Ақсуат ауданы аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Абай облысы Ақсуат ауданы әкімінің 2024 жылғы 28 наурыздағы № 1 шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Ақсуат ауданы әкімінің 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 2 шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Ақсуат ауданы әкімінің 03.04.2024 № 2 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37- бабына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48- бабына және 50- бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сынаптамасын белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №32469 болып тіркелген) 2023 жылғы 10 мамырдағы №240 бұйрығына сәйкес, Ақсуат ауданының әкімі ШЕШТІ:
1. Абай облысы Ақсуат ауданының аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Ақсуат ауданы әкімінің орынбасары Мауадинов Кайрат Муратказинович табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып тағайындалсын және осы шешімнен туындайтын іс- шараларды жүргізуді тапсырсын.
3. "Ақсуат ауданы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз ету:
1) Осы шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Әділет министрлігінің Абай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорынның республикалық филиалына жіберу;
2) Осы шешімді Ақсуат ауданы әкімдігінің Интернет - ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыру.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Смаилов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба на территории района Аксуат
Решение акима района Аксуат области Абай от 28 марта 2024 года № 1. Утратило силу решением акима района Аксуат области Абай от 3 апреля 2024 года № 2.
Сноска. Утратило силу решением акима района Аксуат области Абай от 03.04.2024 № 2 (вступает в силу со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32469), РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба на территории района Аксуат области Абай.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера назначить заместителя акима района Аксуат Мауадинова Кайрата Муратказиновича и поручить провести мероприятия, вытекающие из данного решения.
3. Государственному учреждению "Аппарат акима района Аксуат" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по области Абай для официального опубликования и включения в Электронный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата района Аксуат после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнение настоящего решения оставляю за собой.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Аксуат А. Смаилов