Мәслихаттың 2021 жылғы 9 шілдедегі № 75 "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 189 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" 2021 жылғы 9 шілдедегі № 75 шешіміне (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 23595 болып тiркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы мынадай мазмұндағы 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32-тармақтарымен толықтырылсын:
"21. "Адамның С1-эстераза ингибиторы" препараты, комплимент жүйесінде басым ақауымен бастапқы иммунитет тапшылығы ауруы бар азаматтарға.
22. "Селексипаг" препараты, идиопатиялық өкпе артериялық гипертензиясы бар азаматтарға.
23. "Рилузол" препараты, амиотрофиялық бүйірлік склероз, прогрессивті жұлын бұлшықет атрофиясы ауруы бар азаматтарға.
24. "Кладрибин" препараты, жайылған склероз ауруы бар азаматтарға.
25. "Омализумаб" препараты, ересектерде бронх демікпесі ауруы бар азаматтарға.
26. "Гидрокортизон" препараты, бүйрек үсті безінің қыртысының туа біткен дисфункциясы ауруы бар 18 жасқа дейінгі балаларға.
27. "Канакинумаб" препараты, криопиринмен байланысты мерзімді синдромдары бар азаматтарға (CAPS).
28. "Паливизумаб" препараты, бронхопульмональды дисплазиясы ауруы бар балаларға.
29. "Мацитентан" препараты, идиопатиялық өкпе артериялық гипертензиясы бар азаматтарға.
30. "Апалутамид" препараты, онкологиямен ауыратын азаматтарға.
31. "Селуметиниб" препараты, I типті нейрофиброматоз ауруы бар азаматтарға.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов

О внесении дополнений в решение маслихата от 9 июля 2021 года № 75 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата Костанайской области от 17 декабря 2024 года № 189
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно" от 9 июля 2021 года № 75 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23595) следующие дополнения:
приложение 1 к указанному решению дополнить пунктами 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 следующего содержания:
"21. Препарат "Ингибитор С1-эстеразы человеческий" гражданам с заболеванием первичный иммунодефицит с преимущественным дефектом в системе комплимента.
22. Препарат "Селексипаг" гражданам с заболеванием идиопатическая легочная артериальная гипертензия.
23. Препарат "Рилузол" гражданам с заболеванием боковой склероз амиотрофический, прогрессирующая спинальная мышечная атрофия.
24. Препарат "Кладрибин" гражданам с заболеванием рассеянный склероз.
25. Препарат "Омализумаб" гражданам с заболеванием бронхиальная астма у взрослых.
26. Препарат "Гидрокортизон" детям до 18 лет с заболеванием врожденная дисфункция коры надпочечников.
27. Препарат "Канакинумаб" гражданам с заболеванием криопирин-ассоциированные периодические синдромы (CAPS).
28. Препарат "Паливизумаб" детям с заболеванием бронхолегочная дисплазия.
29. Препарат "Мацитентан" гражданам с заболеванием идиопатическая легочная артериальная гипертензия.
30. Препарат "Апалутамид" гражданам с онкологическими заболеваниями.
31. Препарат "Селуметиниб" гражданам с заболеванием нейрофиброматоз I типа.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов