"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесінің қызметкерлерін кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 31 қазандағы № 1199 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 653 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесінің қызметкерлерін кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 31 қазандағы № 1199 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19561 болып тіркелген) бұйрығына келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі сатып алу және Министрліктің активтері департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 653 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2019 жылғы
31 қазандағы № 1199
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің, оның ведомстволары мен аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлерін кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары
р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Пайдалану мерзімі
Саны
Қолдану саласы
1
2
3
4
5
6
1.
Антистеплер
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
2.
Жабысқақ жиегі бар белгілерге арналған қағаз
бума
1 жыл
4
1 штаттық бірлікке
3.
Жазуға арналған қағаз
бума
1 жыл
3
1 штаттық бірлікке
4.
А4 қағазы
бума (500 парақ)
1 жыл
4
Мемлекеттік кірістер комитетінің Мемлекеттік кірістер басқармаларының қызметкерлерін және ақпаратты қорғау құрылымдық бөлімшелерін қоспағанда,
1 штаттық бірлікке*
бума (500 парақ)
1 жыл
1
бір мемлекеттік қызмет үшін 250 салық төлеушіге**
бума (500 парақ)
1 жыл
24
ақпаратты қорғау құрылымдық бөлімшелері үшін 1 штаттық бірлікке
5.
Тескіштер
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
6.
Күнделік
дана
1 жыл
1
1 штаттық бірлікке
7.
Қағаз қысқыш (үлкен)
бума (12 дана)
1 жыл
1
1 штаттық бірлікке
8.
Қағаз қысқыш (орташа)
бума (12 дана)
1 жыл
2
1 штаттық бірлікке
9.
Қағаз қысқыш (кішкентай)
бума (12 дана)
1 жыл
4
1 штаттық бірлікке
10.
Қарындаш қарапайым
дана
1 жыл
4
1 штаттық бірлікке*
11.
Өшіргіш
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
12.
Сызғыш
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
13.
Науа
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
14.
Түрлі-түсті маркерлер
жиынтық (4 дана)
1 жыл
1
1 штаттық бірлікке
15.
Органайзер
жиынтық (10 заттар)
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
16.
Қайшы
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
17.
Кеңсе пышағы
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
18.
Жүгіртпе-папка
дана
1 жыл
6
1 штаттық бірлікке
19.
"Қол қою" папкасы былғары
дана
1 жыл
2
1 штаттық бірлікке
20.
Тіркеуші папка
дана
1 жыл
1
1 штаттық бірлікке
21.
Шарикті қалам
дана
1 жыл
2
аумақтық бөлімшелерді қоспағанда, 1 штаттық бірлікке*
дана
1 жыл
4
аумақтық бөлімшелердің 1 штаттық бірлігіне
22.
Степлерге арналған қапсырма шегелер
бума (1000 дана)
1 жыл
4
1 штаттық бірлікке
23.
Кеңсе түйреуіштер
бума (100 дана)
1 жыл
2
1 штаттық бірлікке*
24.
Степлер
дана
3 жыл
1
1 штаттық бірлікке
25.
Түрлі-түсті стикерлер
жиынтық
1 жыл
2
1 штаттық бірлікке*
26.
Қарындаштарға арналған ұштағыш
дана
1 жыл
1
1 штаттық бірлікке
Ескертпе:
*Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесіндегі қызметкерлердің жалпы тиесілік нормаларынан 10% (пайыз) мөлшерінде қосымша іс-шараларды өткізуге арналған резерв. Кеңсе жабдықтарын және басқа да шығыс материалдарын жіберу Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аппарат басшысының, ведомство басшысының, аумақтық бөлімше басшысының атына жазылған өтінімі бойынша (негіздерін көрсете отырып) қамтамасыз етіледі;
**Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті басқармаларының қызметкерлері үшін.
Кеңсе жабдықтарын және басқа да шығыс материалдарын жіберу жұмыс істейтін қызметкерлердің нақты санына беріледі.
Аббревиатураның толық жазылуы:
р/с – рет саны.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2024 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 653 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші
орынбасары – Қазақстан
Республикасы Қаржы
министрінің
2019 жылғы 31 қазандағы
№ 1199 бұйрығына
2-қосымша
Республикалық бюджет комиссиясының жұмысын ұйымдастыруға жауапты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бюджеттік жоспарлау департаментінің қызметкерлерін кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары
р/с
Кеңсе заттары және шығыс материалдары
Қамтамасыз ету нормативі
Пайдалану мерзімі
1.
Қағаз А4

О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2019 года № 1199 "Об утверждении натуральных норм обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников системы Министерства финансов Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 сентября 2024 года № 653
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2019 года № 1199 "Об утверждении натуральных норм обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников системы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19561) следующие изменения:
приложения 1 и 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту внутренних закупок и активов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от "27" сентября 2024 года № 653
Приложение 1
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2019 года № 1199
Натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников Министерства финансов Республики Казахстан, его ведомств и территориальных подразделений
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Срок службы
Количество
Область применения
1
2
3
4
5
6
1.
Aнтистеплер
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
2.
Бумага для заметок с клейким краем
упаковка
1 год
4
на 1 штатную единицу
3.
Бумага для записей
упаковка
1 год
3
на 1 штатную единицу
4.
Бумага A4
пачка
(500 листов)
1 год
4
на 1 штатную единицу, за исключением работников Управлений государственных доходов Комитета государственных доходов и работников структурного подразделения по защите информации *
пачка
(500 листов)
1 год
1
на 250 налогоплательщиков на одну государственную услугу**
пачка
(500 листов)
1 год
24
на 1 штатную единицу для работников структурного подразделения по защите информации
5.
Дырокол
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
6.
Ежедневник
штука
1 год
1
на 1 штатную единицу
7.
Зажим для бумаг (большой)
упаковка
(12 штук)
1 год
1
на 1 штатную единицу
8.
Зажим для бумаг (средний)
упаковка
(12 штук)
1 год
2
на 1 штатную единицу
9.
Зажим для бумаг (маленький)
упаковка
(12 штук)
1 год
4
на 1 штатную единицу
10.
Карандаш простой
штука
1 год
4
на 1 штатную единицу*
11.
Ластик
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
12.
Линейка
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
13.
Лоток
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
14.
Маркеры цветные
набор
(4 штуки)
1 год
1
на 1 штатную единицу
15.
Органайзер
набор
(10 предметов)
3 года
1
на 1 штатную единицу
16.
Ножницы
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
17.
Нож канцелярский
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
18.
Папка-беговка
штука
1 год
6
на 1 штатную единицу
19.
Папка "На подпись" кожаная
штука
1 год
2
на 1 штатную единицу
20.
Папка-регистр
штука
1 год
1
на 1 штатную единицу
21.
Ручка шариковая
штука
1 год
2
на 1 штатную единицу, за исключением территориальных подразделений*
штука
1 год
4
на 1 штатную единицу территориального подразделения
22.
Скобы для степлера
упаковка
(1000 штук)
1 год
4
на 1 штатную единицу
23.
Скрепки канцелярские
пачка
(100 штук)
1 год
2
на 1 штатную единицу*
24.
Степлер
штука
3 года
1
на 1 штатную единицу
25.
Стикеры цветные
набор
1 год
2
на 1 штатную единицу*
26.
Точилка для карандашей
штука
1 год
1
на 1 штатную единицу
Примечание:
*резерв для проведения дополнительных мероприятий в размере 10 % (процентов) от общей нормы положенности работников системы Министерства финансов Республики Казахстан. Отпуск канцелярских принадлежностей и других расходных материалов обеспечивается по заявкам (с указанием оснований) на имя руководителя аппарата Министерства финансов Республики Казахстан, руководителя ведомства, руководителя территориального подразделения;
**для работников Управлений государственных доходов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Отпуск канцелярских принадлежностей и других расходных материалов производится на фактическое количество действующих работников.
Расшифровка аббревиатур:
п/п – по порядку.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 сентября 2024 года № 653
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2019 года № 1199
Натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников Департамента бюджетного планирования Министерства финансов Республики Казахстан, ответственного за организацию работы Республиканской бюджетной комиссии
№ п/п
Канцелярские принадлежности и расходные материалы
Норматив обеспечения
Срок эксплуатации
1.
Бумага A4

25 қорап (бір қорапта 5 бума)
бір айға
3.
Кеңсе түйреуіштер
6 бума қызметкерге
бір жылға
4.
Түрлі-түсті стикерлер
18 жиынтық қызметкерге
бір жылға
5.
РБК папкалары
5000 дана
бір жылға
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
1. РБК– Республикалық бюджет комиссиясы;
2. р/с – рет саны.

25 коробок (5 пачек в одной коробке)
на месяц
2.
Скрепки канцелярские
6 пачек на работника
на год
3.
Стикеры цветные
18 наборов на работника
на год
4.
Папки РБК
5000 штук
на год
Примечание: расшифровка аббревиатур:
1. РБК – Республиканская бюджетная комиссия;
2. п/п – по порядку.