"Іргелі ғылыми зерттеулерді жүргізуге арналған салаларды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 376 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 23 қазандағы № 492 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1."Іргелі ғылыми зерттеулерді жүргізуге арналған салаларды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі № 376 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр С. Нұрбек
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2024 жылғы 29 шілдедегі
№ 376 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2024 жылғы 23 қазандағы
№ 492 бұйрығына
қосымша
Іргелі ғылыми зерттеулерді жүргізуге арналған салалардың тізбесі
№ р/с
Іргелі ғылыми зерттеулерді жүргізуге арналған салалардың атауы
1.
Археология
2.
Астрономия
3.
Астрофизика
4.
Атом энергиясы
5.
Шығыстану
6.
Өнер
7.
Тарих
8.
Мәдениет
9.
Әдебиет
10.
Математика және механика
11.
Білім беру
12.
Саясаттану
13.
Дінтану
14.
Әлеуметтану
15.
Философия
16.
Этнология
17.
Тіл білімі
18.
Биоорганикалық химия және табиғи қосылыстар химиясы
19.
Сейсмология

О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 376 "Об определении областей на проведение фундаментальных научных исследований"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 23 октября 2024 года № 492
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 376 "Об определении областей на проведение фундаментальных научных исследований" следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О науке и технологической политике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложение к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр С. Нурбек
Приложение
к приказу Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 29 июля 2024 года № 376
Приложение
к приказу Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 23 октября 2024 года № 492
Области на проведение фундаментальных научных исследований
п/п
Наименование области на проведение фундаментальных научных исследований
1.
Археология
2.
Астрономия
3.
Астрофизика
4.
Атомная энергия
5.
Востоковедение
6.
Искусство
7.
История
8.
Культура
9.
Литература
10.
Математика и механика
11.
Образование
12.
Политология
13.
Религиоведение
14.
Социология
15.
Философия
16.
Этнология
17.
Языкознание
18.
Биоорганическая химия и химия природных соединений
19.
Сейсмология