"Көміртегі квоталарының ұлттық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 11 шiлдедегi № 525 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 30 қаңтардағы № 16-Ө бұйрығы
Қазақстан Республикасының Экология кодексі 290-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көміртегі квоталарының ұлттық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 11 шiлдедегi № 525 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28798 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген көміртегі квотасының ұлттық жоспары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Климат саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2022 жылғы 11 шілдедегі
№ 525 бұйрығымен бекітілген
бұйрығына қосымша
Көміртегі квоталарының Ұлттық жоспары
Экономиканың реттелетін секторлары бойынша квоталау субъектілері арасында бөлінуге жататын көміртегі квотасы бірліктерінің жалпы саны
Экономиканың реттелетін секторы
2022 жылға арналған көміртегі квотасы бірліктерінің саны, көміртегі қос тотығының тоннасы
2023 жылға арналған көміртегі квотасы бірліктерінің саны, көміртегі қос тотығының тоннасы
2024 жылға арналған көміртегі квотасы бірліктерінің саны, көміртегі қос тотығының тоннасы
2025 жылға арналған көміртегі квотасы бірліктерінің саны, көміртегі қос тотығының тоннасы
Электр энергетикасы өнеркәсібі

О внесении изменения в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 июля 2022 года № 525 "Об утверждении национального плана углеродных квот"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 января 2024 года № 16-Ө
В соответствии с пунктом 2 статьи 290 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 июля 2022 года № 525 "Об утверждении национального плана углеродных квот" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28798) следующие изменения:
Национальный план углеродных квот, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту климатической политики Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерством промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерством финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерством национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерством энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Утвержден приказом
Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 11 июля 2022 года № 525
Национальный план углеродных квот
Общее количество единиц углеродной квоты, подлежащих распределению между субъектами квотирования по регулируемым секторам экономики
Регулируемый сектор экономики
Количество единиц углеродной квоты на 2022 год, тонн двуокиси углерода
Количество единиц углеродной квоты на 2023 год, тонн двуокиси углерода
Количество единиц углеродной квоты на 2024 год, тонн двуокиси углерода
Количество единиц углеродной квоты на 2025 год, тонн двуокиси углерода
Электроэнергетическая промышленность