"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 386-НҚ бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 30 шілдедегі № 332-НҚ бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысының 2-тармағының 2-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 386-НҚ бұйрығына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-тараумен толықтырылсын:
"6-тарау. Комитетінің қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесі
25. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалатын республикалық заңды тұлғалардың тізбесі:
1. "Орталық мемлекеттік архив" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2. "Орталық мемлекеттік кино-фото құжаттар мен дыбыс жазбалары архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3. "Орталық мемлекеттік ғылыми-техникалық құжаттама архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4. "Қолжазбалар және сирек кітаптар ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5. "Қазақстан Республикасының Ұлттық архиві" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6. "Қазақстан Республикасының Ұлттық мемлекеттік кітап палатасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7. "Геральдикалық зерттеулер орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі;
9. "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10. "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.".

О внесении дополнения в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 386-НҚ "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 июля 2024 года № 332-НҚ
В соответствии с подпунктом 2 пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 386-НҚ "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан" следующее дополнение:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденным указанным приказом:
дополнить главой, порядковый номер 6, следующего содержания:
"Глава 6. Перечень республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета
25. Перечень республиканских юридических лиц, в отношении которых уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления определяется Комитет архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республик Казахстан:
1. республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив";
2. республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив кино-фотодокументов и звукозаписи";
3. республиканское государственное учреждение "Центральный государственный архив научно-технической документации";
4. республиканское государственное учреждение "Национальный центр рукописей и редких книг";
5. республиканское государственное учреждение "Национальный архив Республики Казахстан";
6. республиканское государственное учреждение "Национальная государственная книжная палата Республики Казахстан";
7. республиканское государственное учреждение "Центр геральдических исследований";
8. республиканское государственное учреждение "Национальная библиотека Республики Казахстан";
9. республиканское государственное учреждение "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан";
10. республиканское государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астана".".

2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат Министрі
А. Балаева

2. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в электронной форме в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева