"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 14 маусымдағы № 341/НҚ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 июня 2024 года № 341/НҚ
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:

1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі:
177-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие изменения и дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:
пункт 177 изложить в следующей редакции:
"

177.
00
40
30
10
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
";
190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
190.
00
40
40
03
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
";
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
194.
00
40
40
06
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біролғы ақшалай төлемді тағайындау
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
";
337-тармақ алынып тасталсын;
мынадай редакциядағы 337-1, 337-2 және 337-3-тармақтармен толықтыру:
"
337-1.
00603006
Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік- құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қалпына келтіру
ІІМ
337-2.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта рәсімдеу
ІІМ
337-3.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату
ІІМ
";
мынадай редакциядағы 430-1-тармақпен толықтыру:
"
4
3
0
-1.
00
70
50
11
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру
Еңбек
мині
";
468-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
6
8.
00
80
30
08
Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
ОАМ
"Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, сондай-ақ білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелді.
";
469-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
6
9.
00
80
30
09
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы құжаттардың мәліметтерін өзектендіру (түзету)
ҒЖБМ

177.
00
40
30
10
Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункт 190 изложить в следующей редакции:
"
190.
00
40
40
03
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание и назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункт 194 изложить в следующей редакции:
"
194.
00
40
40
06
Назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункт 337 исключить;
дополнить пунктами 337-1, 337-2 и 337-3 следующего содержания:
"
337-1.
00603006
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел
Республики Казахстан.
Возобновление действия cанитарно-эпидемиологического заключения
МВД
337-2.
Переоформление cанитарно-эпидемиологического заключения
МВД
337-3.
Прекращение действия cанитарно-эпидемиологического заключения
МВД
";
дополнить пунктом 430-1 следующего содержания:
"
430-1.
00
70
50
11
Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг
МТ
СЗН
";
пункт 468 изложить в следующей редакции:
"
468.
00
80
30
08
Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании
МП
"Об утверждении видов документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании, формы документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца и правила их учета и выдачи, основные требования к содержанию документов об образовании собственного образца и правила их учета и выдачи, а также форму справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование в организациях образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
";
пункт 469 изложить в следующей редакции:
"
469.
00
80
30
09
Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании высшего и послевузовского образования
МН
ВО

"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 ақпандағы № 47 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31894 болып тіркелді.
";

"Об утверждении видов документов о высшем и (или) послевузовском образовании, формы документов о высшем и (или) послевузовском образовании государственного образца и правил их учета и выдачи, основных требований к содержанию документов о высшем и (или) послевузовском образовании собственного образца и правил их учета и выдачи" Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 февраля 2023 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31894.
";

475, 476, 477, 478 және 479-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
475.
00803014
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобаны мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 10 сәуірдегі № 160 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34249 болып тіркелді

пункты 475, 476, 477, 478 и 479 изложить в следующей редакции:
"
475.
00803014
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению
Государственный учет научного, научно-технического проекта
МНВО
"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 апреля 2024 года № 160. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34249.

476.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
477.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
478.
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
479.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
";
496 және 497-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
496.
00
90
10
04
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
Тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
ҚМ
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
497.
Заңды тұлғалар тізілімінен үзінді (бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлтық тізілімінен)
ҚМ
";
498 және 499-тармақтар алынып тасталсын;
528 және 529-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
528.
00903013
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Экспортқа лицензия беру
СИМ
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді.
529.
Импортқа лицензия беру
СИМ
";
мынадай редакциядағы 557-1-тармақпен толықтыру:
"

476.
Государственный учет научной, научно-технической программы
МНВО
477.
Государственный учет отчета по выполнению научных, научно-технических проектов
МНВО
478.
Государственный учет отчета по выполнению научной, научно-технической программы
МНВО
479.
Государственный учет результата научной и (или) научно-технической деятельности
МНВО
";
пункты 496 и 497 изложить в следующей редакции:
"
496.
00
90
10
04
Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств
Выдача справки о регистрации (перерегистрации)
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
497.
Выписка из реестра юридических лиц (из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров)
МЮ
";
пункты 498 и 499 исключить;
в пунктах 528 и 529 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить 557-1 пунктом следующего содержания:
"

"Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10198 тіркелді.
";
765-тармақ алынып тасталсын;
864, 865, 866 және 867-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай редакциядағы 864-1, 865-1, 866-1, 867-1 және 867-2- тармақтармен толықтыру:
"
864-1.
01403017
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Экспортқа лицензия беру
ӨҚМ
"Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 26 маусымдағы № 374 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20907 болып тіркелді.
865-1.
Импортқа лицензия беру
ӨҚМ
866-1.
Ақпаратты немесе шифрлау (криптографиялық) құралдарын жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдардың экспортына немесе импортына лицензия беру
ӨҚМ
867-1.
Экспортқа және (немесе) импортқа айрықша лицензия беру
ӨҚМ

"Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10198.
";
пункт 765 исключить;
пункты 864, 865, 866 и 867 исключить;
дополнить пунктами 864-1, 865-1, 866-1, 867-1 и 867-2 следующего содержания:
"
864-1.
01403017
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Выдача лицензии на экспорт
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 июня 2020 года № 374. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20907.
865-1.
Выдача лицензии на импорт
МПС
866-1.
Выдача лицензии на экспорт или импорт специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации или шифровальных (криптографических) средств
МПС
867-1.
Выдача исключительной лицензии на экспорт и (или) импорт
МПС

867-2.
Отандық шикізат тауарларының тізбесіне енгізілген шикізат тауарларының экспортына лицензия беру
ӨҚМ
";
887-тармақ алынып тасталсын;
мынадай редакциядағы 887-1, 887-2 және 887-3-тармақтармен толықтыру:
"
887-1.
01404005
Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне (тізілімінен) енгізу (алып тастау) өлшемшарттарын бекіту
Бағдарламалық қамтамасыз етуді және электрондық өнеркәсіп өнімдерін сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізіліміне енгізу
ЦДИ
АӨМ
Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16750 болып тіркелді.

867-2.
Выдача лицензии на экспорт сырьевых товаров, включенных в перечень отечественных сырьевых товаров
МПС
";
пункт 887 исключить;
дополнить пунктами 887-1, 887-2 и 887-3 следующего содержания:
"
887-1.
01404005
Включение (исключение) программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр (из реестра) доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Включение программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
МЦР
ИАП
"Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16750.

887-2.
Бағдарламалық қамтамасыз етуді немесе электрондық өнеркәсіп өнімін сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімінен тізілімінен алып тастау
ЦДИ
АӨМ
887-3.
Сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізілімінде қамтылған мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ЦДИ
АӨМ
";
919-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
919.
01
50
10
04
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу
ЭМ
"Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 18 сәуірдегі № 167 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34283 болып тіркелді
";
1164 және 1165-тармақтарына өзгерістер орыс тілінде енгізіледі, қазақ тілінде мәтін өзгерілмейді;
1170, 1171, 1172, 1173, 1174, 1175, 1176 және 1177-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай редакциядағы 1170-1, 1171-1, 1172-1, 1173-1, 1174-1, 1175-1, 1176-1, 1177-1 и 1177-2-тармақтармен толықтыру:
"
1170-1.
02
30
10
02-1
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Қалааралық телефон байланысы
ЦДИ
АӨМ
"Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 151/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20442 болып тіркелді.
1171-1.
Спутниктік жылжымалы байланыс
ЦДИ
АӨМ
1172-1.
Ұялы байланыс
ЦДИ
АӨМ
1173-1.
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия алу
ЦДИ
АӨМ

887-2.
Исключение программного обеспечения или продукции электронной промышленности из реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
МЦР
ИАП
887-3.
Внесение изменений и (или) дополнений в сведения, содержащиеся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
МЦР
ИАП
";
пункт 919 изложить в следующей редакции:
"
919.
01
50
10
04
Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
МЭ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 апреля 2024 года № 167. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34283.
";
пункты 1164 и 1165 изложить в следующей редакции:
"
1164.
02
20
20
02
Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
Получение материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования"
МЦР
ИАП
"Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального
фонда пространственных данных" приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32233.
1165.
Получение материалов и геодезических данных открытого пользования
МЦР
ИАП
";
пункты 1170, 1171, 1172, 1173, 1174, 1175, 1176 и 1177 исключить;
дополнить пунктами 1170-1, 1171-1, 1172-1, 1173-1, 1174-1, 1175-1, 1176-1, 1177-1 и 1177-2 следующего содержания:
"
1170-1.
02
30
10
02-1
Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи
Международная телефонная связь
МЦР
ИАП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 151/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20442.
1171-1.
Спутниковая подвижная связь
МЦР
ИАП
1172-1.
Сотовая связь
МЦР
ИАП
1173-1.
Получение лицензии на предоставление услуг в области связи
МЦР
ИАП

1174-1.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу
ЦДИ
АӨМ
1175-1.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
ЦДИ
АӨМ
1176-1.
Заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастыру кезінде лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі расталған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
ЦДИ
АӨМ
1177-1.
Жергілікті желінің абоненттік нөмірлерін, қызметтерге қолжетімділік нөмірлерін, "DEF" кодтар, қызметтерге қолжетімділік кодтарын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторларын таңдау префикстерін алу
ЦДИ
АӨМ

1174-1.
Получение приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия
МЦР
ИАП
1175-1.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии
МЦР
ИАП
1176-1.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата, в случае подтверждения соответствия квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании
МЦР
ИАП
1177-1.
Получение абонентских номеров местной сети телекоммуникаций, номеров доступа к службам, DEF-кодов, кодов доступа к услугам, кодов операторов, префиксов выбора операторов междугородной и (или) международной связи
МЦР
ИАП

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Казақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін жиырма төртінші абзацын қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мәдиев

1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца двадцать третьего, который вводится в действие с 1 января 2025 года.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев