Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 7/63 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 3 желтоқсандағы № 16/119 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы №7/63 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 697 317,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 022 152,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 293,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша –11 302,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 2 625 569,3 мың теңге;
2) шығындар – 11 884 805,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 969 180,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 111 949,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 142 769,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 156 668,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 156 668,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 948 349,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 145 217,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 353 536,4 мың теңге;";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 476 479,2 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 345 889,5 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 51 429,8 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 309 709,4 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 67 086,8 мың теңге;
Қызан ауылы – 96 810,5 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 118 987,7 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 66 352,5 мың теңге;
Жармыш ауылы – 50 659,5 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 118 340,6 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 104 669,1 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 82 789,6 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 63 754,2 мың теңге;";
6 тармақта:бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 89 500,0 мың теңге сомасында бекітілсін;";
7 тармақта:2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 15 декабря 2023 года № 7/63 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 3 декабря 2024 года № 16/119.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 15 декабря 2023 года №7/63 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следущие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 697 317,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 022 152,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 38 293,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 302,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 2 625 569,3 тысяч тенге;
2) затраты – 11 884 805,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 969 180,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 111 949,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 142 769,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 156 668,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
2 156 668,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 948 349,6 тысяч тенге;
погашение займов – 145 217,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 353 536,4 тысячи тенге;";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 476 479,2 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 345 889,5 тысяч тенге;
села Жынгылды – 51 429,8 тысяча тенге;
сельского округа Сайотес – 309 709,4 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 67 086,8 тысяч тенге;
села Кызан – 96 810,5 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 118 987,7 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 66 352,5 тысяч тенге;
села Жармыш – 50 659,5 тысяч тенге;
села Акшымырау – 118 340,6 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 104 669,1 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 82 789,6 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 63 754,2 тысячи тенге;";
в пункте 6:абзац первый изложить в новой редакции:
"Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 89 500,0 тысяч тенге;";
в пункте 7:подпункт 2) изложить в новой редакции:

"2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 5 пайыз;";
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) әлеуметтік салық – 5 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Е.Махмутов
Маңғыстау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 3 желтоқсандағы

"2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 5 процентов;";
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) социальный налог – 5 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Е.Махмутов
Приложение
к решению Мангистауского районного
маслихата от 3 декабря 2024 года

30 488,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
85 553,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 468,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 468,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 468,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
799 931,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 068,6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 068,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
798 863,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
68 733,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 072,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
281 973,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 198,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43 277,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
216 086,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 252,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 800,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1 800,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 872,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 800,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 157 450,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

30 488,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
85 553,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 468,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 468,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 468,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
799 931,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 068,6
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 068,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
798 863,0
005
Государственная адресная социальная помощь
68 733,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 072,0
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
281 973,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 198,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43 277,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
216 086,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109 252,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 800,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
1 800,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29 872,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 800,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 157 450,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)