"Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарды нысанды киіммен (погонсыз), сондай-ақ материалдық құралдармен, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 маусымдағы № 15-2/509 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 7 маусымдағы № 195 бұйрығы. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 11 сәуірдегі № 107 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 11.04.2025 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарды нысанды киіммен (погонсыз), сондай-ақ материалдық құралдармен, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 маусымдағы № 15-2/509 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11638 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдарды нысанды киіммен (погонсыз), сондай-ақ материалдық құралдармен, фото- және бейнетіркеуге арналған техникалық құралдармен қамтамасыз етудің заттай нормаларында:
3-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"
3-тарау. Фото- және бейнетіркеуге арналған материалдық құралдар, техникалық құралдар
52
Бейнетіркеуіш
дана
1
7 жыл
Өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау жүргізу кезінде
Өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті орган ведомствосының облыстық, қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары және фитосанитариялық бақылау бекеттері
Портативтік бейнетіркеуіш – сырғанамайтын жабыны бар соққыға төзімді корпус; кең бұрышты объектив; инфрақызыл LED жарықтандырғыш, лазерлі нысана көрсеткіш, IR-түнгі көру.
53
Планшеттік компьютер
дана
1
3 жыл
Андроид 7.1-ден ескі емес нұсқа, процессоры кемінде 8 ядро, жедел жадысы кемінде 3 гигабайт, сыйымдылығы сағатына 4 450 миллиамперден кем емес алмалы-салмалы аккумулятор, жиынтықта стилусы бар.
54
Деректерді орталықтандырылған сақтауға арналған серверлер
дана
1
3 жыл
DS-MH2111, DS-H2211 қосылатын портативті камералар. Материалы: металл.
55
Бейнекамера (бейнебақылау жүйесі үшін)
дана
1
3 жыл

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2015 года № 15-2/509 "Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой (без погон), а также материальными средствами, техническими средствами для фото- и видеофиксации должностных лиц, осуществляющих государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июня 2024 года № 195. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 11.04.2025 № 107.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 11.04.2025 № 107 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2015 года № 15-2/509 "Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой (без погон), а также материальными средствами, техническими средствами для фото- и видеофиксации должностных лиц, осуществляющих государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11638) следующее изменение:
в натуральных нормах обеспечения форменной одеждой (без погон), а также материальными средствами, техническими средствами для фото- и видеофиксации должностных лиц, осуществляющих государственный карантинный фитосанитарный контроль и надзор, утвержденных указанным приказом:
главу 3 изложить в следующей редакции:
"
Глава 3. Материальные средства, технические средства для фото- и видеофиксации
52
Видеорегистратор
штука
1
7 лет
При проведении государственного контроля и надзора в области карантина растений
Областные, городские, районные территориальные инспекции и фитосанитарные контрольные посты ведомства уполномоченного органа в области карантина растений
Портативный видеорегистратор – противоударный корпус с противоскользящим покрытием; широкоугольный объектив; инфракрасная LED подсветка, лазерный целеуказатель, IR-ночное видение.
53
Планшетный компьютер
штука
1
3 года
Версия не ранее Aндроид 7.1, процессором не менее 8 ядер, оперативной памятью не менее 3 гигабайт, аккумулятор съемный емкостью не менее 4 450 миллиампер в час, стилус в комплекте.
54
Серверы для централизованного хранения данных
штука
1
3 года
Портативные камеры с подключением: DS-MH2111, DS- H2211. Материал: металлическая.
55
Видеокамера (для системы видеонаблюдения)
штука
1
3 года

Камера: 1/3 CMOS матрицасы, көру бұрышы кемінде 110 градус. Бейне параметрлері: Бейне кірісі кемінде 1080 пиксель. Жады сақтау кіріктірілген чип, кем дегенде 32 гегабайт. Wi-Fi-ға қосылатын кірістірілген GPS модулі. Батареясы алмалы-салмалы, 1650 милиампер-сағат ажыратымдылығы 1080 пиксельмен (4 сағат жазады).
56
Пилотсыз ұшу аппараты (дрон)
дана
1
3 жыл
Кіріктірілген жадысы кемінде 1 терабайт болатын ұшқышсыз ұшу аппараты. Сигналдың әрекет ету радиусы кемінде 15 км. Аккумулятордан жұмыс істеу уақыты кем дегенде 40 минут. Жиіліктің оптикалық ұлғаюы кемінде – 7х. Бейнетүсірілімнің максималды ажыратымдылығы кемінде 4К (3840*2160), жел жылдамдығының максималды кедергісі кемінде – 12 м/с. Максималды ұшу қашықтығы кемінде 30 км. Жиынтықта: кемінде 3 дана, 5 000 мАч кем емес алынбалы аккумуляторлық батарея, аккумуляторлық батареяларды зарядтауға арналған концентратор (зарядтағыш).
".
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі

Камера: Матрица 1/3 CMOS, угол обзора не менее 110 градусов. Параметры видео: видеовход не менее 1080 пикселей. Хранение памяти встроенный чип, не менее 32 гигабайта. Встроенный GPS модуль с поддержкой Wi-Fi. Батарея съемная, 1650 милиампер-часов (4 часа записи с разрешением 1080 пикселей).
56
Беспилотный летательный аппарат (дрон)
штука
1
3 года
Беспилотный летательный аппарат со встроенной памятью не менее 1 терабайт. Радиус действия сигнала не менее 15 км.
Время работы от аккумулятора не менее 40 минут.
Оптическое увеличение кратности не менее 7х.
Максимальное разрешение видеосъемки – не менее 4К (3840*2160), максимальное сопротивление скорости ветра – не менее 12 м/с.
Максимальная дальность полета не менее 30 км.
Комплектность: не менее 3 штук аккумуляторных батарей съемных емкостью не менее 5 000 мАч, концентратор для зарядки аккумуляторных батарей (зарядное устройство).
".
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан