"Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына байланыс магистральдық кабелін ұстау және қызмет көрсету үшін қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданының әкімдігінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 118/04 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17-бабының 5-1) тармақшасына, 69-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 10) тармақшасына сәйкес Осакаров ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына Осакаров ауданының Батпақты, Озерный ауылдық округтері мен Сарыөзек ауылдық округінің аумағында орналасқан жалпы ауданы 6,0487 гектар жер учаскелеріне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алып қоймай, байланыс магистральдық кабелін ұстау және қызмет көрсету үшін 49 жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы (келісім бойынша) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға шығындарды толық көлемде өтеу қажет, шығындардың мөлшері және оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен анықталсын.

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для содержания и обслуживания магистрального кабеля связи акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
Постановление акимата Осакаровского района Карагандинской области от 25 декабря 2024 года № 118/04
В соответствии с подпунктом 5-1) статьи 17, статьей 69 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 10) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Осакаровского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 6,0487 гектаров, расположенные на территории Батпактинского, Озерного сельских округах и сельском округе Сарыозек Осакаровского района без изъятия земельных участков сроком на 49 лет для содержания и обслуживания магистрального кабеля связи акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" (по согласованию) необходимо возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3. "Осакаров ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз ету:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне енгізу және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау үшін қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберу;

3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Осакаровского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Осакаров ауданының әкімі Р. Нурмуханбетов
Осакаров ауданы әкімдігінің
2024 жылғы "25" желтоқсандағы
№118/04 қаулысына қосымша
Жария сервитут белгіленуге жататын жер учаскелерінің тізбесі
№№
Учаскенің орналасқан жері
Жария сервитут белгіленуге жататын учаскелердің ауданы (лицензия шекарасында), га
1.
Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Озерный ауылдық округі

2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Осакаровского района Р. Нурмуханбетов
Приложение
к постановлению акимата
Осакаровского района
от "25" декабря 2024 года
№118/04
Перечень земельных участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут
№№
Местоположение участка
Площадь участков, в отношении которых подлежит установлению публичный сервитут (в границах лицензии), га
1.
Карагандинская область, Осакаровский район, Озерный сельский округ