"2025 жылы Қазақстан Республикасы ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 5 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 217 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "2025 жылы Қазақстан Республикасы ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 5 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2025 жылы Қазақстан Республикасы ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
көрсетілген бұйрыққа қосымшаның 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Санақ парақтарын, 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі әдіснамалық құралдарды әзірлеу және бекіту
СЖРА ҰСБ бұйрығы
СЖРА ҰСБ, АШМ, ЦДИАӨМ,
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктері
2024 жылғы ІІ тоқсан (пилоттық ауыл шаруашылығы санағы үшін)
2025 жылғы
I тоқсан
-
талап етілмейді
";
көрсетілген бұйрыққа қосымшаның 11-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"
11.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізуді және ресми статистикалық ақпаратты қалыптастыру кезінде әкімшілік деректерге көшуді ескере отырып, "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту
сынақ актісі
СЖРА ҰСБ,
АЕО РМК, АШМ, ЦДИАӨМ, ЭТПМ, СРИМ және басқа тиісті МО
2024 жылғы
ІІI тоқсан – 2026 жылғы IІ тоқсан
2024 жылғы
ІІI, IV тоқсан – Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен бөлінген қаражат шегінде
2025 жылғы І тоқсан – 2026 жылғы ІІ тоқсан –
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен
республикалық бюджеттен
";
көрсетілген бұйрыққа қосымшаның 15-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"
15.
Мыналарды:
1) картографиялық материалдарды (елді мекендердің карталары мен схемалық жоспарлары);
2) санақ құралдарын (анықтамаларды, түсіндірмелерді, санақ персоналының куәліктерін және басқаларды) тираждау
орындалған жұмыстар актісі
СЖРА ҰСБ
2025 жылғы
I-IІ тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
";
көрсетілген бұйрыққа қосымшаның 21-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
21.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағының бақылап аралауын жүргізу
СЖРА ҰСБ-ға ақпарат
СЖРА ҰСБ АБ
2025 жылғы
ІІІ-IV тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
".

О внесении изменений в приказ руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 5 "Об утверждении Плана мероприятий по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году"
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 19 декабря 2024 года № 217
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 5 "Об утверждении Плана мероприятий по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году" следующие изменения:
в плане мероприятий по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году, утвержденном указанным приказом:
пункт 2 приложения к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"
2.
Разработка и утверждение переписных листов, методологических инструментариев по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
приказ
БНС АСПР
БНС АСПР, МСХ, МЦРИАП, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
II квартал 2024 года (для пилотной сельскохозяйственной переписи)
I квартал 2025 года
-
не требуется
";
пункт 11 приложения к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"
11.
Развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика" с учетом проведения национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году и перехода на административные данные при формировании официальной статистической информации
Акт испытаний
БНС АСПР,
РГП ИВЦ, МСХ, МЦРИАП, МЭПР, МВРИ и другие соответствующие ГО
III квартал 2024 года – II квартал 2026 года
III, IV квартал 2024 году - в пределах выделенных средств из резерва Правительства Республики Казахстан
I квартал 2025 года – II квартал 2026 года - в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
из резерва Правительства Республики Казахстан из республиканского бюджета
";
пункт 15 приложения к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"
15.
Тиражирование
1)картографических материалов (карты и схематические планы населенных пунктов);
2) переписных инструментариев (справки, пояснения, удостоверения переписного персонала и другое).
акт выполненных работ
БНС АСПР
I-II квартал 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
";
пункт 21 приложения к указанному приказу изложить в следующей редакции:
"
21.
Проведение контрольного обхода национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Информация в БНС АСПР
ТП БНС АСПР
ІІІ – IV квартал 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
".

2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ауыл шаруашылығы статистикасы және ұлттық санақтар департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мүдделі мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына мәлімет үшін жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы басшысы
М. Тұрлыбаев

2. Департаменту статистики сельского хозяйства и национальных переписей Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) доведение настоящего приказа до заинтересованных государственных и местных исполнительных органов, структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" для сведения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Руководителя Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан
М. Турлубаев