Ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі арқылы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 4 қарашадағы № 511 және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 3 желтоқсанда № 645/НҚ бірлескен бұйрығы
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20626 болып тіркелген) бекітілген "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында (бұдан әрі - Мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары) белгіленген тәртіпке сәйкес аккредиттеу туралы куәлікті беруге өтініштерді қағаз нұсқасына балама ретінде электрондық нысанда беру және қарау мүмкіндігімен ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі арқылы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жоба (бұдан әрі – Пилоттық жоба) іске қосылсын.
2. Қоса беріліп отырған ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі арқылы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру алгоритмі бекітілсін.
3. Пилоттық жобаның қолданылу мерзімі осы бірлескен бұйрық күшіне енген күннен бастап 2025 жылғы 1 шілдеге дейін айқындалсын.
4. "Astana Hub" IT-стартаптар халықаралық технопаркі" корпоративтік қоры:
1) "Smart Bridge" платформасында өтінім беру арқылы дербес деректерге қол жеткізуді бақылаудың мемлекеттік сервисіне (бұдан әрі - ДҚБ сервисі) қосылуды;
2) Пилоттық жоба шеңберінде қызметтер көрсету кезінде Қазақстан Республикасының Дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасына сәйкес ДҚБ сервисі арқылы дербес деректер субъектісінің немесе оның заңды өкілінің келісімін алуды қамтамасыз етсін.
5. "Astana Hub" IT-стартаптардың халықаралық технопаркі" корпоративтік қоры Пилоттық жоба кезеңі аяқталғаннан кейін және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабы 2-тармағының 1) және 5-1) тармақшаларына, 49-бабы 2-тармағының 4) және 6) тармақшаларына, 54-бабы 3-тармағының 3-2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 123 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16777 болып тіркелген) бекітілген "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларының 4 және 8-тармақтарына сәйкес өзінің ақпараттық жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізгенге дейін:

О реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" посредством информационной системы "Единое окно" национальной инновационной системы
Совместный приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 4 ноября 2024 года № 511 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 декабря 2024 года № 645/НҚ
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Запустить пилотный проект по оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" посредством информационной системы "Единое окно" национальной инновационной системы (далее – Пилотный проект) с возможностью подачи и рассмотрения заявлений на выдачу свидетельства об аккредитации в электронной форме в качестве альтернативы бумажному варианту согласно порядку, установленному Правилами оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее – Правила оказания государственной услуги), утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20626).
2. Утвердить прилагаемый Алгоритм реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" посредством информационной системы "Единое окно" национальной инновационной системы.
3. Определить срок действия пилотного проекта со дня вступления в силу настоящего совместного приказа до 1 июля 2025 года.
4. Корпоративному фонду "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" обеспечить:
1) подключение к государственному сервису контроля доступа к персональным данным (далее – сервис КДП) посредством подачи заявки на платформе "Smart Bridge";
2) при оказании услуг в рамках пилотного проекта обеспечить получение согласия субъекта персональных данных или его законного представителя посредством сервиса КДП в соответствии с законодательством Республики Казахстан о персональных данных и их защите.
5. Корпоративному фонду "Международный технопарк IT-стартапов "Astana Hub" по окончании периода пилотного проекта и до ввода в промышленную эксплуатацию своей информационной системы согласно подпунктов 1) и 5-1) пункта 2 статьи 38, подпунктов 4) и 6) пункта 2 статьи 49, подпункту 3-2) пункта 3 статьи 54 Закона Республики Казахстан "Об информатизации", пунктов 4 и 8 Правил интеграции объектов информатизации "электронного правительства", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 123 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16777), обеспечить интеграцию при наличии:

1) ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін сынаудың оң нәтижелері бар хаттамалар;
2) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес өзінің ақпараттық қауіпсіздік жедел орталығының жұмыс істеуін немесе үшінші тұлғалардан ақпараттық қауіпсіздік жедел орталығының қызметін сатып алуды қамтамасыз ету, сондай-ақ Орталықтың ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығымен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету;
3) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға сәйкестігі жөнінде шаралар қабылдау болған кезде интеграцияны қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурстарында орналастыруды;
2) осы бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберуді қамтамасыз етсін.
7. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім, Цифрлык даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрлеріне жүктелсін.
8. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
______ С. Нұрбек
Қазақстан Республикасының
Цифрлык даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
_______ Ж. Мәдиев
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрлігінің
2024 жылғы 4 қарашадағы
№ 511
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2024 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 645/НҚ
бұйрығымен бекітілген
Ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі" арқылы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру алгоритмі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" (astanahub.com) ақпараттық жүйесі арқылы электрондық форматта "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету жөніндегі пилоттық жобаны іске асырудың осы алгоритмі Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің пилоттық жобаны жүргізу тәртібін айқындайды.

1) протоколов с положительными результатами испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности;
2) собственного оперативного центра информационной безопасности и обеспечения его функционирования или приобретения услуги оперативного центра информационной безопасности у третьих лиц в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, а также обеспечения взаимодействия Центра с Национальным координационным центром информационной безопасности;
3) принятия мер по соответствию единым требованиям в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности.
6. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
2) в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего совместного приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров науки и высшего образования Республики Казахстан, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
8. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня его подписания последним из руководителей государственных органов.
Министр науки и высшего образования
Республики Казахстан
________ С. Нурбек
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
________ Ж. Мадиев
Утвержден совместным
приказом Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от "4" ноября 2024 года № 511
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от "3" декабря 2024 года
№ 645/НҚ
Алгоритм реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" посредством информационной системы "Единое окно" национальной инновационной системы"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Алгоритм реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее – государственная услуга) в электронном формате через информационную систему "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com) Министерства цифрового развития, инновации и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан определяет порядок проведения пилотного проекта.

2. Осы Алгоритмде мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" (astanahub.com) (бұдан әрі – ҰИЖ БТ) – бірыңғай портал арқылы инноваицялық қызмет пен инновацияларды қолдау шараларына қол жеткізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
2) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы;
3) "Жоғары білім берудің бірыңғай платформасы" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЖББП) – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі қызметінің бағыты бойынша ақпаратты жинауды, сақтауды, өңдеуді және ұсынуды қамтамасыз етуге арналған Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ақпараттық жүйесі;
4) "Жеке тұлғалар "Мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЖТ МДБ) – Қазақстан Республикасының жеке тұлғалары туралы ақпаратты тіркеу мен сақтаудың азаматтық жай-күйін сәйкестендіру және айқындау үшін жеткілікті бірыңғай жүйесі;
5) "Заңды тұлғалар "Мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЗТ МДБ) – заңды жай-күйін сәйкестендіру және айқындау үшін жеткілікті Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары туралы ақпаратты тіркеу мен сақтаудың бірыңғай жүйесі;
6) автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – АЖО) – көрсетілетін қызметті берушінің қызметін автоматтандыруға арналған жүйе;
7) дербес деректерге қол жеткізуді бақылаудың мемлекеттік сервисі (бұдан әрі – ДҚБ сервисі) – мемлекеттік органдардың және (немесе) мемлекеттік заңды тұлғалардың ақпараттандыру объектілерінде қамтылған дербес деректерге қол жеткізу кезінде меншік иелерінің және (немесе) операторлардың, үшінші тұлғалардың дербес деректер субъектісімен және уәкілетті органмен ақпараттық өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін қызмет, оның ішінде дербес деректер субъектісінің дербес деректерді жинауға, өңдеуге немесе оларды үшінші тұлғаларға беруге келісімі;
8) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті атынан ғылым саласындағы уәкілетті орган;
9) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;

2. В настоящем Алгоритме используются следующие основные понятия и сокращения:
1) "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com) (далее - ЕО НИС) - информационная система, обеспечивающая доступность к мерам поддержки инновационной деятельности и инноваций посредством единого портала;
2) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
3) информационная система "Единая платформа высшего образования" (далее - ЕПВО) – информационная система Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, предназначенная для обеспечения сбора, хранения, обработки и представления информации по направлению деятельности Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
4) информационная система "Государственная база данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) – единая система регистрации и хранения информации о физических лицах Республики Казахстан, достаточный для идентификации и определения гражданского состояния;
5) информационная система "Государственная база данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) – единая система регистрации и хранения информации о юридических лицах Республики Казахстан, достаточный для идентификации и определения юридического состояния;
6) автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) – система, предназначенная для автоматизации деятельности услугодателя;
7) государственный сервис контроля доступа к персональным данным (далее – сервис КДП) – услуга, обеспечивающая информационное взаимодействие собственников и (или) операторов, третьих лиц с субъектом персональных данных и уполномоченным органом при доступе к персональным данным, содержащимся в объектах информатизации государственных органов и (или) государственных юридических лиц, включая получение от субъекта персональных данных согласия на сбор, обработку персональных данных или их передачу третьим лицам;
8) услугодатель – уполномоченный орган в области науки в лице Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
9) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;

10) сервис иелері – Smart Bridge платформасында сервистері арқылы деректер мен мәліметтерді басқа жүйелерге беретін уәкілетті органдар.
Осы Алгоритмде қолданылатын барлық басқа терминдер "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарында және өзге де нормативтік құқықтық актілерде қолданылатын мағынада пайдаланылады.
2-тарау. Жеке тұлғалар үшін мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ҰИЖ БТ-да осы Алгоритмге 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДҚБ сервисі арқылы алынған дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісе отырып, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды ескере отырып өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ҰИЖ БТ-да ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеуге өтініш жасаған кезде, жеке тұлғаның дербес деректері ЖТ МДБ-мен интеграциялау арқылы автоматты түрде қалыптастырылады.
4. Көрсетілетін қызметті алушыны верификациялау қорытындысы бойынша ЖББП-дан жоғары және жоғары лқу орнынан кейінгі білімі және ғылыми дәрежесі туралы диплом бойынша мәліметтер ҰИЖ БТ алынады.
5. ЖББП-да мәліметтер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы деректерді қолмен толтырады, мәліметтерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері өтінішке қоса беріледі.
6. Қажетті бағытты таңдағаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы талап етілетін құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса береді:
техникалық және жаратылыстану ғылымдары үшін:
1 халықаралық патент немесе Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда немесе Scopus деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore жөнінде кемінде 35 (отыз бес) процентиль көрсеткіші бар басылымдарда 1 (бір) мақала;
әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін:
Clarivate Analytics компаниясының Journal Citation Reports деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар немесе Web of Science Core Collection деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index бөлімінде) 1 (бір) мақала;
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған ғылыми журналда 3 (үш) мақала.

10) владельцы сервисов - уполномоченные органы, передающие данные и сведения другим системам посредством сервисов на платформе Smart Bridge.
Все иные термины, используемые в настоящем Алгоритме, используются в том значении, в котором они употребляются в Законах Республики Казахстан "О государственных услугах", "Об информатизации" и иных нормативных правовых актах.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги для физических лиц
3. Для получения государственной услуги услугополучателем в ЕО НИС подается заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Алгоритму c согласием на сбор, обработку персональных данных, полученного посредством сервиса КДП, с учетом обеспечения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности согласно подпункту 1) пункта 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
При инициации услугополучателем заявления на аккредитацию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности в ЕОНИС, персональные данные физического лица формируются автоматически посредством интеграции с ГБД ФЛ.
4. По итогам верификации услугополучателя, на ЕО НИС подтягиваются сведения по диплому о высшем и послевузовском образовании и ученой степени из ЕПВО.
5. В случае отсутствия сведений в ЕПВО данные заполняются вручную услугополучателем, электронные копии подтверждающих сведения документов прилагаются к заявлению.
6. После выбора направления услугополучателем прикладываются электронные копии требуемых документов:
для технических и естественных наук:
1 международный патент или 1 (одна) статья в международном рецензируемом научном журнале, имеющем ненулевой импакт-фактор по данным в Journal Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или в изданиях, имеющих в базе данных Scopus показатель процентиль по CiteScore не менее 35 (тридцати пяти) хотя бы по одной из научных областей.
для социальных и гуманитарных наук:
1 (одна) статья в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (разделы Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс);
3 (три) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.

7. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы өтінішке қол қойылғаннан кейін, өтініш көрсетілетін қызметті берушіге АЖО-да қарау үшін жіберіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қарауы Мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
9. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеуге арналған өтінішті қараудың оң нәтижесі болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ҰИЖ БТ-да ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу туралы куәлікті қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ арқылы электрондық құжатқа қол қоюды ескере отырып, электрондық құжатты көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
10. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеуге арналған өтінішті қараудың теріс нәтижесі болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ҰИЖ БТ арқылы мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында белгіленген бас тарту негіздерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы арқылы қол қойылған "Дәлелді бас тартуды" жібереді.
3-тарау. Заңды тұлғалар үшін мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ҰИЖ БТ-да осы Алгоритмге 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДҚБ сервисі арқылы алынған дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісе отырып, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды ескере отырып өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ҰИЖ БТ-да ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеуге өтініш жасаған кезде заңды тұлғаның деректері ЗТ МДБ-мен интеграциялау арқылы автоматты түрде қалыптастырылады.
12. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысқан қызметкерлер туралы деректер енгізілгеннен кейін ҰИЖ БТ әрбір қызметкерге ЖББП-дан академиялық немесе ғылыми дәрежесі туралы диплом бойынша мәліметтерді сұратады.
13. ЖББП-да мәліметтер болмаған жағдайда деректерді көрсетілетін қызметті алушы қолмен толтырады, мәліметтерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері өтінішке қоса беріледі.
14. Еңбек шартының немесе аккредиттелетін ұйым негізгі жұмыс орны болып көрсетілген өзге де растайтын құжаттардың және қызметкерлерді жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың электрондық көшірмелері өтінішке қоса беріледі.
15. Көрсетілетін қызметті алушы соңғы 5 (бес) жылдағы мәліметтерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса береді:

7. После подписания заявления через ЭЦП услугополучателя, заявление направляется на АРМ услугодателя на рассмотрение.
8. Дальнейшее рассмотрение заявления услугодателем осуществляется согласно Правилам оказания государственной услуги.
9. В случае положительного результата рассмотрения заявления на аккредитацию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, услугодатель формирует в ЕО НИС свидетельство об аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности и направляет электронный документ услугополучателю, с учетом подписания электронного документа через ЭЦП услугодателя.
10. В случае отрицательного результата рассмотрения заявления на аккредитацию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, услугодатель посредством ЕО НИС направляет подписанный через ЭЦП услугодателя "Мотивированный отказ" с указанием оснований отказа, установленных Правилами оказания государственной услуги.
Глава 3. Порядок оказания государственной услуги для юридических лиц
11. Для получения государственной услуги услугополучателем в ЕОНИС подается заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему Алгоритму c согласием на сбор, обработку персональных данных, полученного посредством сервиса КДП, с учетом обеспечения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности согласно подпункту 1) пункта 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
При инициации услугополучателем заявления на аккредитацию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности на ЕО НИС, данные юридического лица формируются автоматически посредством интеграции с ГБД ЮЛ.
12. После ввода данных о сотрудниках, занимающихся научной и (или) научно-технической деятельностью, ЕО НИС запрашивает сведения по диплому об академической или ученой степени из ЕПВО на каждого сотрудника.
13. В случае отсутствия сведений в ЕПВО данные заполняются вручную услугополучателем, электронные копии подтверждающих сведения документов прилагаются к заявлению.
14. К заявлению прилагаются электронные копии трудового договора или иных подтверждающих документов, где основным местом работы указана аккредитуемая организация и приказа о приеме на работу сотрудников.
15. Услугополучателем прикладываются электронные копии подтверждающих документов, за последние 5 (пять) лет:

1) ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін тиісті жабдықталған халықаралық және (немесе) республикалық деңгейдегі зертханалардың болуы туралы мәліметтер (зертханалардың болуын қажет етпейтін гуманитарлық, әлеуметтік және экономикалық ғылымдарды қоспағанда);
2) соңғы 5 (бес) жылдағы біліктілікті арттыру туралы мәліметтер;
3) соңғы 5 (бес) жылдағы ҒЗЖ қаржыландыру және орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды орындау туралы мәліметтер;
4) соңғы 5 (бес) зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер;
5) соңғы 5 (бес) жарияланған ғылыми жұмыстар туралы мәліметтер.
Егер субъекті қызметінің кезеңі 5 жылдан аспаса, онда растайтын құжаттар көшірмесі оның қызметінің барлық кезеңіне ұсынылады.
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы өтінішке қол қойылғаннан кейін өтініш көрсетілетін қызметті берушіге АЖО-да қарау үшін жіберіледі.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қарауы Мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
18. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеуге арналған өтінішті қараудың оң нәтижесі болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ҰИЖ БТ-да ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу туралы куәлікті қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы арқылы электрондық құжатқа қол қоюды ескере отырып, электрондық құжатты көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
19. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеуге арналған өтінішті қараудың теріс нәтижесі болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ҰИЖ БТ арқылы Мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында белгіленген бас тарту негіздерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы арқылы қол қойылған "Дәлелді бас тартуды" жібереді.
"Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет
субъектілерін аккредиттеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
жөніндегі пилоттық жобаны
іске асыру алгоритміне
1-қосымша
Нысан
кімге_______________________
кімнен_____________________
Тегі, аты, әкесінің аты
_________________________
(телефон/электроныдық мекенжайы)
Өтініш (жеке тұлғалар үшін)
___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) ғылыми және (немесе)
ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде аккредиттеу өткізуді сұраймын.
Құжаттың атауы
Бар/жоғы туралы белгі
1 2 3
1
Мыналардың: жоғары білім туралы дипломның; магистр дипломының және (немесе) ғылыми дәрежені (ғылым кандидаты, ғылым докторы), философия докторының (PhD) дәрежесін, бейіні бойынша доктор дәрежесін беру туралы дипломның және (немесе) қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор ғылыми атағын беру туралы аттестаттың (дипломның) көшірмелері. (Шетелдік білім беру ұйымдары берген білімі туралы құжаттар Қазақстан Республикасының аумағында білім саласындағы заңнамаға сәйкес танылады).
2
Соңғы 5 жылда басып шығарылған 1 монография және (немесе) жарияланған ғылыми мақалалар: техникалық және жаратылыстану ғылымдары үшін 1 халықаралық патент немесе Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus (Скопус) деректер базасында ғылыми салалардың ең болмағанда біреуі бойынша CiteScore (СайтСкор) жөнінде кемінде 35 (отыз бес) процентиль көрсеткіші бар басылымдарда 1 (бір) мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша нөлдік емес импакт-факторы бар немесе Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index(Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index бөлімінде) (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс) 1 (бір) мақала, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім беру министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған ғылыми журналда 3 (үш) мақала.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі (astanahub.com) арқылы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жоба шеңберінде Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бизнес-сәйкестендіру нөмірі 230440024058) беруге келісім беремін.
Дербес деректерді трансшекаралық берудің жоқтығы, сондай-ақ дербес деректерді жалпыға қолжетімді көздерде таратудың жоқтығы туралы хабарлаймын.
Жиналатын деректердің тізбесі: Тегі, аты, әкесінің аты, жеке сәйкестендіру нөмірі, банктік деректемелер, электрондық пошта, телефон нөмірі, білімі, академиялық немесе ғылыми дәрежесі туралы мәліметтер.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер және жалған құжаттарды ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
20____ жыл "____" "_______" ___________________________________________
(Қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
2-қосымша
Нысан
кімге______________________
кімнен ________________________
(субъектінің толық атауы)
__________________________
(телефон/электроныдық мекенжайы)
Өтініш (заңды тұлғалар үшін)
Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде _________
_______________________________________ аккредиттеуді өткізуді сұраймын.
Құжаттың атауы
Бар-жоғы туралы белгі
1 2 3
1
Ұйым жарғысының көшірмесі
2
Осы қағидаларға 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті алушы туралы мәлімет
3
Осы қағидаларға 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларда көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі (astanahub.com) арқылы "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету жөніндегі пилоттық жоба шеңберінде Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бизнес-сәйкестендіру нөмірі 230440024058) беруге келісім беремін.
Дербес деректерді трансшекаралық берудің жоқтығы, сондай-ақ дербес деректерді жалпыға қолжетімді көздерде таратудың жоқтығы туралы хабарлаймын.
Жиналатын деректердің тізбесі: Тегі, аты, әкесінің аты, жеке сәйкестендіру нөмірі, банктік деректемелер, электрондық пошта, телефон нөмірі, білімі, академиялық немесе ғылыми дәрежесі туралы мәліметтер.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер және жалған құжаттарды ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы___________ _______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
3-қосымша
Ұйым туралы мәліметтер
Алғаш мемлекеттік тіркелген күні (құрылған жылы)
Ұйымның қызмет түрі
Меншік нысаны: мемлекеттік/жеке
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілері аккредиттеуінің болуы
Заңды мекенжайы, телефоны,электрондық поштасы, интернет-ресурсы (бар болғанда)
Бірінші рет Қайта (күні, куәліктің сериялық нөмірі)
1 2 3 4 5 6 7
Мыналар:
- ұйым жарғысының көшірмесі;
- аккредиттеуге қайта ұсынылған жағдайда бұрынғы аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесі ұсынылады.
Басшы___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
4-қосымша
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысқан қызметкерлер, ғылыми дәрежелері бар ғылым докторы, ғылым кандидаты, философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор, қауымдастырылған профессор (доцент) немесе профессор туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
"Магистр" академиялық дәрежесі (мамандығы, берілген жылы) туралы мәлімет
"Философия докторының (PhD)" немесе "Бейіні бойынша доктор", (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет
"Ғылым кандидаты" немесе "Ғылым докторы" (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет
"Қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "Профессор", (мамандығы, берілген жылы) ғылыми дәрежелері бойынша мәлімет ) ғылыми атағы туралы мәлімет
1 2 3 4 5 6
Барлығы:
Мыналар:
- дипломдар көшірмелері;
- еңбек шарты және (немесе) қызметкерлерді жұмысқа қабылдау туралы бұйрық ұсынылады.
Ескертпе:

1) Сведения о наличии лаборатории международного и (или) республиканского уровня с соответствующим оборудованием для ведения научно-исследовательских работ (за исключением гуманитарных, социологических и экономических наук не требующие наличие лаборатории);
2) Сведения о повышении квалификации за последние 5 (пять) лет;
3) Сведения об общем объеме финансировании НИР и выполнение научных, научно-технических проектов и программ за последние 5 (пять) лет;
4) Сведения об объектах интеллектуальной собственности за последние 5 (пять) лет;
5) Сведения об опубликованных научных работах за последние 5 (пять) лет.
Если период деятельности субъекта не превышает 5 лет, копии подтверждающих документов представляются за весь период его деятельности.
16. После подписания заявления через ЭЦП услугополучателя, заявление направляется на АРМ услугодателя на рассмотрение.
17. Дальнейшее рассмотрение заявления услугодателем осуществляется согласно Правилам оказания государственной услуги.
18. В случае положительного результата рассмотрения заявления на аккредитацию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, услугодатель формирует в ЕО НИС свидетельство об аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности и направляет электронный документ услугополучателю, с учетом подписания электронного документа через ЭЦП услугодателя.
19. В случае отрицательного результата рассмотрения заявления на аккредитацию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, услугодатель посредством ЕО НИС направляет подписанный через ЭЦП услугодателя "Мотивированный отказ" с указанием оснований отказа установленных Правилами оказания государственной услуги.
Приложение 1 к Алгоритму
реализации пилотного
проекта по оказанию
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
посредством информационной
системы "Единое окно"
национальной инновационной
системы
Форма
кому: _______________________
от _________________________
(фамилия, имя отчество
(при его наличии))
________________________
(телефонный/
электронный адрес)
Заявление (для физических лиц)
Прошу провести аккредитацию _____________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии))
в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности.
Приложение:
Наименование документа
Отметка о наличии
1
2
3
1
Копии:
диплома о высшем образовании;
диплома магистра и (или) диплома о присуждении ученой степени (кандидата наук, доктора наук);
степени доктора философии (PhD);
доктора по профилю и (или) аттестата (диплома) о присвоении ученого звания ассоциированного профессора (доцента) или профессора. (Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, признаются на территории Республики Казахстан согласно законодательству в сфере образования).
2
1 (одна) монография и (или) опубликованные научные статьи за последние 5 (пять) лет:
для технических и естественных наук 1 (один) международный патент или 1 (одна) статья в международном рецензируемом научном журнале, имеющем ненулевой импакт-фактор по данным в Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или в изданиях, имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35 (тридцати пяти) хотя бы по одной из научных областей;
для социальных и гуманитарных наук 1 (одна) статья в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (разделы Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс);
а также 3 (три) статьи в научных изданиях, рекомендованных Комитетом по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку моих персональных данных, а также на передачу их в некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан (бизнес-идентификационный номер 230440024058) в рамках пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" посредством информационной системы "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com).
Сообщаю об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: фамилия, имя, отчество, индивидуальный идентификационный номер, банковские реквизиты, электронная почта, номер телефона, сведения об образовании, академической или ученой степени.
Подтверждаю достоверность предоставленной информации, осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
"__" _________ 20__ год
________________ _______________________________________________
(Подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2 к Алгоритму
реализации пилотного
проекта по оказанию
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
посредством информационной
системы Единое окно"
национальной инновационной
системы
Форма
кому: _______________________
от _________________________
(фамилия, имя, отчество)
________________________
(телефонный/
электронный адрес)
Заявление (для юридических лиц)
Прошу провести аккредитацию_______________________________________________
(наименование юридического лица (при его наличии)
в качестве субъекта научной и (или) научно-технической деятельности.
Приложение:
Наименование документа
Отметка о наличии
1
2
3
1
Копия устава организации
2
Сведения об услугополучателе согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9,10 к настоящим Правилам;
3
Копии документов, подтверждающих сведения, указанные в приложениях 4, 5, 6, 7, 8, 9,10 к настоящим Правилам.
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку моих персональных данных, а также на передачу их в Некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан (бизнес-идентификационный номер 230440024058) в рамках пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" посредством информационной системы "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com).
Сообщаю об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: фамилия, имя, отчество, индивидуальный идентификационный номер, банковские реквизиты, электронная почта, номер телефона, сведения об образовании, академической или ученой степени.
Подтверждаю достоверность предоставленной информации, осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель
_______________ _________ ___________________________________________________
(место печати) (Подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 3 к Алгоритму
реализации пилотного проекта
по оказанию государственной
услуги "Аккредитация
субъектов научной и (или)
научно-технической
деятельности" посредством
информационной системы
"Единое окно" национальной
инновационной системы
Сведения об организации
Дата первичной государственной регистрации (год создания)
Вид деятельности организации
Форма собственности: государственная/частная
Наличие аккредитации субъекта научной и (или) научно-технической деятельности
Юридический адрес, телефон, электронная почта, интернет-ресурс
Первичная
Повторная (дата, серийный номер свидетельства)
1
2
3
4
5
6
7
Прилагается:
- копия устава организации;
- в случае повторной аккредитации прилагается копия свидетельства об аккредитации.
Руководитель организации__________________________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 4 к Алгоритму
реализации пилотного
проекта по оказанию
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
посредством информационной
системы "Единое окно"
национальной
инновационной системы
Сведения о сотрудниках, занимающиеся научной и (или) научно-технической деятельностью с учеными степенями доктор наук, кандидат наук, доктор философии (PhD), доктор по профилю, с ученым званием ассоциированный профессор (доцент) или профессор, а также академической степени магистр
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Сведения академической степени "магистр" (специальность, год присуждения)
Сведения об ученой степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю", (специальность, год присуждения)
Сведения об ученой степени "кандидат наук" или "доктор наук" (специальность, год присуждения)
Сведения об ученом звании "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", (специальность, год присуждения)
1
2
3
4
5
6
Итого:
Прилагается:
- копии дипломов;
- трудовой договор или иные подтверждающие документы где основным местом работы указана аккредитуемая организация и приказ о приеме на работу сотрудников.
Примечание:

- аккредиттеуге штатында кемінде 5 ғылыми қызметкері бар, осы ұйымда 6 айдан астам жұмыс істейтін ұйымдар береді;
- Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметпен айналысқан қызметкерлер бойынша мәліметтер ұйыммен айқындалады, сондай-ақ, ғылыми қызметпен айналысқан бұрын жұмыс жасаған қызметкерлер туралы ақпарат, кесте түрінде Т.А.Ә., лауазымы және ғылыми дәрежесі/атағы.
Басшы___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
5-қосымша
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін тиісті жабдықталған халықаралық және (немесе) республикалық деңгейдегі зертханалардың болуы туралы мәліметтер (зертханалардың болуын қажет етпейтін гуманитарлық, әлеуметтік және экономикалық ғылымдардан басқа)
Жалпы және пайдалы аумағы көрсетілген ғимараттың нақты мекенжайы
Атауы мен аумағы көрсетілген зерттеу жұмыстарына арналған зертхананың болуы
Сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхананың болуы:
- халықаралық деңгейде - республикалық деңгейде
1 2 3 4 5
Барлығы:
Мыналар:
- Сертификатталған немесе аттестатталған (аккредиттелген) зертхана куәлігінің көшірмесі және (немесе) зертхана көрсетілген ұйымның құрылымы;
- зертхана паспорты;
- егер ұйым зерттеу жұмыстарына зертхана жалға алса, жалға алу шарты;
- жүзеге асыратын ғылыми қызмет түріне зертхана қажет болмаған жағдайда, түсіндірме (еркін нысанда) ұсынылады.
Ескертпе: зертханалардың болуы туралы мәліметтер толтырылғанға дейін аккредиттелетін ұйым "E-lab" модуліндегі зертханалар мен жабдықтар туралы деректерді ҰИЖ БТ ақпараттық жүйесінде енгізеді.
Басшы___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
6-қосымша
Соңғы 5 (бес) жылдағы біліктілікті арттыру туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің-аты (бар болғанда)
Тақырыптың атауы
Оқуды өту мерзімі және орны
Халықаралық немесе республикалық деңгейде өткен оқудың (курстың) атауы
- халықаралық деңгейде - республикалық деңгейде
1 2 3 4 5 6
Итого:
Мыналар:
- біліктілікті арттыру туралы сертификат көшірмесі және (немесе) куәлік
Басшы___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
7-қосымша
Соңғы 5 (бес) жылдағы ҒЗЖ қаржыландыру және орындалған ғылыми, ғылыми- техникалық жобалар мен бағдарламаларды орындау туралы мәліметтер
Гранттық қаржыландыру (ГҚ)
Бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру (БНҚ)
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға грант
Өзге де көздердегі гранттар (коммерцияландыру жобалары халықаралық ұйымдар мен қорлардың және т.б. қаржыландыруы)
Меншікті қаражат
Өзге де көздер (бизнес, үкіметтік емес қорлар мен ұйымдар қаржыландыратын бағдарламалар мен жобалар)
1 2 3 4 5 6 7
Мыналар:
- орындалған ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламалар туралы шарт көшірмелері;
- ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы есеп көшірмелері және (немесе) атқарылған жұмыстар актісі ұсынылады.
Басшы___________ ______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
8-қосымша
Соңғы 5 (бес) жылдағы зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер
Қорғау құжаттары (өнертабысқа патенттер, өнеркәсіптік үлгілер, пайдалы модельдер, селекциялық жетістіктер)
Авторлық құқық
Халықаралық патент (еуразиялық патент), лицензиялық келісімдер
1 2 3 4
Мыналар:
- өнертабыс, өнеркәсіптік үлгілер, пайдалы моделдер, селекциялық жетістіктер патенттерінің көшірмелері;
- авторлық құқық куәлігінің көшірмесі;
- халықаралық патент (еуразиялық патент), лицензиялық келісімдер көшірмелері ұсынылады.
Басшы_______ ________________________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық инновациялық
жүйесінің "Бірыңғай терезесі"
ақпараттық жүйесі арқылы
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық
қызмет субъектілерін
аккредиттеу" мемлекеттік
қызметін көрсету жөніндегі
пилоттық жобаны іске асыру
алгоритміне
9-қосымша
Соңғы 5 (бес) жылдағы жарияланған ғылыми жұмыстар туралы мәліметтер

-на аккредитацию подают организации, имеющие в штате не менее 5 научных работников, работающие в этой организации более 6 месяцев;
-сведения о сотрудниках, занимающиеся научной и (или) научно-технической деятельностью определяются услугополучателями (юридические лица), а также информация о ранее работавших сотрудниках задействованных в научную деятельность представляется в виде таблицы с указанием Ф.И.О, периода работы, должность и ученая степень/звания.
Руководитель организации _________________________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 5 к Алгоритму
реализации пилотного
проекта по оказанию
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
посредством информационной
системы "Единое окно"
национальной
инновационной системы
Сведения о наличии лаборатории международного и (или) республиканского уровня с соответствующим оборудованием для ведения научно-исследовательских работ (за исключением гуманитарных, социологических и экономических наук не требующие наличие лаборатории)
Фактический адрес здания (строения) с указанием общей и полезной площади (м2)
Наличие лаборатории для исследовательских работ с указанием наименования и площади
Наличие сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) лаборатории на международном уровне либо на республиканском уровне с указанием наименования и площади:
- на международном уровне
- на республиканском уровне
1
2
3
4
5
Итого:
Прилагается:
- копия свидетельства сертифицированной или аттестованной (аккредитованной) лаборатории и (или) структура организации с указанием лаборатории;
- паспорт лаборатории;
- если организация арендует лабораторию для исследовательских работ, прилагается договор аренды лаборатории;
- пояснение (в произвольной форме) о том, что согласно осуществляемой научной деятельности не требуется наличие лаборатории.
*Примечание: до заполнения сведения о наличии лаборатории аккредитуемая организация вводит данные о лабораториях и оборудованиях в модуле "E-lab" в информационной системе ЕО НИС.
Руководитель организации________________ __________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 6 к Алгоритму
реализации пилотного
проекта по оказанию
государственной услуги
"Аккредитация субъектов
научной и (или) научно-
технической деятельности"
посредством информационной
системы "Единое окно"
национальной
инновационной системы
Сведения о повышении квалификации за последние 5 (пять) лет
Фамилия, имя, отчество при наличии)
Наименование темы
Место и период прохождения обучения (курсов)
Наименование организации, в которой проходило обучение (курсы) на международном уровне либо на республиканском
- на международном уровне
- на республиканском уровне
1
2
3
4
5
6
Итого:
Прилагается:
- копии сертификата и (или) удостоверения о повышении квалификации
Руководитель организации __________________________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 7 к Алгоритму
реализации пилотного проекта
по оказанию государственной
услуги "Аккредитация
субъектов научной и (или)
научно-технической
деятельности" посредством
информационной системы
"Единое окно" национальной
инновационной системы
Сведения об общем объеме финансировании НИР и выполнение научных, научно-технических проектов и программ за последние 5 (пять) лет
Проекты грантового финансирования (ГФ)
Целевые научные, научно-технические программы (ПЦФ)
Гранты на коммерциализацию результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Гранты из иных источников (проекты финансируемые местным бюджетом или международными организациями и фондами и др.)
Собственные средства
Прочие источники (программы и проекты, финансируемые бизнесом, неправительственными фондами и организациями и др.)
1
2
3
4
5
6
7
Прилагается:
- копии договоров о выполнении научных, научно-технических проектов и программ;
- копии отчетов о научно-исследовательской работе и (или) акты выполненных работ.
Руководитель организации ________________________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 8 к Алгоритму
реализации пилотного проекта
по оказанию государственной
услуги "Аккредитация
субъектов научной и (или)
научно-технической
деятельности" посредством
информационной системы
"Единое окно" национальной
инновационной системы
Сведения об объектах интеллектуальной собственности за последние 5 (пять) лет
Охранные документы (патенты на изобретения, промышленные образцы, полезные модели, селекционные достижения)
Авторские права
Международный патент (евразийский патент), Лицензионные соглашения
1
2
3
4
Прилагается:
- копии патентов на изобретения, промышленные образцы, полезные модели, селекционные достижения;
- копии свидетельств на авторские права;
- копии международных патентов (евразийский патент), лицензионных соглашений.
Руководитель организации __________________________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 9 к Алгоритму
реализации пилотного проекта
по оказанию государственной
услуги "Аккредитация
субъектов научной и (или)
научно-технической
деятельности" посредством
информационной системы
"Единое окно" национальной
инновационной системы
Сведения об опубликованных научных работ за последние 5 (пять) лет

Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) деректері бойынша 1,2 және 3 квартильге кіретін халықаралық рецензияланатын ғылыми журналда, немесе Scopus (Скопус) деректер базасында ең болмағанда бірі ғылыми салалардағы CiteScore (СайтСкор) бойынша кемінде 35 процентиль көрсеткіші бар басылымдарда мақала, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар үшін Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс) компаниясының Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) деректер базасында (Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index(Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс) бөлімінде) мақала
ҒДРИ индекстелетін ғылыми журналдарда және басқа да халықаралық базаларда
ҚР ҒЖБМ ҒЖББСБК ұсынған ғылыми басылымдарда
Конференциялардың, форумдардың, съездердің, симпозиум, конгресстерге материалдарында
Баспа қызметі (монографиялар, оқулықтар, бірлік. құралдар, әдістемелік құжаттар.)
1
2
3
4
5
6
Мыналар:
- жарияланған ғылыми мақалалар көшірмесі;
- конференциялар, форумдар, съездер, симпозиумдар, конгресстер бойынша жарияланған материалдар көшірмелері;
- монографиялар, оқулықтар, құралдар,әдістемелік құжаттар көшірмелері ұсынылады.
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҒДРИ - Ресейлік ғылыми дәйексөз индексі
ҚР ҒЖБМ ҒЖБССҚЕК – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым және жоғары білім беру саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті
Басшы___________ _______________________________________
қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

Статьи в международных рецензируемых научных журналах, входящих в 1, 2 и 3 квартиль по данным Journal Citation Reports (Джоурнал Ситэйшн Рэпортс) компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс), или имеющих в базе данных Scopus (Скопус) показатель процентиль по CiteScore (СайтСкор) не менее 35 хотя бы по одной из научных областей, в области социальных и гуманитарных наук, в журналах, индексируемых в базе данных Web of Science Core Collection (Уэп оф Сайнс Кор Калэкшн) (Arts and Humanities Citation Index (Артс энд Хюманитис Ситэйшн Индекс), Science Citation Index Expanded (Сайнс Ситэйшн Индекс Экспандэд), Social Sciences Citation Index (Сошл Сайнс Ситиэйшн Индекс)), компании Clarivate Analytics (Кларивэйт Аналитикс)
Статьи в журналах, индексируемых РИНЦ и других международных базах с ненулевым импакт-фактором
Статьи в научных изданиях, рекомендованных КОКСНВО МНВО РК
Материалы по конференциям, форумам, съездам, симпозиумам, конгрессам
Издательская деятельность (монографии, учебники, пособии, методические документы)
1
2
3
4
5
6
Прилагается:
- копии опубликованных научных статей;
- копии опубликованных материалов по конференциям, форумам, съездам, симпозиумам, конгрессам;
- копии монографии, учебников, пособии, методических документов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РИНЦ – Российский индекс научного цитирования
КОКСНВО МНВО РК – Комитет по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Руководитель организации __________ _____________________________________
(подпись)       (Фамилия, имя, отчество (при наличии)