4. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2024 жылға 6 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2025 жылдың бюджеті осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2026 жылдың бюджеті осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға бағытталған 2024-2026 жылдарға Мақаншы ауданы бюджетінің даму бағдарламаларының тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 6 000,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет на 2025 год согласно приложению 2 к настоящему решению.
6. Утвердить бюджет на 2026 год согласно приложению 3 к настоящему решению.
7. Утвердить перечень программ развития бюджета района Мақаншы на 2024-2026 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4 к настоящему решению.

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
436 553,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
144 843,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 843,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
144 843,0
2
Әлеуметтiк көмек
177 755,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 755,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 864,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 387,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 924,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 680,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 900,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
113 955.0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 955,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 590,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 478,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
60 223,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
48 664,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 679 471,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 146 938,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
844 167,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
170 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 167,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
433 721,0
1
Социальное обеспечение
144 843,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 843,0
005
Государственная адресная социальная помощь
144 843,0
2
Социальная помощь
177 755,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 755,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 864,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 387,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 924,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 680,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
40 900,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
113 955,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 955,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
3 590,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 478,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
60 223,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
48 664,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 679 471,6
1
Жилищное хозяйство
1 146 938,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
844 167,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
170 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 167,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда