"Turan Resources Ltd" жеке компаниясымен қатты пайдалы қазбаларды барлау операцияларды жүзеге асыру үшін жер учаскеге жария сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қаласының әкімдігінің 2024 жылғы 5 қыркүйектегі № 43/02 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, "Turan Resources Ltd" жеке компаниясының өтінішін қарастырып, 2023 жылғы 23 қазандағы қатты пайдалы қазбаларды барлауға арналған №2213 - EL лицензия негізінде, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Turan Resources Ltd" жеке компаниясымен қатты пайдалы қазбаларды барлау операцияларды жүзеге асыру үшін, Балқаш қаласы, Саяқ кентінің батысынан 26 шақырымда орналасқан, ауданы 745,7127 гектар жер учаскесіне жер пайдаланушылардан жер учаскелерді алып қоймай 2029 жылдың 23 қазанына дейінгі мерзімге жария сервитут белгіленсін.
2. "Turan Resources Ltd" жеке компаниясы жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға шығындарды толық көлемде өтеу, шығындардың мөлшері және оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен анықтау (келісім бойынша).
3. "Балқаш қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Балқаш қаласы әкімінің орынбасары Руслан Косемгалиулы Сыздыковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Балқаш қаласының әкімі С. Сатаев

Об установлении публичного сервитута на земельный участок для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых частной компании "Turan Resources Ltd"
Постановление акимата города Балхаш Карагандинской области от 5 сентября 2024 года № 43/02
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев заявление частной компании "Turan Resources Ltd", на основании лицензии на разведку твердых полезных ископаемых №2213 - EL от 23 октября 2023 года, акимат города Балхаш ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить частной компании "Turan Resources Ltd" публичный сервитут сроком до 23 октября 2029 года без изъятия земельных участков у землепользователей на земельном участке площадью 745,7127 гектар, расположенного по адресу: город Балхаш, 26 км западнее поселка Саяк для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых.
2. Частной компании "Turan Resources Ltd" возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан (по согласованию);
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений города Балхаш" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Балхаш Сыздыкова Руслана Косемгалиулы.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Балхаш С. Сатаев