"Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2024 жылғы 21 қарашадағы № 279/2 қаулысы
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 127-бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 65-бабы 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2024 жылғы 22 мамырдағы "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" № 120/2 қаулысының күші жойылсын.
3. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
осы қаулыдан туындайтын барлық қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Байханов
Павлодар облысы әкімдігінің
2024 жылғы "21" қарашадағы
№ 279/2 қаулысымен
бекітілді
"Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі Павлодар облысының аумағында Қазақстан Республикасының энергетика, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, абаттандыру, сумен жабдықтау және су бұру саласында қызметін жүзеге асыруға Павлодар облысының әкімдігі уәкілеттік берген облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік орган болып табылады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 21 ноября 2024 года № 279/2
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 127 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области".
2. Отменить постановление акимата Павлодарской области от 22 мая 2024 года № 120/2 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области".
3. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и заключения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области;
принятие всех необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Байханов
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от "21" ноября 2024 года
№ 279/2
Положение о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" является государственным органом Республики Казахстан, финансируемым из областного бюджета, уполномоченным акиматом Павлодарской области на осуществление деятельности в сфере энергетики, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройства, водоснабжения и водоотведения на территории Павлодарской области.

2. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіппен "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңға сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы, 5Б-үй.
10. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі: жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы – "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области".

2. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" и другими актами, предусмотренными трудовым законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" утверждаются в соответствии с Законом "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, Площадь Победы, дом 5Б.
10. Режим работы государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области": дни работы: понедельник – пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке – "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области".

12. Мемлекет Павлодар облысының әкімдігі тұлғасында "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
"Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Павлодар облысының энергетика басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен "Павлодар облысының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірігуі жолымен қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылды, тараптар дауласатын міндеттемелерді қоса алғанда, тапсырыс актісіне сәйкес құқықтары мен міндеттеріне қатысты олардың құқық иеленушісі болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты, қызмет мәні, негізгі міндеттері, өкілеттіктері және функциялары
16. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мақсаты облыстық деңгейде энергетика, энергия үнемдеу, энергия тиімділігін арттыру, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, абаттандыру, сумен жабдықтау және су бұру мәселелері жөніндегі іс-шараларды іске асыру болып табылады.
17. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні облыстық деңгейде энергетика, энергия үнемдеу, энергия тиімділігін арттыру, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, абаттандыру, сумен жабдықтау және су бұру мәселелері жөніндегі іс-шараларды іске асыру болып табылады.

12. Учредителем государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" является государство в лице акимата Павлодарской области.
Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" возникло в результате реорганизации путем слияния государственного учреждения "Управление энергетики Павлодарской области" и государственного учреждения "Управление жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области", является их правопреемником в отношении прав и обязанностей в соответствии с передаточным актом, включая и обязательства, оспариваемые сторонами.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области".
Если государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Цель, предмет деятельности, основные задачи, полномочия и функции государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"
16. Целью государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" является реализация на областном уровне мероприятий по вопросам энергетики, энергосбережения, повышения энергоэффективности, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройства, водоснабжения и водоотведения.
17. Предметом деятельности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" является реализация на областном уровне мероприятий по вопросам энергетики, энергосбережения, повышения энергоэффективности, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройства, водоснабжения и водоотведения.

18. Міндеттері:
1) облыстың энергетика, энергия үнемдеу, энергия тиімділігін арттыру және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру;
2) энергетика, энергия үнемдеу, энергия тиімділігін арттыру және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласында облыстық бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарын әзірлеу және іске асыру;
3) республикалық маңызы бар электр желілері мен электр станцияларын қоспағанда, облыстың энергетика кәсіпорындарын тиімді дамытуға және қызмет етуіне бағытталған шараларды ұйымдастыру;
4) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыреті шегінде облыс мемлекеттік кәсіпорындарының, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық ұйымдары мен мекемелерінің қызметін үйлестіру;
5) облыстың коммуналдық меншігіндегі су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу және электр желілерін, инженерлік инфрақұрылымның басқа да объектілерін реконструкциялауды және пайдалануды ұйымдастыру;
6) коммуналдық меншіктегі тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың су шаруашылығы құрылыстарының жай-күйіне мониторингті жүзеге асыру;
7) облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің мониторингін жүзеге асыру, оларды жобалау және салу кезінде ұсыныстар енгізу;
19. Өкілеттіктері:
1. Құқықтары:
1) өз құзыреті шеңберінде облыс әкімдігі мен әкімінің қарауына энергетика, энергия үнемдеу, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, абаттандыру, сумен жабдықтау және су бұру мәселелері бойынша проблемаларды жедел шешу бойынша ұсыныстар мен қаулы жобаларын енгізу;
2) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу;
3) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, кәсіпорындардан, лауазымды тұлғалардан қойылған міндеттерді орындау үшін қажетті ақпарат пен материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын басқа атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тарту;
5) энергетика, энергия үнемдеу, энергия тиімділігін арттыру және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, сумен жабдықтау және су бұру салаларындағы облыстық бағдарламалар мен іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және іске асыру;
6) жергілікті бюджет қаражаты болған кезде елді мекенге бірыңғай сәулеттік көрініс беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруды және қаржыландыруды жүзеге асыру;

18. Задачи:
1) организация и координация работ по реализации государственных программ развития энергетики, энергосбережения, повышения энергоэффективности и жилищно-коммунального хозяйства области;
2) разработка и реализация областных программ и планов мероприятий в сферах энергетики, энергосбережения, повышения энергоэффективности и жилищно-коммунального хозяйства;
3) организация мер, направленных на эффективное развитие и функционирование энергетических предприятий области, за исключением электрических сетей и электрических станций республиканского значения;
4) координация деятельности государственных предприятий, организаций и учреждений энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области в пределах компетенции государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно–коммунального хозяйства Павлодарской области";
5) организация реконструкции и эксплуатации водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей, других объектов инженерной инфраструктуры, находящихся в коммунальной собственности области;
6) осуществление мониторинга состояния водохозяйственных сооружений жилищно-коммунального хозяйства, находящихся в коммунальной собственности;
7) осуществление мониторинга объектов энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области, внесение предложений при их проектировании и строительстве;
19. Полномочия:
1. Права:
1) в рамках своей компетенции вносить на рассмотрение акимата и акиму области предложения и проекты постановлений по оперативному решению проблем по вопросам энергетики, энергосбережения, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройства, водоснабжения и водоотведения;
2) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
3) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке информацию и материалы, необходимые для выполнения поставленных задач от государственных органов, организаций, предприятий, должностных лиц по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"";
4) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
5) разрабатывать и реализовывать областные программы и планы мероприятий в сферах энергетики, энергосбережения, повышения энергоэффективности и жилищно-коммунального хозяйства, водоснабжения и водоотведения;
6) при наличии средств местного бюджета осуществлять организацию и финансирование мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту;

7) жергілікті бюджет қаражаты болған кезде пәтерлердің, көппәтерлі тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері қаражаттың қайтарымдылығын қамтамасыз ету шартымен көппәтерлі тұрғын үйлерді күрделі жөндеуді ұйымдастыруды және қаржыландыруды жүзеге асыру;
8) жергілікті бюджет қаражаты болған кезде көппәтерлі тұрғын үйлердегі лифттерді жөндеу мен ауыстыруды пәтерлердің, көппәтерлі тұрғын үйлердің тұрғын емес үй-жайларының меншік иелерінің қаражатты қайтаруын қамтамасыз ету шартымен ұйымдастыруды және қаржыландыруды жүзеге асыру;
9) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды адамдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
10) облыс әкімінің тапсырмаларын, облыс әкімдігі мен әкімі актілерін орындау және орындауды ұйымдастыру;
11) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұртшылықпен байланыстарды орнату және тұрақты дамыту;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа арызбен жүгіну;
13) өз қызметін жүзеге асыру үшін қажетті өзге де құқықтарды пайдалану.
2. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыру;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өз құзыреті шегінде барлық сатыдағы соттарда, мемлекеттік органдарда, мекемелерде, кәсіпорындарда және өзге де ұйымдарда әкімнің, әкімдіктің мүдделерін білдіру.
20. Функциялары:
1) өз құзыреті шегінде абаттандыру, облыстың энергетикалық кешенін және облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін күзгі-қысқы кезеңде жұмысқа дайындау, облыстың отын қорлары мен мемлекеттік ресурстарын құру және ұтымды пайдалану жөніндегі іс-шаралардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру;
2) есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту;
3) жылыту маусымын дайындау және өткізу қағидаларын әзірлеу және мәслихатқа бекітуге ұсыну;
4) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды жергілікті жүйелерінің тізбесін әзірлеу және бекіту;
5) облыстың жергілікті өкілді органына ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен халыққа берілген ауыз судың бір текше метріне тиісінше уәкілетті орган немесе облыстардың жергілікті атқарушы органдары бекіткен тізбелер бойынша төлемақы мөлшерін әзірлеу және бекітуге ұсыну;

7) при наличии средств местного бюджета осуществлять организацию и финансирование капитального ремонта многоквартирных жилых домов с условием обеспечения возвратности средств собственниками квартир, нежилых помещений многоквартирных жилых домов;
8) при наличии средств местного бюджета осуществлять организацию и финансирование ремонта и замену лифтов в многоквартирных жилых домах с условием обеспечения возвратности средств собственниками квартир, нежилых помещений многоквартирных жилых домов;
9) осуществлять взаимодействия с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области";
10) исполнять и организовывать исполнения поручений акима области, актов акимата и акима области;
11) устанавливать и постоянно развивать связи с общественностью через средства массовой информации;
12) обращаться с иском в суд в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан;
13) пользоваться иными правами, необходимыми для осуществления своей деятельности.
2. Обязанности:
1) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
2) осуществлять реализацию государственной политики в пределах своей компетенции;
3) представлять интересы акима, акимата в судах всех инстанций, государственных органах, учреждениях, предприятиях и иных организациях в пределах своей компетенции, установленной законодательством Республики Казахстан.
20. Функции:
1) осуществление в пределах компетенции мониторинга реализации мероприятий по благоустройству, подготовке энергетического комплекса и объектов жилищно-коммунального хозяйства к работе в осенне-зимний период, создания и рационального использования запасов топлива и государственных ресурсов области;
2) утверждение нормы потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета;
3) разработка и представление на утверждение в маслихат правил подготовки и проведения отопительного сезона;
4) разработка и утверждение перечня особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
5) разработка и представление на утверждение в местный представительный орган области размер платы за один кубический метр поданной питьевой воды населению из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, по перечням, утвержденным соответственно уполномоченным органом или местными исполнительными органами области;

6) тиісінше уәкілетті орган немесе облыстың жергілікті атқарушы органы бекіткен тізбелер бойынша ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау жөніндегі іс-шараларды іске асыру;
7) коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті органға ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын, оның ішінде оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде сумен жабдықтаудың аса маңызды жергілікті жүйелерінің тізбесін бекіту туралы ақпарат беру;
8) тиісті аумақты дамыту бағдарламасына энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды енгізуді қамтамасыз ету;
9) уәкілетті органның келісімі бойынша іске асыру мерзімі үш жыл болатын энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі жол картасын әзірлеу және бекіту, сондай-ақ іске асыруды жүзеге асыру;
10) өз құзыреті шегінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
11) өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтыну нормативтерінің сақталуына мониторингті жүзеге асыру;
12) өз құзыреті шегінде электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
13) уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен жылу маусымын үздіксіз өткізу үшін отын сатып алуға энергия өндіруші ұйымдардың шығындарын субсидиялауды, кеңейту, жаңғырту, қайта жаңарту жөніндегі жобаларды іске асыру үшін тартылған халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және оларға қызмет көрсетуге электр энергиясын беру және жабдықтау, уәкілетті мемлекеттік органдар айқындайтын тәртіппен қолданыстағы активтерді кеңейту, жаңғырту, қайта жаңарту, жаңарту, қолдау және жаңа активтер құру жөніндегі жобаларды іске асыру үшін тартылған, жылу энергиясын өндіру, беру және жабдықтау саласындағы ұйымдардың шығындарын субсидиялауды жүзеге асыру;
14) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын жеткізу жоспары шеңберінде өткізілетін сұйытылған мұнай газының айналымына бақылауды жүзеге асыру;
15) тауар биржаларынан тыс жеткізу жоспары шеңберінде бөлінген сұйытылған мұнай газының көлемін бөлу;
16) сұйытылған мұнай газын өткізумен айналысатын тұлғаларды қоспағанда, тиісті жергілікті атқарушы органның, Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының және басқа да тұлғалардың өкілдерінен комиссия құру;
17) Қазақстан Республикасын газдандырудың бас схемасын іске асыруға қатысу;

6) реализация мероприятий по субсидированию стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, по перечням, утвержденным соответственно уполномоченным органом или местным исполнительным органом области;
7) предоставление в уполномоченный орган коммунального хозяйства области информации об утверждении перечня особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, в том числе при внесении в него изменений и (или) дополнений;
8) обеспечение включения мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности в программу развития соответствующей территории;
9) разработка и утверждение дорожной карты по энергосбережению и повышению энергоэффективности со сроком реализации три года по согласованию с уполномоченным органом, а также осуществление его реализации;
10) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
11) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями;
12) в пределах своей компетенции участие в разработке и реализации государственной политики в области электроэнергетики;
13) осуществление субсидирования затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона в порядке, определяемом уполномоченным органом, субсидирования затрат организаций в сфере передачи и снабжения электрической энергией, производства, передачи и снабжения тепловой энергией на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций, привлеченных для реализации проектов по расширению, модернизации, реконструкции, обновлению, поддержанию существующих активов и созданию новых активов, в порядке, определяемом уполномоченными государственными органами;
14) в пределах своей компетенции осуществление контроля за оборотом сжиженного нефтяного газа, реализуемого в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан;
15) распределение объемов сжиженного нефтяного газа, выделенных в рамках плана поставки вне товарных бирж;
16) создание комиссии из числа представителей соответствующего местного исполнительного органа, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и других лиц, за исключением лиц, занимающихся реализацией сжиженного нефтяного газа;
17) участие в реализации генеральной схемы газификации Республики Казахстан;

18) уәкілетті органға облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында сұйытылған мұнай газын тұтыну болжамын ұсыну;
19) облыс аумағында сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді уәкілетті органға ұсыну;
20) тауарлық және сұйытылған мұнай газын тұтыну нормасын бекіту;
21) "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 1-тармағының 9), 10), 12) және 13) тармақшаларында көзделген реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерін қоспағанда, Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөліміне енгізілген табиғи монополиялар субъектісінің инвестициялық бағдарламасына өзгерістерді бекіту және уәкілетті органмен бірлесіп енгізу;
22) уәкілетті органға табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасының іс-шараларын қабылдаудың орындылығы немесе орынсыздығы туралы қорытындыны инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтініш берілген күннен бастап отыз жұмыс күнінен кешіктірмей жіберу;
23) Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің жергілікті бөлімінде орналасқан табиғи монополия субъектісінің бекітілген инвестициялық бағдарламасының орындалуы туралы есепті қарау қорытындылары бойынша ол келіп түскен күннен бастап күнтізбелік қырық бес күннен кешіктірмей уәкілетті органға бекітілген инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын орындауды қабылдаудың орындылығы немесе орынсыздығы туралы өз қорытындысын белгіленген тәртіппен жолдау;
24) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
25) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет өткеруіне байланысты мәселелерді іске асыру;
26) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;
27) балалардың ойын алаңдарына арналған аттракциондардың, жабдықтардың қауіпсіз пайдаланылуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
28) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобалары бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарын жасасу;
29) қажет болған жағдайда тиісті облыстың аудандары мен облыстық маңызы бар қалаларын жылумен жабдықтауды дамыту схемаларын әзірлеуді және іске асыруды қаржыландыруды қамтамасыз ету;
30) жылумен жабдықтау субъектілерінің облыстық тізілімін жүргізу;
31) көрсетілетін қызметті алушының жеке тұрғын үй қорынан жалға алатын тұрғын үйдің нысаналы пайдаланылуына кемінде тоқсанына бір рет мониторингті жүзеге асыру.

18) представление в уполномоченный орган прогноза потребления сжиженного нефтяного газа на территории области, города республиканского значения, столицы;
19) представление в уполномоченный орган сведений по реализации и потреблению сжиженного нефтяного газа на территории области;
20) утверждение нормы потребления товарного и сжиженного нефтяного газа;
21) утверждение и внесение совместно с уполномоченным органом изменений в инвестиционную программу субъекта естественной монополии, включенного в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий, за исключением субъектов естественных монополий, предоставляющих регулируемые услуги, предусмотренные подпунктами 9), 10), 12) и 13) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях";
22) направление в уполномоченный орган заключения о целесообразности или нецелесообразности принятия мероприятий инвестиционной программы субъекта естественной монополии не позднее тридцати рабочих дней со дня представления заявления на утверждение инвестиционной программы;
23) по итогам рассмотрения отчета об исполнении утвержденной инвестиционной программы субъекта естественной монополии, находящейся в местном разделе Государственного регистра субъектов естественных монополий, не позднее сорока пяти календарных дней со дня его поступления направление в уполномоченный орган в установленном порядке заключения о целесообразности или нецелесообразности принятия исполнения мероприятий, утвержденных инвестиционной программой;
24) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства;
25) реализация вопросов, связанных с прохождением государственной службы работниками государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области";
26) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
27) осуществление государственного контроля за безопасной эксплуатацией аттракционов, оборудования для детских игровых площадок;
28) заключение договоров государственно-частного партнерства по местным проектам государственно-частного партнерства;
29) при необходимости обеспечение финансирования разработки и реализации схем развития теплоснабжения районов и городов областного значения соответствующей области;
30) ведение областного реестра субъектов теплоснабжения;
31) осуществление мониторинга целевого использования жилища, арендуемого в частном жилищном фонде услугополучателем не реже одного раза в квартал.

3. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
22. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
23. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
24. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің функциялары мен өкілеттіктерін белгілейді;
3) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін марапаттауды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
5) оның құзыретіне жататын мәселелер бойынша "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
6) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді, оның қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;

3. Статус, полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"
21. Руководство государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение задач, возложенных на государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области", и осуществление им своих функций.
22. Первый руководитель государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Павлодарской области в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области":
1) организует работу государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области", оказание материальной помощи и наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области";
6) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области", должностные инструкции его работников;

7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
9) "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын әзірлеуді қамтамасыз етеді;
"Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның орынбасарларының бірі орындайды.
25. Бірінші басшы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктерін белгілейді.
26. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар облысының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынастар мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес айқындалады.
4. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
29. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
30. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
31. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқылы емес.

7) представляет государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
9) обеспечивает разработку структуры государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"; Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" в период его отсутствия осуществляется одним из его заместителей в соответствии с действующим законодательством.
25. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между государственным учреждением "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" и уполномоченным органом соответствующей отрасли регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Управление жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" и трудовым коллективом определяются в соответствии с законодательством о государственной службе и Трудовым кодексом Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"
29. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
30. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области", относится к областной коммунальной собственности.
31. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату (жою)
32. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
33. "Павлодар облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі таратылған кезде кредиторлардың талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлік облыстық коммуналдық меншікте қалады.

5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области"
32. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. При ликвидации государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Павлодарской области" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в областной коммунальной собственности.