"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 271/35-8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағы 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 22.05.2025 № 335/44-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 738 670,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 877 173,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 532,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 241 005,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 34 569 959,7 мың теңге;
2) шығындар – 44 074 667,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 891,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 238 230,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 222 339,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 351 888,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 351 888,4 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 238 230,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 222 339,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 335 997,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 22.05.2025 № 335/44-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
5. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 106 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі Д.С.Сабырғали
2024 жылғы 24 желтоқсан
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
А.С.Беркеева
2024 жылғы 24 желтоқсан
Целиноград аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы

"О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2024 года № 271/35-8.
В соответствии с подпунктом 3 пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2025 № 335/44-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 738 670,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 877 173,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 532,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 241 005,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 569 959,7 тысяч тенге;
2) затраты – 44 074 667,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 891,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 238 230,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 222 339,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 351 888,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 351 888,4 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 238 230,0 тысяч тенге;
погашение займов – 222 339,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 335 997,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2025 № 335/44-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2025 год целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 6.
Распределение сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 106 000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Д.С.Сабырғали
24 декабря 2024 года
Исполняющая обязанности
руководителя
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
А.С.Беркеева
24 декабря 2024 года
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года

59 313,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
98 192,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
103 002,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 242,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
303 864,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 593,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 661,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
139 056,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
16 300,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
38 745,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
67 040,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 521,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
13 521,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
9 162 067,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 215 956,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 836 460,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
887 341,4
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
4 492 154,9
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 946 111,1
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
58 252,6
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
91 152,0
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
237 653,2
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
50 000,0
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
25 000,0
035
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру

59 313,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
98 192,0
005
Государственная адресная социальная помощь
103 002,0
006
Оказание жилищной помощи
3 242,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
303 864,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 593,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 661,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
139 056,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
16 300,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
38 745,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
67 040,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 521,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
13 521,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 162 067,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 215 956,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 836 460,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
887 341,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4 492 154,9
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 946 111,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
58 252,6
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
91 152,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах
237 653,2
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50 000,0
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
25 000,0
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

346 740,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
32 642,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 642,0
02
Қорғаныс
146 822,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
146 822,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 022,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 800,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
93 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
410 691,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
410 691,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 700,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 600,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 342,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152 900,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 593,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 661,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
8 900,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
38 745,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 250,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1 328 506,0
496
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 328 506,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық және үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
58 300,0
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
300 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
173 000,0
030
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
30 000,0
035
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру

346 740,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
32 642,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
32 642,0
02
Оборона
146 822,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
146 822,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 022,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 800,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
93 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
410 691,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
410 691,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 700,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 600,0
006
Оказание жилищной помощи
3 342,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152 900,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 593,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 661,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
8 900,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
38 745,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 250,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 328 506,0
496
Отдел жилищной инспекции и коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 328 506,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства и жилищного фонда
58 300,0
025
Освещение улиц в населенных пунктах
300 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
173 000,0
030
Обеспечение санитарии населенных пунктов
30 000,0
035
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

35 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
732 206,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 446 284,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1 250 479,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 500,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
1 055 520,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
110 125,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
50 334,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
144 747,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 995,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
22 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
68 752,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
51 058,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 058,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
8 000,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
286 612,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
177 500,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
177 500,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
50 465,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 465,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
58 647,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 647,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
141 042,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
80 521,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 521,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
60 521,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 521,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

35 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
732 206,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 446 284,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1 250 479,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
34 500,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
1 055 520,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
110 125,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
50 334,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
144 747,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
53 995,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
22 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
68 752,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
51 058,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
28 058,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
8 000,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
286 612,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
177 500,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
177 500,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
50 465,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
50 465,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
58 647,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
58 647,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
141 042,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
80 521,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
80 521,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
60 521,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
40 521,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов

2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 271/35-8 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 22.05.2025 № 335/44-8 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
18 421 197,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
11 146 875,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге

от 24 декабря 2024 года
№ 271/35-8
Целевые трансферты из областного бюджета на 2025 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2025 № 335/44-8 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
18 421 197,0
Целевые текущие трансферты, в том числе:
11 146 875,0
на выплату государственной адресной социальной помощи

25 300,0
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
98 192,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
2 556,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
885,0
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
1 573,0
басқа мемлекеттердің аумағындағы соғыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
1 376,0
қарт адамдарды әлеуметтік қолдау
50 575,0
мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
92 275,0
отбасыларды қолдау орталықтарын құруға және ұстауға
16 300,0
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
64 790,0
Целиноград ауданы Жаңаесіл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеу
220 934,0
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
9 512 515,0
жеңілдікті жол жүруді қамтамасыз етуге
13 521,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
344 065,0
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жұмыс істеуі
91 152,0
Ақмол ауылының орталық қазандығын ағымдағы жөндеу
50 000,0
Родина ауылындағы аула аумақтарын абаттандыру
478 371,0
коммуналдық меншік объектілерін жөндеу
82 495,0
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
7 274 322,0
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
674 548,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
299 779,0
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға
95 804,2
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 208 058,0
мемлекеттік органдар объектілерін дамытуға
433 445,5
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
1 976 583,8
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
100 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
456 343,5
мәдениет объектілерін дамытуға
29 760,0
Целиноград аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 271/35-8 шешіміне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2025 жылға арналған нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
15 742 273,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
15 742 273,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға

25 300,0
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
98 192,0
на оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 556,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
885,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1 573,0
на единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств
1 376,0
на социальную поддержку пожилых людей
50 575,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
92 275,0
на создание и содержание центров по поддержке семей
16 300,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
64 790,0
капитальный ремонт дома культуры в селе Жанаесиль Целиноградского района
220 934,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
9 512 515,0
на обеспечение льготного проезда
13 521,0
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
344 065,0
функционирование систем водоснабжения и водоотведения
91 152,0
текущий ремонт центральной котельной села Акмол
50 000,0
благоустройство дворовых территорий в селе Родина
478 371,0
ремонт объектов коммунальной собственности
82 495,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
7 274 322,0
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
674 548,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
299 779,0
на развитие теплоэнергетической системы
95 804,2
на развитие газотранспортной системы
3 208 058,0
на развитие объектов государственных органов
433 445,5
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 976 583,8
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
100 000,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
456 343,5
на развитие объектов культуры
29 760,0
Приложение 6 к решению
Целиноградского районного маслихата
от 24 декабря 2024 года
№ 271/35-8
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
15 742 273,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
15 742 273,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры