
на единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств
1 293,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
75 566,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52 574,0
на содержание районного дома культуры
435 349,4
на укрепление материально-технической базы Целиноградского районного дома культуры
10 000,0
капитальный ремонт дома культуры в селе Жанаесиль Целиноградского района
150 000,0
инвентаризация надземных и подземных коммуникаций в селе Акмол
19 121,7
обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 000,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
5 179 543,6
на обеспечение льготного проезда
13 521,0
функционирование систем водоснабжения и водоотведения
62 524,0
ремонтно-восстановительные работы подстанции "Коянды-Южная" 110/35/10кВ в селе Коянды
550 000,0
на укрепление материально-технической базы подведомственных учреждений
224 903,9
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
61 708,0
отсыпка и грейдирование дорог села Коянды
100 000,0
текущий ремонт центральной котельной в селе Акмол
45 192,2
благоустройство сквера в селе Рахымжан Кошкарбаева
17 337,6
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
8 074 668,0
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 554 902,2
на развитие газотранспортной системы
2 159 774,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
572 182,2
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

1 053 295,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
284 157,5
мәдениет объектілерін дамытуға
0,0
көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 450 357,0

1 053 295,1
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
284 157,5
на развитие объектов культуры
0,0
на развитие транспортной инфраструктуры
1 450 357,0