Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2024 жылғы 1 қарашадағы № 146/ҚЕ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдасын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Жамбыл, Солтүстік Қазақстан және Ұлытау облыстары бойынша департаменттері осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген енгізілген өзгерістер туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің тиісті аумақтық органдарын бір айлық мерзімде хабардар етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Комитет Төрағасы ұлттық қауіпсіздік
генерал-лейтенанты
Е. Сағымбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2024 жылғы 1 қарашадағы
№ 146/қе бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 17 маусымдағы № 50 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11707 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік комитеті Жамбыл облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 1 ноября 2024 года № 146/ҚЕ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в течение десяти календарных дней со дня подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Департаментам Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской, Северо-Казахстанской областям и области Ұлытау в месячный срок известить соответствующие территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан о внесенных изменениях, указанных в пункте 1 настоящего приказа.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета генерал-лейтенант
национальной безопасности
Е. Сагимбаев
Утвержден приказом
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от "01" ноября 2024 года № 146/нс
Перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 50 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11707) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Жамбылской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников.";

14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шекте және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің жедел-қызметтік әрекетін психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 62 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12265 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шекте және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің жедел-қызметтік әрекетін психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".

в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".
2. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 62 "Об утверждении Положения о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов РК за № 12002) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области, утвержденном вышеуказанным приказом:
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников.";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".

3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 шілдедегі № 594/қе-қа бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 170029 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Ұлытау облысы бойынша департаменті туралы ережеде:
7-тармақты мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің құрылымы және штат санының лимитін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ҰҚК Төрағасы бекітеді.
Департамент оның құрылымын құрайтын басқармалардан, бөлімдерден, бөлімшелерден, топтардан тұрады. Оның құрамына мынадай оқшауланған құрылымдық бөлімшелер кіреді:
1) Сәтбаев қалалық басқармасы. Қызмет көрсету аймағы – Ұлытау облысының Сәтбаев қаласы, Ұлытау ауданы;
2) Қаражал қалалық басқармасы. Қызмет көрсету аймағы – Ұлытау облысының Қаражал қаласы, Жаңаарқа ауданы.";
14-тармақтың 1) тармақшасы:
мынадай мазмұндағы отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Департамент қызметкерлеріне арнайы тексеру жүргізу;
Қазақстан Республикасының азаматтарын ерікті негізде штаттан тыс жедел қызметкерлер ретінде тарту;";
14-тармақтың 2) тармақшасында:
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің және басқа да күзетілетін адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысу;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттiк қызметке алғаш рет немесе мемлекеттік қызметті тоқтатқаннан кейiн оған қайта кіретін, сондай-ақ судья, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметшісі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның қызметшісі, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның авиациялық қауіпсіздік саласында бақылау мен қадағалау функцияларын жүзеге асыратын авиация инспекторы лауазымына орналасуға үміткер Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда, шекте және тәртіпте міндетті арнайы тексеру жүргізу;";
жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Департаменттің жедел-қызметтік әрекетін психологиялық-əлеуметтанушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"хабарланған алдын ала ескертулерді есепке алуды жүргізу;
Департаментте кадрлық құрамды патриоттық, адамгершілік және рухани тәрбиелеуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға бағытталған жұмысты жүзеге асыру;
Департаментте жауынгерлік кезекшілікті ұйымдастыру жəне атқару;
Департаментте жауынгерлік қызметті ұйымдастыру және атқару;
Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен ҰҚК Төрағасының актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.".

3. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июля 2022 года № 594/нс-па "Об утверждении положений о территориальных органах Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 170029) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по области Ұлытау, утвержденном вышеуказанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются Председателем КНБ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Департамент состоит из управлений, отделов, отделений, групп, образующих его структуру. В его состав входят следующие обособленные структурные подразделения:
1) Сатпаевское городское управление. Зона обслуживания – город Сатпаев, Улытауский район области Ұлытау;
2) Каражалское городское управление. Зона обслуживания – город Каражал, Жанааркинский район области Ұлытау.";
подпункт 1) пункта 14:
дополнить абзацами тридцать пятым, тридцать шестым следующего содержания:
"проводить специальную проверку сотрудников Департамента;
привлекать граждан Республики Казахстан на добровольной основе в качестве внештатных оперативных сотрудников.";
в подпункте 2) пункта 14:
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"участвовать в обеспечении безопасности Президента Республики Казахстан и других охраняемых лиц;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"проводить обязательную специальную проверку граждан Республики Казахстан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, а также претендующих на занятие должности судьи, служащего Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств, служащего уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, авиационного инспектора уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, осуществляющего контрольные и надзорные функции в области авиационной безопасности, в случаях, пределах и порядке, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществлять психолого-социологическое обеспечение оперативно-служебной деятельности в Департаменте;";
дополнить абзацами двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"вести учет объявленных предостережений;
осуществлять работу, направленную на патриотическое, нравственное и духовное воспитание кадрового состава и предупреждение правонарушений в Департаменте;
организовывать и нести боевое дежурство в Департаменте;
организовывать и нести боевую службу в Департаменте;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Председателя КНБ.".