"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 16 ақпандағы № 83 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
110 "Облыс мәслихатының аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 114 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"114 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері 011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
2 "Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру" функционалдық кіші тобында:
202 "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 117 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер";
767 "Облыстың жұмылдыру даярлығы, аумақтық қорғаныс және азаматтық қорғау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру", 006 "Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою" және 011 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарламалар бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2024 года № 83. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 19.02.2024.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 110 "Аппарат маслихата области":
дополнить бюджетной программой 114 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"114 Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":
по администратору бюджетных программ 202 "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 117 следующего содержания:
"117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера";
по администратору бюджетных программ 767 "Управление по мобилизационной подготовке, территориальной обороне и гражданской защите области":
по бюджетным программам 005 "Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба", 006 "Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба" и 011 "Капитальные расходы государственного органа":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 032 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
012 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 203 бюджеттік бағдарламасы бар 271 бюджеттік бағдарламасы әкімшісімен толықтырылсын:
"271 Облыстың құрылыс басқармасы
203 Жамбыл облысында биофармацевтикалық зауыт құрылысы";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
054 "Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер", 055 "Бірыңғай сәулеттік келбетін беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын күрделі жөндеу" және 082 "Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру" бюджеттік бағдарламалар бойынша:
015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік бағдарламасымен орыс тілінде толықтырылды, мемлекеттік тілде өзгермеді;
288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 042 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"042 Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 045 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"045 Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
517 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Коммуналдық шаруашылықты дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 Ішкі қарыздар есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
285 "Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 044 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"044 Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетной программой 032 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
по бюджетной программе 012 "Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
дополнить администратором бюджетных программ 271 с бюджетной программой 203 следующего содержания:
"271 Управление строительства области
203 Строительство биофармацевтического завода в Жамбылской области";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
по бюджетным программам 054 "Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде", 055 "Капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика" и 082 "Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов":
дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетной программы 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области":
дополнить бюджетной программой 042 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"042 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 045 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"045 Развитие системы водоснабжения и водоотведения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 517 "Управление коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 005 "Развитие коммунального хозяйства":
в код и наименование бюджетной подпрограммы 005 "За счет внутренних займов" внесено изменение на государственном языке, код и текст на русском языке не меняется;
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетной программы 285 "Управление физической культуры и спорта области":
дополнить бюджетной программой 044 следующего содержания:
"044 Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":

мынадай мазмұндағы 071 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015, 028 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 458, 492, 495 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
"458 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
071 Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
492 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
071 Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
495 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
071 Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
700 "Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша:
022 "Қоршаған ортаны қорғау объкетілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
206 "Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резерв" бюджеттік бағдарламасымен орыс тілінде толықтырылды, мемлекеттік тілде өзгермеді;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
160 "Басқа да ағымдағы шығындар" кіші сыныбында:
"
169
Өзге де ағымдағы шығындар
Бұл ерекшелiкте басқа ерекшелiктерге жатқызылмаған ағымдағы шығындар көрсетiледi.
Әскери қызметшілерді, арнаулы мемлекеттiк органдардың, iшкi iстер органдарының, қаржы полициясының қызметкерлерiн, арнаулы атағы мен сыныптық шені, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылған адамдарды және сотталғандарды жерлеуге арналған шығындар; халықты әлеуметтiк қорғау органдарының мектеп-интернаттарының қамқорындағыларды жерлеуге арналған шығындар; өкілдік шығындар; жеке табыс салығын уақтылы аудармағаны үшiн өсiмпұл, айыппұл; мiндеттi зейнетақы жарналарын уақтылы төлемегенi үшiн өсiмпұл; айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы , комиссиялық төлемдер, кiру жарналары; қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн төленетiн төлемақы, мемлекеттiк баж, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, олар бойынша өсiмпұл және айыппұлдар (121-ерекшелiгі бойынша төленетiн әлеуметтiк салықтан басқа); саяси партиялардың қызметiн қаржыландыру. сайлаулар өткiзу: кандидаттардың мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеуi; кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк iс-шаралар өткiзуi және үгiттеу материалдарын шығаруы; кандидаттардың көлiктiк шығындары (көлiк жалдау, жанар-жағармай материалдары); заңнамалық актiлерге сәйкес мәдени, спорттық және басқа да iс-шаралардың жеңiмпаздары мен қатысушыларына жүлделер, естелiк сыйлықтар, ақшалай сыйақылар, қызметкерлерге, жеке тұлғаларға, басқа да ақшалай төлемдер; бостандығын шектеу, қамау немесе бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеуден босатылатын тұлғалар үшiн тұратын жерiне дейiн жол жүру билеттерiн сатып алу; мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің iс сапар шығыстарынан басқа, көшпелі iс-шаралар өткізуге байланысты шығындар (жол жүру, тұру, тамақтану); облыстық ( республикалық маңызы қаланың, астананың) жинақтау пункттерінде әскерге шақырылғандарды тамақтандыру бойынша шығындар; мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде оқитындардың жекелеген санаттарына демалыс кезеңiнде жеңiлдiкпен жүруiн өтеуге арналған шығыстар; "Үздік орта білім беру ұйымы" грантын беру; "Бизнестің жол картасы 2020" Бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру; Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң қорын толықтыру мен ұстауға, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентi-Елбасының жеке кiтапханасы мен жеке мұрағатын сақтауға жұмсалатын шығыстарды қаржыландыру; автокөлік құралдарын міндетті техникалық тексеру бойынша шығындар; Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 205 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберiнде Қазақстанның жоғарғы оқу орындарына шетел дік мамандарды тартуға арналған шығыстар; инновациялық гранттарды беру; басқа ерекшелiктер бойынша жiктелмейтiн өзге де шығыстар.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
169
Өзге де ағымдағы шығындар
Бұл ерекшелiкте басқа ерекшелiктерге жатқызылмаған ағымдағы шығындар көрсетiледi.
Әскери қызметшілерді, арнаулы мемлекеттiк органдардың, iшкi iстер органдарының, қаржы полициясының қызметкерлерiн, арнаулы атағы мен сыныптық шені, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылған адамдарды және сотталғандарды жерлеуге арналған шығындар; халықты әлеуметтiк қорғау органдарының мектеп-интернаттарының қамқорындағыларды жерлеуге арналған шығындар; өкілдік шығындар; жеке табыс салығын уақтылы аудармағаны үшiн өсiмпұл, айыппұл; мiндеттi зейнетақы жарналарын уақтылы төлемегенi үшiн өсiмпұл; айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы , комиссиялық төлемдер, кiру жарналары; қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшiн төлемақы, мемлекеттiк баж, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, олар бойынша өсiмпұл және айыппұлдар (121-ерекшелiгі бойынша төленетiн әлеуметтiк салықтан басқа); саяси партиялардың қызметiн қаржыландыру. сайлаулар өткiзу: кандидаттардың мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеуi; кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк iс-шаралар өткiзуi және үгiттеу материалдарын шығаруы; кандидаттардың көлiктiк шығындары (көлiк жалдау, жанар-жағармай материалдары); заңнамалық актiлерге сәйкес мәдени, спорттық және басқа да iс-шаралардың жеңiмпаздары мен қатысушыларына жүлделер, естелiк сыйлықтар, ақшалай сыйақылар, қызметкерлерге, жеке тұлғаларға, басқа да ақшалай төлемдер; бостандығын шектеу, қамау немесе бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеуден босатылатын тұлғалар үшiн тұратын жерiне дейiн жол жүру билеттерiн сатып алу; мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің iс сапар шығыстарынан басқа, көшпелі iс-шаралар өткізуге байланысты шығындар (жол жүру, тұру, тамақтану); облыстық ( республикалық маңызы қаланың, астананың) жинақтау пункттерінде әскерге шақырылғандарды тамақтандыру бойынша шығындар; мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде оқитындардың жекелеген санаттарына демалыс кезеңiнде жеңiлдiкпен жүруiн өтеуге арналған шығыстар; "Үздік орта білім беру ұйымы" грантын беру; әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік гранттар беру; Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң қорын толықтыру мен ұстауға, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентi-Елбасының жеке кiтапханасы мен жеке мұрағатын сақтауға жұмсалатын шығыстарды қаржыландыру; автокөлік құралдарын міндетті техникалық тексеру бойынша шығындар; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 248 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасында жоғары білімді және ғылымды дамытудың 2023 – 2029 жылдарға арналған тұжырымдамасы шеңберiнде Қазақстанның жоғарғы оқу орындарына шетел дік мамандарды тартуға арналған шығыстар шеңберiнде Қазақстанның жоғарғы оқу орындарына шетел дік мамандарды тартуға арналған шығыстар; инновациялық гранттарды беру; басқа ерекшелiктер бойынша жiктелмейтiн өзге де шығыстар.
".

дополнить администраторами бюджетных программ 458, 492, 495 с бюджетной программой 071 с бюджетными подпрограммами 011, 015, 028 следующего содержания:
"458 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
071 Мероприятия по охране окружающей среды
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета
492 Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
071 Мероприятия по охране окружающей среды
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета
495 Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
071 Мероприятия по охране окружающей среды
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета";
по администратору бюджетных программ 700 "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области":
по бюджетной программе 022 "Развитие объектов охраны окружающей среды:
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 206 следующего содержания:
"206 Резерв на инициативы Президента Республики Казахстан";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 160 "Другие текущие затраты":
строку
"
169
Прочие текущие затраты
В данной специфике отражаются текущие затраты, не отнесенные к другим спецификам.
Затраты на погребение военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов внутренних дел, финансовой полиции, лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены и осужденных; затраты на погребение опекаемых домов-интернатов органов социальной защиты населения; представительские затраты; пеня, штраф за несвоевременное перечисление индивидуального подоходного налога; пеня за несвоевременную у плату обязательных пенсионных взносов; штрафы, неустойка, комиссионные платежи, вступительные взносы; плата за эмиссии в окружающую среду, государственная пошлина, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, пеня и штрафы по ним (кроме социального налога, уплачиваемого по 121 специфике); финансирование деятельности политических партий; проведение выборов: выступления кандидатов в государственных средствах массовой информации; проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов; транспортные затраты кандидатов (аренда транспорта, горюче-смазочные материалы); призы, памятные подарки, денежные вознаграждения победителям и участникам культурных, спортивных и других мероприятий в соответствии с законодательными актами, другие денежные выплаты физическим лицам; приобретение проездных билетов для лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ограничения свободы, ареста или лишения свободы, до места жительства; затраты, связанные с проведением выездных мероприятий (проезд, проживание, питание), кроме командировочных расходов работников государственных учреждений; затраты по питанию призывников на областных (города республиканского значения, столицы) сборных пунктах; расходы на компенсацию льготного проезда в каникулярный период отдельным категориям обучающихся в рамках государственного образовательного заказа; предоставление гранта "Лучшая организация среднего образования"; предоставление государственных грантов субъектам частного предпринимательства; финансирование расходов на пополнение и содержание фонда Первого Президента Республики Казахстан, хранение личной библиотеки и личного архива Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы; затраты по обязательному техническому осмотру автотранспортных средств; расходы на привлечение зарубежных специалистов в высшие учебные заведения Казахстана, в рамках Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016- 2019 годы, утвержденной Указ ом Президента Республики Казахстан от 1 марта 2016 года № 205; предоставление инновационных грантов; прочие затраты, не классифицируемые по другим спецификам.
"
изложить в следующей редакции:
"
169
Прочие текущие затраты
В данной специфике отражаются текущие затраты, не отнесенные к другим спецификам.
Затраты на погребение военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов внутренних дел, финансовой полиции, лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены и осужденных; затраты на погребение опекаемых домов-интернатов органов социальной защиты населения; представительские затраты; пеня, штраф за несвоевременное перечисление индивидуального подоходного налога; пеня за несвоевременную у плату обязательных пенсионных взносов; штрафы, неустойка, комиссионные платежи, вступительные взносы; плата за негативное воздействие на окружающую среду, государственная пошлина, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, пеня и штрафы по ним (кроме социального налога, уплачиваемого по 121 специфике); финансирование деятельности политических партий; проведение выборов: выступления кандидатов в государственных средствах массовой информации; проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов; транспортные затраты кандидатов (аренда транспорта, горюче-смазочные материалы); призы, памятные подарки, денежные вознаграждения победителям и участникам культурных, спортивных и других мероприятий в соответствии с законодательными актами, другие денежные выплаты физическим лицам; приобретение проездных билетов для лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ограничения свободы, ареста или лишения свободы, до места жительства; затраты, связанные с проведением выездных мероприятий (проезд, проживание, питание), кроме командировочных расходов работников государственных учреждений; затраты по питанию призывников на областных (города республиканского значения, столицы) сборных пунктах; расходы на компенсацию льготного проезда в каникулярный период отдельным категориям обучающихся в рамках государственного образовательного заказа; предоставление гранта "Лучшая организация среднего образования"; предоставление государственных грантов субъектам социального предпринимательства; финансирование расходов на пополнение и содержание фонда Первого Президента Республики Казахстан, хранение личной библиотеки и личного архива Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы; затраты по обязательному техническому осмотру автотранспортных средств; расходы на привлечение зарубежных специалистов в высшие учебные заведения Казахстана, в рамках Концепции развития высшего образования и науки в Республике Казахстан на 2023 – 2029 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 248; предоставление инновационных грантов; прочие затраты, не классифицируемые по другим спецификам.
".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2024 жылғы 19 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
М. Такиев

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 19 февраля 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев