Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 18 шілдедегі № 7-33/VIII "Мақаншы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 14-87/VIII шешімі
Мақаншы ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданы мәслихатының "Мақаншы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 18 шілдедегі № 7-33/VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақаншы ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 991 177,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 044 128,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 410,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49 407,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 887 232,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 528 777,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 793,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 304,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 038 ,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 574 866,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 574 866,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 581 904,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 038,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата района Мақаншы "О бюджете района Мақаншы на 2024-2026 годы" от 18 июля 2024 года № 7-33/VIII
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 26 ноября 2024 года № 14-87/VIII
маслихат района Мақаншы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Мақаншы "О бюджете района Мақаншы на 2024-2026 годы" от 18 июля 2024 года № 7-33/VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 991 177,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 044 128,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 410,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 407,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 887 232,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 528 777,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 793,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 304,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 038,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 574 866,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 574 866,0 тысяч тенге:
поступление займов – 581 904,0 тысяч тенге;
погашение займов – 7 038,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему.

3 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
352 357,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
130 135,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
130 135,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
130 135,0
2
Әлеуметтiк көмек
107 457.0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107 457.0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 444,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 387,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 358,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37 680,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
17 588,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 765,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 765,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 590,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 478,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
60 223,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
48 664,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 413 195,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
844 167,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

3 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
352 357,0
1
Социальное обеспечение
130 135,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
130 135,0
005
Государственная адресная социальная помощь
130 135,0
2
Социальная помощь
107 457,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107 457,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 444,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 387,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 358,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37 680,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
17 588,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 765,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 765,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
3 590,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 478,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
60 223,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
48 664,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 413 195,0
1
Жилищное хозяйство
844 167,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

29 301,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
490,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
145 985,0
1
Ауыл шаруашылығы
138 500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
138 500,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
138 500,0
6
Жер қатынастары
4 400,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4 400,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 590,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
3 085,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 085,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 085,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
78 946,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
78 946,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
78 946,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 832,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
75 304,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
810,0
12
Көлiк және коммуникация
83 442,0
1
Автомобиль көлiгi
74 442,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
74 442,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
27 436,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
47 006,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
9 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

29 301,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
490,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
145 985,0
1
Сельское хозяйство
138 500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
138 500,0
010
Развитие объектов сельского хозяйствах
138 500,0
6
Земельные отношения
4 400,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4 400,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
3 590,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
3 085,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 085,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 085,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
78 946,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
78 946,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
78 946,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
2 832,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
75 304,0
107
Осуществление деятельности за счет резерва непредвиденных расходов местного исполнительного органа
810,0
12
Транспорт и коммуникации
83 442,0
1
Автомобильный транспорт
74 442,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
74 442,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
27 436,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
47 006,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
9 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)