Теміртау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/5 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 41 214 328 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 38 551 988 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 161 346 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 253 355 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 2 247 639 мың теңге;
2) шығындар - 41 236 196 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -21 868мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру - - 0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 1 841 662 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 929 244 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 95 500 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 423 240 мың теңге;
3) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 40 000 мың теңге.
4) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 160 000 мың теңге;
5) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге - 38 140 мың теңге;
6) 8 наурызды мерекелеу қарсаңында "Алтын алқа", "Күміс алқа" иегерлері көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 56 000 мың теңге;
7) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 46 516 мың теңге;

О бюджете города Темиртау на 2025-2027 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2024 года № 23/5
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 214 328 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 38 551 988 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 161 346 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 253 355 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 247 639 тысяч тенге;
2) затраты – 41 236 196 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -21 868 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге.
2. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2025 год установлен в сумме 1 841 662 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2025 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 929 244 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 95 500 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 423 240 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 40 000 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 160 000 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 38 140 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденным "Алтын алқа" "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 56 000 тысяч тенге;
7) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 46 516 тысяч тенге;

8) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін балалары бар көп балалы отбасыларға біржолғы төлем көрсетуге - 49 060 мың теңге;
9) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды шипажайға алып жүру бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 6 356 мың теңге;
10) мерекелік күндердің қарсаңында амбулаториялық емдеу кезеңінде туберкулезбен ауыратын науқастарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге - 3 932 мың теңге;

8) на оказание единовременной выплаты многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 49 060 тысяч тенге;
9) на оказание единовременной социальной помощи по сопровождению лиц с инвалидностью первой группы в санаторий - 6 356 тысяч тенге;
10) на оказание единовременной социальной помощи больным туберкулезом на период амбулаторного лечения к праздничным датам - 3 932 тысяч тенге;

11) мемлекеттік мерекелердің қарсаңында құттықтау үшін мүгедек балаларға біржолғы төлем көрсетуге - 10 500 мың теңге.
5. Қалалық бюджет шығындары құрамында 2025 жылға Ақтау кентінің бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 690 000 мың теңге сомасында көзделсін.
6. Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 46/01 "Қарағанды облысының бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын ведомстволық бағыныстағы ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу 5-қосымша сәйкес ескерілсін.

11) на оказание единовременной выплаты детям с инвалидностью для поздравления к государственным праздникам - 10 500 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета объем субвенций в бюджет посҰлка Актау на 2025 год в сумме 690 000 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2025 год установление стимулирующих надбавок к должностным окладам работников подведомственных организаций, финансируемых из бюджета города Темиртау в соответствии с постановлением акимата Карагандинской области от 11 июля 2023 года № 46/01 "Об утверждении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из бюджета Карагандинской области", согласно приложению 5.

220050
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
220050
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3140322
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
338585
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
338585
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
338585
2
Әлеуметтiк көмек
2312855
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2192855
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
929244
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5839
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
138656
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238930
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
879486
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
120000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
488882
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
488882
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88787
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2363
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
105929
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
157591
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
125212
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13472091
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3805227
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

220050
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
220050
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3140322
1
Социальное обеспечение
338585
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
338585
005
Государственная адресная социальная помощь
338585
2
Социальная помощь
2312855
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2192855
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
929244
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5839
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
138656
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238930
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
879486
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
120000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
488882
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
488882
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88787
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2363
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
105929
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
157591
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
125212
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13472091
1
Жилищное хозяйство
3805227
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

50236
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50236
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
371704
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
371704
2
Қаржылық қызмет
71086
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10720
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
10720
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
60366
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58590
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1776
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
280366
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
60216
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119122
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119122
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
101028
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101028
02
Қорғаныс
131714
1
Әскери мұқтаждар
65550
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
65550
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
65550
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
66164
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
66164
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
65027
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1137
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
242547
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
242547
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
242547
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

50236
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
50236
122
Аппарат акима района (города областного значения)
371704
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
371704
2
Финансовая деятельность
71086
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10720
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
10720
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
60366
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
58590
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1776
9
Прочие государственные услуги общего характера
280366
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
60216
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
60216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119122
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
119122
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
101028
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
101028
02
Оборона
131714
1
Военные нужды
65550
122
Аппарат акима района (города областного значения)
65550
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
65550
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
66164
122
Аппарат акима района (города областного значения)
66164
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
65027
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1137
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
242547
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
242547
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
242547
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах