Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 122 "Сарыкөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 тамыздағы № 192 шешімі
Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Сарыкөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетi туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 122 мынадай өзгерiстер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыкөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 134 534,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 497 557,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 24 405,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 848,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 606 724,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 320 127,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 512,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 840,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36 328,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223 105,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223 105,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының төрағасы Д. Әбжамалов
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 122 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 20 августа 2024 года № 192
Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Сарыкольского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 122 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 134 534,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 497 557,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 405,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 848,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 606 724,2 тысячи тенге;
2) затраты – 5 320 127,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 512,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 840,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36 328,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 223 105,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223 105,4 тысяч тенге.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарыкольского районного маслихата Д. Абжамалов
Приложение
к решению маслихата

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 450,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 450,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
271 413,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
37 328,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37 328,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37 328,0
2
Әлеуметтiк көмек
160 226,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 226,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27 514,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 946,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92 948,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
35 817,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
73 859,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 859,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 339,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
904,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 616,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
557 622,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 600,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
6 600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
551 022,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
551 022,8
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
29 524,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
521 498,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
545 780,1
1
Мәдениет саласындағы қызмет

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 450,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 450,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
271 413,7
1
Социальное обеспечение
37 328,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37 328,0
005
Государственная адресная социальная помощь
37 328,0
2
Социальная помощь
160 226,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 226,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27 514,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 946,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92 948,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
35 817,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
73 859,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 859,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 339,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
904,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 616,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
557 622,8
1
Жилищное хозяйство
6 600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 600,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
6 600,0
2
Коммунальное хозяйство
551 022,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
551 022,8
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
29 524,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
521 498,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
545 780,1
1
Деятельность в области культуры