Көктерек ауылдық округі – 33 361,0 мың теңге;
Мақаншы ауылдық округі – 3 040,0 мың теңге;
3. 2024 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 11/80-VIII "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 100 (жүз) пайыз атқаруға алынсын.

Коктерекскому сельскому округу – 33 361,0 тысяч тенге;
Маканчинскому сельскому округу – 3 040,0 тысяч тенге;
3. Принять к исполнению на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 (сто) процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2023 года № 11/80-VІII "Об областном бюджете на 2024-2026 годы".

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2024 жылға 6 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2025 жылдың бюджеті осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2026 жылдың бюджеті осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2024-2026 жылдарға Мақаншы ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 6 000,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет на 2025 год согласно приложению 2 к настоящему решению.
6. Утвердить бюджет на 2026 год согласно приложению 3 к настоящему решению.
7. Утвердить перечень программ развития бюджета района Мақаншы на 2024-2026 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4 к настоящему решению.

3 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
352 357,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
130 135,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130 135,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
130 135,0
2
Әлеуметтiк көмек
107 457.0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 457.0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 444,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 387,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 358,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 680,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
17 588,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 765,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 765,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 590,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 478,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
60 223,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
48 664,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 413 195,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
844 167,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

3 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
352 357,0
1
Социальное обеспечение
130 135,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130 135,0
005
Государственная адресная социальная помощь
130 135,0
2
Социальная помощь
107 457,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 457,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 444,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 387,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 358,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 680,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
17 588,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 765,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 765,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
3 590,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 478,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
60 223,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
48 664,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 413 195,0
1
Жилищное хозяйство
844 167,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)