О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/71 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 28 ноября 2024 года № 16/171.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года № 7/71 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 463 047 333,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 175 347 594,8 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 10 622 302,6 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 81 491,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 276 995 944,7 тысячи тенге;
2) затраты – 478 540 592,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 876 141,7 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 109 130,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 232 988,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 031 235,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 031 235,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 400 635,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 400 635,6 тысяч тенге.
поступление займов – 18 880 155,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 576 359,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 096 839,6 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 50 процентов;
городу Жанаозен – 50 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 16,9 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 5 процентов;
Тупкараганскому району – 30 процентов;
Мунайлинскому району – 33,7 процентов;
городу Актау – 5,5 процентов;
городу Жанаозен – 10,1 процентов;

Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/71 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 28 қарашадағы № 16/171 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 7/71 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 463 047 333,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 175 347 594,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 622 302,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 81 491,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 276 995 944,7 мың теңге;
2) шығындар – 478 540 592,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 17 876 141,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 109 130,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 232 988,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 031 235,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 031 235,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 400 635,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 400 635,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 18 880 155,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 576 359,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 096 839,6 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған қала мен аудан бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 50 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 16,9 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 5 пайыз;
Түпқараған ауданына – 30 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 33,7 пайыз;
Ақтау қаласына – 5,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 10,1 пайыз;

3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 5 процентов;
городу Жанаозен – 38 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 42 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 16,9 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 5 процентов;
Тупкараганскому району – 30 процентов;
Мунайлинскому району – 33,7 процентов;
городу Актау – 5,5 процентов;
городу Жанаозен – 10,1 процентов.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 11 208 896,2 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеуского района – 1 402 398,0 тысяч тенге;
Каракиянского района – 210 951,2 тысяча тенге;
Мангистауского района – 521 747,0 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 1 510 568,0 тысяч тенге;
Мунайлинского района – 2 397 905,0 тысяч тенге;
города Актау –2 244 917,0 тысяч тенге;
городу Жанаозен – 2 920 410,0 тысяча тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в сумме 13 780 381,0 тысяча тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 103 475 656,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж.Матаев
"СОГЛАСОВАН"
Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата

3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 38 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 16,9 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 5 пайыз;
Түпқараған ауданына – 30 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 33,7 пайыз;
Ақтау қаласына – 5,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 10,1 пайыз.".
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудан және қалалардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 11 208 896,2 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданынан – 1 402 398,0 мың теңге;
Қарақия ауданынан – 210 951,2 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 521 747,0 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 1 510 568,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданынан – 2 397 905,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 2 244 917,0 мың теңге;
Жаңаөзен қаласынан – 2 920 410,0 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері мөлшері 13 780 381,0 мың теңге сомасында белгіленсін.";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мөлшері 103 475 656,0 мың теңге сомасында белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымша осы шешімнің қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Маңғыстау облыстық экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы
Маңғыстау облыстық мәслихатының

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
277 111,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
246 313,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
35 000,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
49 515,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 557 529,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 127 652,0
1
Социальное обеспечение
3 804 786,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 262 254,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
567 813,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 043 023,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
191 735,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
719 172,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
732 940,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
7 571,0
261
Управление образования области
341 505,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
211 457,0
037
Социальная реабилитация
102 816,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
27 232,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
201 027,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
201 027,0
2
Социальная помощь
11 625 512,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 625 512,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
39 653,0
068
Программа занятости

001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
277 111,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
246 313,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
35 000,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
49 515,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 557 529,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
18 127 652,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 804 786,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 262 254,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
567 813,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 043 023,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
191 735,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
719 172,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
732 940,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
7 571,0
261
Облыстың білім басқармасы
341 505,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
211 457,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
102 816,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
27 232,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
201 027,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
201 027,0
2
Әлеуметтiк көмек
11 625 512,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 625 512,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
39 653,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы