"Ономастикалық атауларды ретке келтірудегі ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 645-НҚ бұйрығы
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылдың 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ережесінің 15-тармағы 314) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Ономастикалық атауларды ретке келтірудегі ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электронды түрдегі ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Бұйрыққа қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитетіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.mam.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Ономастикалық атауларды ретке келтірудегі ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі туралы мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № МТ -1
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жергілікті атқарушы органдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейін 1 желтоқсанға дейін (қоса алғанда)
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Ономастикалық атауларды ретке келтірудегі ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі туралы мәліметтер
Облыстардың, қаланың атауы
Атауы өзгерген елді мекендер мен олардың құрамдас бөліктерінің жалпы саны
Жалпы халық саны
(адам)
Тиісті аумақ халқының көпшілік тыңдауларына қатысушылар саны
(адам)
Ономастикалық объектілерге атау беру, қайта атауды қолдаған тиісті аумақ халқының саны
(адам)
Ономастикалық объектілерге атау беру, қайта атауды қолдамаған тиісті аумақ халқының саны
(адам)
Ономастикалық атауларды ретке келтірудегі ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі
%
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Облыс (қала)
-
-
-
-
-
-
Атауы _____________________________
Мекенжайы ___________________________
Телефоны _____________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Орындаушы ___________________________________ қолы_______
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ________________ қолы________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Ономастикалық атауларды
ретке келтірудегі ашықтық
қағидаттарын сақтау үлесі
туралы мәліметтерді" жинауға
арналған нысанға қосымша
"Ономастикалық атауларды ретке келтірудегі ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі" (индексі: 1-МТ, кезеңділігі – жыл сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі
2-бағанда қала немесе облыстардың атауы, әкiмшiлiк-аумақтық объектілер жiктеуiшi бойынша облыс, қала коды көрсетіледі
3-бағанда өзгертілген атаулардың жалпы саны көрсетіледі
4-бағанда жалпы халық саны көрсетіледі
5-бағанда көпшілік тыңдауларға қатысқан тиісті аумақтағы халықтың (адамдардың) саны көрсетіледі
6-бағанда ономастикалық объектілерге атау беру, қайта атауды қолдаған тиісті аумақтағы халықтың (адамдардың) саны көрсетіледі
7-бағанда ономастикалық объектілерге атау беру, қайта атауды қолдамаған тиісті аумақтағы халықтың (адамдардың) саны көрсетіледі
8-бағанда ашықтық қағидаттарын сақтау пайызы шығарылып (формула бойынша) көрсетіледі
Есептеу формуласы (өлшем бірлігі: "% – пайыз"):
A – ономастикалық атауларды ретке келтірудегі ашықтық қағидаттарын сақтау үлесі;
X – жиналысқа қатысқан тұрғындар саны (жергілікті атқарушы орган ақпараты);
V – елді мекен және олардың құрамдас бөліктерінің тұрғындарының жалпы саны (жергілікті атқарушы орган ақпараты).

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о доле соблюдения принципов прозрачности в упорядочении ономастических наименований"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 645-НҚ.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 314) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о доле соблюдения принципов прозрачности в упорядочении ономастических наименований", согласно приложению к настоящему приказу".
2. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после подписания настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет архивов, документации и книжного дела Министерства
культуры и информации Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной
основе размещена на интернет – ресурсе: www.mam.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения о доле соблюдения принципов
прозрачности в упорядочении ономастических наименований"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на
безвозмездной основе: № ГТ-1
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: до 1 декабря (включительно) после отчетного периода.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде.
Сведения о доле соблюдения принципов прозрачности в упорядочении
ономастических наименований
Наименования областей, города
Общее количество измененных названий населенных пунктов и их составных частей
Общая численность населения
(человек)
Количество участвовавшего, на публичных слушаниях населения соответствующей территории
(человек)
Количество населения соответствующей территории, поддержавшее наименование и переименование ономастических объектов
(человек)
Количество населения соответствующей территории, не поддержавшее наименование и переименование ономастических объектов
(человек)
Доля соблюдения принципов прозрачности в упорядочении ономастических наименований%
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Область (город)
-
-
-
-
-
-
Наименование ________________________
Адрес ______________________________
Телефон _______________________________________
Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель ______________________________________ подпись _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии),
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________ подпись ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведение о доле
соблюдения принципов
прозрачности в упорядочении
ономастических наименований"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о доле соблюдения принципов прозрачности в упорядочении ономастических наименований" (индекс: № ГТ-1, периодичность – годовая)
В графе 1 указывается порядковый номер
В графе 2 указывается название области, города, код области, города по
классификатору административно-территориальных объектов
В графе 3 указывается общее количество измененных названий
В графе 4 указывается общая численность населения
В графе 5 указывается количество населения (лиц) соответствующей территории,
участвовавших на публичных слушаниях
В графе 6 указывается количество населения (лиц) соответствующей территории,
поддержавших наименование и переименование ономастических объектов
В графе 7 указывается количество населения (лиц) соответствующей территории, не
поддержавших наименование и переименование ономастических объектов
В графе 8 указывается доля соблюдения принципов прозрачности (по формуле)
Формула расчета (единица измерения: "% – (процент)"):
A – доля соблюдения принципов прозрачности в упорядочении ономастических
наименований;
X – количество жителей, присутствовавших на собрании (данные местных
исполнительных органов);
V – общее количество жителей населенного пункта и их составных частей (данные
местных исполнительных органов).