Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 12-62 "Алматы облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 шілдедігі № 24-114 шешімі
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2023 жылғы 19 желтоқсандағы №12-62 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190937 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 756 742 818 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 121 695 822 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 14 139 947 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 620 907 049 мың теңге;
2) шығындар 745 640 106 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 43 642 716 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 024 132 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 7 381 416 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 7 591 748 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 7 591 748 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 40 131 752 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 40 131 752 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 50 670 132 мың теңге;
қарыздарды өтеу 11 449 608 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 911 228 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2, 3, 4-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер Іле ауданы бойынша 40%, Талғар ауданы бойынша 20%, Алатау қаласы бойынша 50% және Қонаев қаласы бойынша 30% мөлшерінде облыстық бюджетке, басқа аудандар бойынша 100% мөлшерінде аудандық бюджеттерге түсетіні белгіленсін.";
"3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының:
"Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" бойынша түсімдер Кеген, Райымбек, Ұйғыр аудандары бойынша 100% мөлшерінде аудандық бюджетке, Балқаш, Іле, Қарасай, Талғар аудандары және Алатау қаласы бойынша 100% мөлшерінде, Еңбекшіқазақ ауданы бойынша 50% мөлшерінде, Жамбыл ауданы бойынша 55% мөлшерінде, Қонаев қаласы бойынша 75% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні;

О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 19 декабря 2023 года № 12-62 "Об областном бюджете Алматинской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 11 июля 2024 года № 24-114
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2024-2026 годы" от 19 декабря 2023 года № 12-62 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190937) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 756 742 818 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 121 695 822 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 14 139 947 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 620 907 049 тысяч тенге;
2) затраты 745 640 106 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 43 642 716 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 024 132 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 7 381 416 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 7 591 748 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 7 591 748 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 40 131 752 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 40 131 752 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 50 670 132 тысяч тенге;
погашение займов 11 449 608 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 911 228 тысяч тенге.";
пункты 2, 3, 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" зачисляются по Илийскому району в размере 40%, Талгарскому району в размере 20%, городу Алатау в размере 50% и городу Қонаев в размере 30% в областной бюджет, по другим районам зачисляются в районные бюджеты.";
"3. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" зачисляются по Кегенскому, Райымбекскому, Уйгурскому районам в размере 100% в районный бюджет, Балхашскому, Илийскому, Карасайскому, Талгарскому районам и городу Алатау в размере 100%, Енбекшиказахскому району в размере 50%, Жамбылскому району в размере 55%, городу Қонаев в размере 75% в областной бюджет;

"Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" бойынша түсімдер Кеген, Райымбек, Ұйғыр аудандары бойынша 100% мөлшерінде аудандық бюджетке, Балқаш, Еңбекшіқазақ, Іле, Қарасай, Талғар аудандары және Алатау, Қонаев қалалары бойынша 100% мөлшерінде, Жамбыл ауданы бойынша 55% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні;
"Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" бойынша түсімдер 100% мөлшерінде аудандық және қалалық бюджеттерге түсетіні белгіленсін.";
"4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Балқаш, Кеген, Райымбек, Ұйғыр аудандары және Алатау, Қонаев қалалары бойынша 100% мөлшерінде аудандық және қалалық бюджетке, Еңбекшіқазақ ауданы бойынша 50% мөлшерінде, Жамбыл ауданы бойынша 55% мөлшерінде, Іле, Қарасай, Талғар аудандары бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерден облыстық бюджетке берілетін трансферттердің көлемі 11 176 862 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерден трансферттер түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 26 067 171 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 11 870 391 мың теңге;
денсаулық сақтауға 6 183 096 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 1 111 844 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыру 227 073 мың теңге;
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізу 178 638 мың теңге;
табиғат қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеру 730 428 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алу 4 502 400 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс шараларды өткізу 1 082 428 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алу 134 139 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қою 46 734 мың теңге.";
"11. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 114 953 696 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

"Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" зачисляются по Кегенскому, Райымбекскому, Уйгурскому районам в размере 100% в районный бюджет, Балхашскому, Енбекшиказахскому, Илийскому, Карасайскому, Талгарскому районам и городам Алатау, Қонаев в размере 100%, Жамбылскому району в размере 55% в областной бюджет;
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" 100% зачисляются в районные и бюджеты городов.";
"4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются по Балхашскому, Кегенскому, Райымбекскому, Уйгурскому районам и городам Алатау, Қонаев в размере 100% в районные бюджеты и бюджеты городов, Енбекшиказахскому району в размере 50%, Жамбылскому району в размере 55%, Илийскому, Карасайскому, Талгарскому районам в размере 100% в областной бюджет.";
пункт 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объем трансфертов, передаваемых из районных (города областного значения) бюджетов в областной бюджет в сумме 11 176 862 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных (города областного значения) бюджетов определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 26 067 171 тысяч тенге, в том числе на:
образование 11 870 391 тысяч тенге;
здравоохранение 6 183 096 тысяч тенге;
социальную помощь 1 111 844 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 227 073 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения) 178 638 тысяч тенге;
повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений 730 428 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения 4 502 400 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий 1 082 428 тысяч тенге;
приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных 134 139 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 46 734 тысяч тенге.";
"11. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 114 953 696 тысяч тенге, в том числе на:

"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салу 74 972 512 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салу, реконструкциялау және сейсмикалық күшейту 1 825 132 мың теңге;
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау 536 778 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту 17 627 136 мың теңге;
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту 2 270 199 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамыту 2 417 426 мың теңге;
жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға 5 719 839 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 7 398 944 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 2 185 730 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Алматы облысы бойынша 2024 жылға мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы 22 847 404 мың теңге сомасында мақұлдансын, оның ішінде:
тұрғын үйді жобалау мен салуға 6 668 373 мың теңге;

строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа" 74 972 512 тысяч тенге;
строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения 1 825 132 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" 536 778 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 17 627 136 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах 2 270 199 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 2 417 426 тысяч тенге;
увеличение водности поверхностных водных ресурсов 5 719 839 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 7 398 944 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 2 185 730 тысяч тенге.";
пункт 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по Алматинской области на 2024 год в сумме 22 847 404 тысяч тенге, в том числе на:
проектирование и строительство жилья 6 668 373 тысяч тенге;

тұрғын үй сатып алуға 16 179 031 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 18-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"18. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 1 182 249 мың теңге сомасында көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 20-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"20. Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылға арналған резервi 2 464 236 мың теңге сомасында бекітілсін.".

приобретение жилья 16 179 031 тысяч тенге.";
пункт 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"18. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 1 182 249 тысяч тенге.";
пункт 20 указанного решения изложить в новой редакции:
"20. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2024 год в сумме 2 464 236 тысяч тенге.".

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы Қ. Байғоджаев
Алматы облыстық мәслихатының 2024 жылғы "___" ___________ "Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы "Алматы облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 12-62 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № ______ шешіміне қосымша

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата К. Байгоджаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от "___" ______ 2024 года № 21-102 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 19 декабря 2023 года № ______ "Об областном бюджете Алматинской области на 2024-2026 годы"

684 274
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 362 875
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
250 910
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
657 853
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 062 680
261
Облыстың білім басқармасы
891 072
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
465 944
037
Әлеуметтік сауықтандыру
127 630
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
113 437
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
184 061
271
Облыстың құрылыс басқармасы
378 487
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
378 487
2
Әлеуметтiк көмек
8 188 224
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 188 224
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
8 188 224
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 946 625
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 812 184
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
326 962
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 123
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
842 743
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
439 390
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
139 526
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
72 733
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 264
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

684 274
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 362 875
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
250 910
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
657 853
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 062 680
261
Управление образования области
891 072
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
465 944
037
Социальная реабилитация
127 630
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
113 437
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
184 061
271
Управление строительства области
378 487
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
378 487
2
Социальная помощь
8 188 224
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 188 224
068
Программа занятости
8 188 224
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 946 625
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 812 184
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
326 962
007
Капитальные расходы государственного органа
9 123
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
842 743
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
439 390
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
139 526
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
72 733
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 264
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

1 737 486
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
6 516
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
12 850 633
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
12 850 633
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
12 850 633
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
51 013 010
1
Ауыл шаруашылығы
44 147 734
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
28 465 367
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
856 418
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
428 307
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
47 638
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
987 747
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
194 857
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
750 000
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
127 000
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
201 680
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
46 808
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
30 038
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 106 763
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 705 673
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
633 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 350 150
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 634 447
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

1 737 486
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
6 516
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
12 850 633
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
12 850 633
071
Развитие газотранспортной системы
12 850 633
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
51 013 010
1
Сельское хозяйство
44 147 734
255
Управление сельского хозяйства области
28 465 367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
856 418
002
Субсидирование развития семеноводства
428 307
003
Капитальные расходы государственных органов
47 638
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
987 747
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
194 857
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
750 000
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
127 000
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
201 680
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
46 808
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
30 038
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 106 763
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 705 673
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
633 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
12 350 150
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 634 447
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

356 893
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
827
271
Облыстың құрылыс басқармасы
9 749 877
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
9 749 877
719
Облыстың ветеринария басқармасы
5 932 490
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 587
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
174 707
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
67 500
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
29 923
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
23 380
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
148 759
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 977 388
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
137 088
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
50 019
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
134 139
2
Су шаруашылығы
591 938
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
20 000
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
20 000
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
571 938
069
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
571 938
3
Орман шаруашылығы
3 676 853
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 676 853
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 119 433
006
Жануарлар дүниесін қорғау
57 420
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
500 000
4
Балық шаруашылығы
300 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

356 893
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
827
271
Управление строительства области
9 749 877
020
Развитие объектов сельского хозяйства
9 749 877
719
Управление ветеринарии области
5 932 490
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
189 587
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
174 707
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
67 500
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
29 923
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
23 380
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
148 759
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 977 388
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
137 088
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
50 019
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
134 139
2
Водное хозяйство
591 938
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
20 000
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
20 000
255
Управление сельского хозяйства области
571 938
069
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
571 938
3
Лесное хозяйство
3 676 853
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 676 853
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 119 433
006
Охрана животного мира
57 420
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
500 000
4
Рыбное хозяйство
300 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области